Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki twister do ćwiczeń wybrać?

Opublikowano: sie 04,2021 11:24

Jaki twister do ćwiczeń wybrać?

Twister do ćwiczeń to lekki i sprytny przyrząd, który może być używany zarówno na siłowni, jak i w domowym zaciszu. Dzięki niemu w prosty sposób wzmocnimy mięśnie brzucha, pozbędziemy się niechcianych fałdek i wymodelujemy talię. Jaki twister do ćwiczeń wybrać? Czym kierować się przy kupnie tego urządzenia? Podpowiadamy!

Spis treści

Twister – przyrząd do ćwiczeń

Twister obrotowy do ćwiczeń to urządzenie o średnicy do 30 cm. Bez problemu zmieści się więc do torby. Możemy zabrać go do parku czy na fitness. Podstawa działania twistera opiera się na talerzu obrotowym. Stajemy na niego nogami, a następnie wykonujemy skręty tułowia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się od siebie sposobem wykonania oraz dodatkowymi funkcjami. Twister obrotowy z magnesami jeszcze bardziej zwiększa efektywność ćwiczeń i działa na receptory stóp, a twister obrotowy z linkami pomaga wytrenować mięśnie rąk. Dodatkowe udogodnienie to także wypustki, dzięki którym powierzchnia urządzenia nie jest śliska. Jeśli jednak nie chcemy ćwiczyć boso lub w skarpetkach, to do treningu przydadzą się odpowiednie buty sportowe, które nie będą krępowały ruchów i ułatwią balansowanie. Nasze stopy z pewnością polubią też twister do ćwiczenia wyposażony w dodatkowe punkty masażu, które stymulują odpowiednie partie stóp na zasadzie akupunktury. Podczas takiego treningu nie tylko spalimy kalorie, ale także zrelaksujemy się i odprężymy. To sport i rozrywka w jednym! Lepszą kontrolę nad treningiem uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na przyrząd z ekranem LCD. Będzie na nim wyświetlany m.in. czas ćwiczeń, liczba skrętów, licznik spalanych kalorii. Twister obrotowy to również idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu chodzić na fitness i siłownię. Trening na tym urządzeniu jest bardzo prosty, mnóstwo porad znajdziemy w internecie lub w artykule Twister do ćwiczeń: jak ćwiczyć?

Twister na odchudzanie

Trenując na tym urządzeniu spalamy około 100-150 kalorii w ciągu 15-20 minut, w zależności od intensywności treningu. Czy jednak stosując twister do ćwiczeń efekty będą widoczne już po miesiącu? To kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od naszego trybu życia, wieku, metabolizmu, kondycji, jakości posiłków… Jak widzimy, elementów, które mają wpływa na zrzucenie wagi jest naprawdę sporo. Najlepsze rezultaty uzyskuje się jednak stosując jednocześnie odpowiednią dietę. Jeśli potrzebujemy dodatkowej motywacji, warto wpisać w wyszukiwarkę “twister obrotowy efekty”. Zobaczymy wtedy sylwetki osób, które uzyskały wymarzoną figurę ćwicząc właśnie na tym przyrządzie. Z kolei po wpisaniu hasła “twister obrotowy opinie”, będziemy mieć dostęp do ciekawych informacji na temat poszczególnych urządzeń oraz porad odnośnie planów treningowych.

Twister do ćwiczeń mięśni brzucha

Trenując na twisterze redukujemy tkankę tłuszczową, wysmuklamy talię i wzmacniamy przede wszystkim mięśnie brzucha. Dzięki skrętom tułowia, aktywizujemy głównie mięśnie skośne. Jeśli mamy problem z utrzymaniem równowagi, to wybierzmy twister na brzuch z linkami. Jest nieco droższy od klasycznego, ale łatwiej się na nim stoi. W klubach fitness możemy spotkać też twistery z drążkami ułatwiającymi trening.

Ile kosztuje twister do ćwiczenia?

Cena twistera zależy przede wszystkim od materiałów, z jakich jest wykonany, marki urządzenia oraz dodatkowych elementów, takich jak linki, magnesy czy wypustki masujące. Dobre twistery kupimy już za około 50 zł. Cenę twistera można najłatwiej sprawdzić w domowym zaciszu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “twister do ćwiczeń cena” i już mamy pogląd na poszczególne rodzaje urządzeń, a także mnóstwo opinii dotyczących konkretnych modeli.

Ćwiczenia na twisterze mają być przede wszystkim skuteczne i dawać satysfakcję. Wybierzmy więc urządzenie, które nie tylko wysmukli naszą sylwetkę, ale również poprawi samopoczucie. Decydując się na kupno twistera pamiętajmy, żeby wziąć pod uwagę: jakość wykonania, materiał wykończenia, średnicę talerza i wyposażenie w dodatkowe elementy.

Może zainteresują Cię również:

Twister do ćwiczeń: jak ćwiczyć?

Jaka deskorolka na początek?

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

Twistery ☆ Twistery treningowe

Hulajnogi

Hula hop ☆ Obręcz gimnastyczna