Kategorie

Konto

Koszyk

Twister do ćwiczeń: jak ćwiczyć?

Opublikowano: sie 04,2021 13:26

Twister do ćwiczeń: jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na twisterze są proste, a jednocześnie efektywne. Dobrze wpływają zarówno na naszą sylwetkę, jak i na samopoczucie. Zaletą tego urządzenia jest także jego wszechstronność. Trenować możemy w domu, na zajęciach fitness, w pracy, czy też w parku. Jak wykorzystać twister do ćwiczeń, aby trening był skuteczny? Jakie efekty możemy uzyskać? Podpowiadamy!

Spis treści

Twister obrotowy: ćwiczenia

Ćwiczenia na twister nie są skomplikowane i przynoszą dużo frajdy. Wiele osób mówi nawet, że to jednocześnie sport i rozrywka! Z takim podejściem, trening na pewno będzie przyjemniejszy. Najpierw powinniśmy zacząć od wyboru konkretnego modelu twistera. Dostępnych jest kilka opcji: twister klasyczny, z elementami magnetycznymi, z linkami, z masującymi wypustkami, a nawet twister z drążkiem spotykany na fitnessie i siłowni. Jeśli brakuje nam motywacji lub chcemy znaleźć dodatkowe inspiracje do ćwiczeń, jak zwykle pomocny okaże się internet. Wiadomo, że razem raźniej! Wystarczy więc wpisać w wyszukiwarkę hasło “twister ćwiczenia” lub “twister treningi” już mamy dostęp zarówno do zdjęć, opisów ćwiczeń, jak i filmów szkoleniowych. Nie trzeba jednak daleko szukać, poniżej prezentujemy kilka propozycji treningowych.

Twister magnetyczny: ćwiczenia

Na twister magnetyczny najlepiej stawać boso lub w skarpetkach, żeby działanie magnesów i wypustek masujących było efektywne. Twistery to urządzenia służące przede wszystkim do wzmacniania mięśni brzucha, więc ćwiczenia na talię polegają głównie na wykonywaniu skrętów tułowia. Klatka piersiowa powinna być nieruchoma, poruszają się wyłącznie dolne partie ciała. Skręt wykonujemy do momentu, w którym zwiększenie obrotu nie jest już możliwe, ponieważ mięśnie brzucha stawiają opór. Początkowy trening trwa do 10 minut. Jeśli mamy problem z utrzymaniem równowagi, należy przytrzymać się drzwi, mebla lub ściany.  

Twister z linkami: ćwiczenia

Do dyspozycji mamy linki, które wyciąga się z boków urządzenia. Musimy przyciągnąć je do poziomu klatki piersiowej. Wówczas wzmocnione zostają mięśnie przedramion i mięśnie dwugłowe ramion. Wykonując ćwiczenia, należy pilnować tego, żeby ramiona były nieruchome i znajdowały się blisko ciała. Z kolei kiedy przyciągamy linki na poziom głowy, wzmacniamy także mięsień trójgłowy ramienia. Początkowo możemy wykonywać 15 przyciągnięć w 3 seriach, a z czasem zwiększać długość i intensywność treningów. Podczas przyciągania linek do klatki piersiowej lub na wysokość głowy, mamy podobny efekt, jak przy podnoszeniu małych hantli.

Twister ćwiczenia na uda

W tym przypadku musimy nieco zmodyfikować nasze treningi. Twister kładziemy na taboret, pufę lub krzesło bez rączek i oparcia. Ćwiczymy w pozycji siedzącej. Obracamy się w prawo i w lewo, klatka piersiowa pozostaje nieruchoma. Ćwiczenie wykonujemy 10 minut. Jeśli chcemy zaktywizować dolne partie ciała, warto też trenować na dwóch urządzeniach.

Twister ćwiczenia efekty

Wykorzystując twister do ćwiczeń efekty zauważalne są głównie we wzmocnieniu mięśni, redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie ogólnej kondycji. Zatem pozbywamy się boczków, wysmuklamy talię, rzeźbimy brzuch i ramiona, a także poprawiamy wygląd nóg i pośladków. Podczas 15 minut treningu spalamy około 100 kalorii. Regularne ćwiczenia na twisterze wpływają też dobrze na nasze samopoczucie: relaksują, zmniejszają objawy stresu i są pomocne w walce z bólem głowy.

Twister do ćwiczeń dobrze modeluje sylwetkę, wzmacnia mięśnie brzucha i pomaga pozbyć się niechcianych fałdek. Wybór odpowiedniego urządzenia do domowego fitnessu będzie prosty, jeśli weźmiemy pod uwagę kilka wytycznych. Postawmy na twister antypoślizgowy, z wypustkami masującymi, a jeśli mamy problem z utrzymaniem równowagi – kupmy twister z linkami. Warto zainwestować także w przyrząd z ekranem, na którym wyświetla się m.in. czas treningu, spalane kalorie oraz licznik obrotów.

Może zainteresują Cię również:

Ćwiczenia z gumą treningową – 6 podstawowych

Jaki twister do ćwiczeń wybrać?

Czy platforma wibracyjna odchudza?

Twistery ☆ Twistery treningowe

Taśmy i gumy do ćwiczeń

Wałki treningowe