Kategorie

Konto

Koszyk

Stepper do ćwiczeń – dlaczego warto go kupić?

Opublikowano: sie 04,2021 12:53

Stepper do ćwiczeń – dlaczego warto go kupić?

Stepper to urządzenie idealne dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swój trening aerobowy. Ten niewielki przyrząd sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i w klubie fitness. Pozwala on na skuteczne wyrzeźbienie mięśni pośladków, ud oraz łydek. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Spis treści

Stepper – efekty

Co daje stepper? Ćwiczenie na nim przypomina energiczne wchodzenie po schodach, co czyni z niego doskonały przyrząd dla osób, którym zależy na wysmukleniu dolnych partii ciała oraz szybkim spaleniu dużej liczba kalorii. Co więcej, stepper pozwala na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni nóg i lędźwiowego odcinka kręgosłupa bez obciążania stawów kolanowych i kręgosłupa.

Steppery – jakie wyróżniamy?

Omawiany sprzęt sportowy dostępny jest w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy:

  • Stepper prosty – model klasyczny, o prostej konstrukcji. Do jego zalet zaliczyć można kompaktowe wymiary, duży wybór modeli oraz niską cenę. Wadą jest natomiast mniejsza efektywność niż w przypadku ćwiczeń na stepperze skrętnym.
  • Stepper skrętny – ma on nieco inną budowę od wersji prostej, dzięki czemu ćwiczenia na nim przypominają bardziej jazdę na łyżwach. Trening na takim stepperze jest bardzo skuteczny i angażuje dużą liczbę mięśni. Ćwiczenia z jego pomocą są także trudniejsze. To sprzęt o niewielkich gabarytach, lecz wyższej od steppera prostego cenie.
  • Stepper z kolumną – tego typu model wyposażony jest w słupek, na którym możemy oprzeć ręce w czasie ćwiczeń. Gwarantuje to stabilizację sylwetki i odciążenie naszego kręgosłupa, pozwalając zachować równowagę. Bardzo praktyczne są modele, w którym kolumna jest odczepiana, dzięki czemu korzystać mogą z nich zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Ćwiczenia na takim stepperze są prostsze, a co za tym idzie – mniej efektywne. Oprócz tego, taki sprzęt jest nieco droższy od pozostałych wersji i zajmuje więcej miejsca.
  • Steppery z linkami – angażują one nie tylko mięśnie dolnych części ciała, lecz również rąk oraz ramion, co pozwala na wykonanie kompleksowego, zróżnicowanego treningu fitness. Linki nie zajmują dużo miejsca, a w niektórych modelach mamy możliwość całkowitego ich odpięcia. Do wad tego typu stepperów zaliczyć można nieco wyższą cenę niż w przypadku modeli prostych oraz skrętnych.

Stepper może być również wyposażony w dodatkowe elementy takie jak:

  • Licznik kroków – przydatny do celów statystycznych. Pozwala na kontrolę przebiegu treningu i monitorowanie bieżących postępów.
  • Licznik kalorii – funkcja ta doskonale sprawdzi się u osób, których priorytetem jest walka ze zbędnymi kilogramami.
  • Licznik dystansu – wyposażony w niego stepper będzie zliczał odcinek, jaki udało nam się pokonać podczas treningu.
  • Pomiar prędkości – funkcja ta pozwala nam na kontrolowanie aktualnego tempa ćwiczeń.

Najlepsze steppery

Jeżeli szukamy klasycznego steppera wysokiej jakości, zaopatrzyć możemy się w model marki Spokey, który wykonany został z wytrzymałych, trwałych materiałów. Posiada funkcję regulacji wysokości stopni, co pozwala na różnicowanie natężenia treningu. Jest on w stanie monitorować czas treningu, spalane kalorie oraz liczbę wykonanych powtórzeń.

Przykładem solidnego steppera skośnego jest z kolei HMS S3032. Model jest wyposażony w linki oraz elektroniczny wyświetlacz pokazujący podstawowe informacje odnośnie do przebiegu treningu. Znajdziemy tu także funkcję regulacji oporu.

Bardzo ciekawie prezentuje się również stepper z kolumną tej samej marki w modelu S3085, z dwoma ruchomymi ramionami oraz możliwością treningu w płaszczyźnie skośnej.

Stepper to urządzenie bardzo praktyczne, a przy tym niewielkie, więc swobodnie można na nim ćwiczyć nawet w małym mieszkaniu. Zainteresować się nim powinny w szczególności te osoby, którym zależy na wysmukleniu i wzmocnieniu dolnych partii ciała.

Może zainteresują Cię również:

Jak ćwiczyć na stepperze?

Jakie buty do fitnessu? 4 propozycje

8 ćwiczeń z piłką fitness

Steppery do ćwiczeń

Fitness i siłownia

Fitness ☆ Sprzęt fitness