Kategorie

Konto

Koszyk

Drążek do podciągania – jaki kupić?

Opublikowano: lip 21,2021 15:23

Drążek do podciągania – jaki kupić?

Drążek do ćwiczeń jest jednym z najpopularniejszych i najprostszych przyrządów treningowych, z którego korzystać można zarówno w domowym zaciszu, jak i na siłowni. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy!

Spis treści

Drążek do podciągania – dlaczego warto na nim ćwiczyć?

Drążek do ćwiczeń to niedrogi sprzęt, który nabyć możemy już za około 20 złotych. Trenować na nim możemy zarówno w domu, jak i na siłowni. Podciąganie na drążku doskonale wzmacnia mięśnie barków, ramion, pleców i przedramion. Dostępne na rynku modele mogą różnić się od siebie zarówno kształtem, jak i sposobem montażu.

Drążek do podciągania do ściany

Drążek ścienny dostępny jest w wielu różnych wersjach – prostej, wygiętej czy z uchwytami. Mocowany jest on na stałe, a jako że nie ogranicza nas tu szerokość futryny, pozwala na podciąganie się na szeroko rozstawionych rękach.

Jako że taki drążek jest przykręcany, wymaga wiercenia w ścianach, dzięki czemu może nie sprawdzić się na przykład w wynajmowanych mieszkaniach.

Drążek do podciągania sufitowy

Drążek do podciągania na sufit nie zajmuje zbyt dużo miejsca i jest bardzo trwały. Nie należy go jednak montować na sufitach podwieszanych. Do wyboru mamy kilka jego wersji – prostą czy z wygiętymi ramionami.

Drążek na futrynę

To idealne rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania, jako że takiego drążka nie montuje się na stałe – posiada on specjalną poprzeczkę, którą zaczepia się o futrynę. Uwaga! Sprawdzi się on wyłącznie na jej trwałej, na przykład drewnianej wersji.

Drążek do podciągania rozporowy

Taki drążek do podciągania montuje się na futrynie lub ścianach. Najczęściej spotkać można się z jego wersją prostą, która nie ma uchwytów i dodatkowych akcesoriów. Tego typu konstrukcja trzyma się za sprawą rozpierania. Do zalet takich drążków zaliczyć można również niską cenę oraz fakt, że nie zajmują dużo miejsca.

Drążki do podciągania – proste czy wygięte?

Do wyboru mamy drążki proste oraz modele posiadające poprzeczkę z wygiętymi uchwytami. W przypadku najprostszych wersji, podciągamy się na rurce, która nie jest pokryta gąbką czy gumą. Takie drążki są tanie i łatwe w utrzymaniu w czystości, lecz ze względu na brak elementów antypoślizgowych, niezbędne będzie zaopatrzenie się w specjalne rękawiczki, które zapewnią stabilny chwyt.

Równie ciekawie prezentują się wygięte na końcach drążki. Skutecznie redukują one obciążenia nadgarstków i ryzyko wystąpienia kontuzji. Nie pozwalają natomiast na stosowanie różnych rozstawów rąk.

Następna propozycja to drążki posiadające uchwyty o zróżnicowanych rozstawach. Są one niezwykle funkcjonalne, jako że pozwalają na wykonywanie z ich pomocą rozmaitych, zróżnicowanych ćwiczeń.

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Godny polecenia jest drążek rozporowy FT1, który można zamontować na każdej standardowej futrynie. Do jego produkcji posłużono się wzmocnioną, podwójnie hartowaną i chromowaną stalową, dzięki czemu jest on w stanie utrzymać obciążenie do 100 kg. Drążek posiada płynną regulację długości w zakresie od 63 do 95 cm.

Nieco bardziej zaawansowany jest drążek przeznaczony do montowania na drabinkach gimnastycznych. Dzięki dwóm sposobom montażu, można go używać zarówno do podciągania, jak i w charakterze poręczy do dipów.

Jeżeli zależy nam na wielofunkcyjnym urządzeniu, zaopatrzyć możemy się w model MS-D102 marki Marbo, który można zamontować zarówno do ściany, jak i do sufitu. Drążek jest wyposażony w płynną regulację rozstawu uchwytów.

Drążek to idealny przyrząd dla osób, którym zależy na modelowaniu mięśni grzbietu, ramion oraz brzucha oraz zwolenników ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Znajdzie on zastosowanie zarówno w domu, jak i na siłowni.

Może zainteresują Cię również:

Jakie hantle kupić?

Jaka bieżnia treningowa do domu? Przegląd rozwiązań

Torba na siłownię – jak ją wybrać?

Drążki treningowe ☆ Drążki do podciągania

Sprzęt i akcesoria do sportów indywidualnych

Hantle