Kategorie

Konto

Koszyk

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Opublikowano: lip 21,2021 15:55

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Trening na orbitreku to prawdziwa przyjemność. Wzmacniamy mięśnie i redukujemy tkankę tłuszczową, nie obciążając przy tym stawów i ścięgien. Efektywność ćwiczeń zależy jednak od wielu elementów, takich jak m.in. odpowiednia postawa i dobrze dopasowany program. Jak ćwiczyć na orbitreku, żeby rezultaty były szybciej widoczne? Czy orbitrek jest dla każdego? Podpowiadamy!

Spis treści

Orbitrek jak ćwiczyć żeby schudnąć?

Po pierwsze, warto trenować na urządzeniu, które pomoże dobrać optymalną aktywność, a później będzie nadzorowało jej przebieg. Ważne, żeby komputer pokazywał również odległość, jaką udało nam się pokonać, czas, utracone kalorie oraz tętno. Jeśli chodzi o efektywne spalanie tłuszczu, to tętno powinno wahać się w granicach 70-80% pulsu maksymalnego. Osoby, które zastanawiają się nad wyborem sprzętu do ćwiczeń, myślą zapewne: no dobrze, ale wykorzystując orbitrek ile można schudnąć? To kwestia bardzo indywidualna, uzależniona m.in. od kondycji, wieku i stanu zdrowia. Podczas godzinnego treningu możemy spalić do 800 kalorii.

Orbitrek: ćwiczenia odchudzające

W trakcie ćwiczeń należy utrzymywać odpowiednią postawę: wyprostowaną sylwetkę, całe stopy na pedałach, ręce trzymające się uchwytów i wzrok skierowany przed siebie. Ważne jest także dostosowanie długości kroku, szczególnie w przypadku osób wysokich. Zbyt krótki krok przełoży się na szybsze zmęczenie. Najczęściej orbitreki posiadają trzystopniowe ustawienie długości kroku. Więcej informacji i propozycji prawidłowych ćwiczeń można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę hasło: “orbitrek trening odchudzający”. Istotna kwestia to również podział treningu na trzy podstawowe fazy: rozgrzewkę, trening właściwy i ćwiczenia rozluźniające.

Orbitrek – fazy ćwiczeń

Rozgrzewka powinna trwać około 10 minut. Najpierw rozgrzewamy się bez orbitreka. Wykonujemy skłony, podskoki, uginamy naprzemiennie kolana, kręcimy ramionami. Następnie wchodzimy na orbitrek, ale jeszcze nie ustawiamy oporu. Faza treningu właściwego polega na ćwiczeniach z obciążeniem. Stopniowo zwiększamy intensywność oraz opór. Osoby bardziej doświadczone powinny jak najdłużej trenować z poziomem 70-80% pulsu maksymalnego. I na koniec, czas na ćwiczenia rozluźniające. Dobrze, jeśli trwają one około 5 minut. Stopniowo zwalniamy opór i wyciszamy się.

Orbitrek: ile ćwiczyć, żeby schudnąć?

Słowo klucz to w tym przypadku systematyczność. Wykorzystując orbitrek efekty po miesiącu mogą być widoczne, jeśli na trening przeznaczymy minimum 3 godziny w tygodniu. Etap ćwiczeń właściwych powinien trwać od 15 do 30 minut, w zależności od tego, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy.

Orbitrek magnetyczny: ćwiczenia

Orbitrek magnetyczny to idealny sprzęt do ćwiczeń typu cardio. Doskonały dla osób, które chcą trenować w domu, bez potrzeby chodzenia na fitness i siłownię. Jeśli brakuje nam motywacji, mobilizujące może być zobaczenie rezultatów, jakie udało się uzyskać innym miłośnikom sportu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “orbitrek ćwiczenia efekty” i już mamy dostęp do zdjęć osób, które trenując na orbitreku, wypracowały wymarzoną sylwetkę.

Orbitrek: ćwiczenia na brzuch

Wykorzystując orbitrek jak ćwiczyć brzuch, aby uzyskać optymalne efekty? Podczas całego treningu należy w miarę możliwości utrzymywać napięte mięśnie brzucha. Warto wiedzieć, że talię wzmocnią szczególnie ćwiczenia bez trzymania rączek. Przyspieszają one metabolizm, co przekłada się na redukcję tłuszczu w miejscach, gdzie jest go zbyt wiele.

Orbitrek ćwiczenia aerobowe

Podczas treningu należy dokładać do niego kolejne minuty i systematycznie zwiększać opór. Najlepiej zmieniać ustawienia na ekranie dotykowym, aby nie zakłócać rytmu ćwiczeń. Początkowo można trenować 3 razy w tygodniu, a później od 4-5, w zależności od wydajności organizmu. Prawidłowe rozłożenie interwałów można także sprawdzić w internecie, wyszukując “trening cardio orbitrek”.

Orbitrek: ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia na orbitreku są najzdrowsze dla naszego kręgosłupa spośród wszystkich treningów cardio. Ruch przebiega swobodnie, według płaszczyzn zgodnych z naszym naturalnym poruszaniem się. Co więcej – urządzenie to wzmacnia mięśnie kręgosłupa i nie naraża go na uszkodzenia spowodowane przeciążeniem.

Orbitrek: ćwiczenia dla początkujących

Na orbitreku ciężko jest zrobić sobie krzywdę. Nie zmienia to faktu, że przed rozpoczęciem treningu, warto sprawdzić, jak ćwiczyć prawidłowo. Osoby początkujące mogą zacząć od półgodzinnych ćwiczeń i stopniowo je wydłużać. Na szczęście trening nie jest skomplikowany, właściwą technikę powinniśmy opanować w kilka minut. Na początek, ustawmy najmniejszy opór i wykonujmy trening właściwy przez maksymalnie 10-15 minut.

Orbitrek czy rowerek? A może bieżnia?

Na koniec kilka słów na temat różnic pomiędzy orbitrekiem, a innymi urządzeniami przeznaczonymi do sportu i rozrywki. A więc: orbitrek czy bieżnia lub rowerek? Bieżnię powinny wybrać osoby, które chcą biegać w sposób „tradycyjny” i mogą pochwalić się dobrą kondycją. Rowerek to dobra opcja dla tych, którym zależy na treningu dolnych partii ciała oraz na poprawie wydolności serca i płuc. Orbitrek łączy w sobie zalety bieżni, steppera i roweru.

Odchudzanie przy pomocy orbitreka jest efektywne. Ćwiczenia na tym urządzeniu pozwalają szybko spalić tkankę tłuszczową, bez zbędnego obciążenia. To jedno z najlepszych rozwiązań dla osób początkujących i walczących z nadwagą. Prostota i łatwość obsługi sprawiają też, że z orbitreka korzystamy w domu, zamiast chodzić na zajęcia fitness.

Może zainteresują Cię również:

Czy orbitrek odchudza?

Bieżnia – jak wybrać?

Orbitrek – co daje?

Taśmy i gumy do ćwiczeń

Fitness ☆ Sprzęt fitness

Sprzęt i akcesoria do sportów indywidualnych