Kategorie

Konto

Koszyk

Czy orbitrek odchudza?

Opublikowano: lip 21,2021 15:13

Czy orbitrek odchudza?

Orbitrek to urządzenie, które cieszy się dużą popularnością zarówno wśród bywalców siłowni, jak i osób ćwiczących w domowym zaciszu. Pozytywnie wpływa na pracę mięśni, wyrabia kondycję i umożliwia trening wszystkich partii ciała. Dlaczego jeszcze warto ćwiczyć na tym sprzęcie? Jak szybko pojawią się pierwsze efekty? I przede wszystkim: czy orbitrek odchudza? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

Orbitrek: działanie

Orbitrek to urządzenie stacjonarne, którego najważniejszym elementem jest koło zamachowe. Większe koło pozwala na utworzenie większego oporu, zapewnia płynniejszą jazdę i daje większy komfort użytkowania. Opór można regulować ręcznie lub za pomocą elektronicznego panelu. Ważny jest także sposób hamowania. W systemie mechanicznym opór ustawiamy za pomocą pokrętła. W układzie magnetycznym działają magnesy znajdujące się dookoła koła zamachowego. Z kolei system elektromagnetyczny jest kontrolowany przez wbudowany komputer i panel dotykowy. Na orbitreku wykonujemy ruchy podobne, jak w przypadku jazdy na rowerze, czy biegu na nartach. Możemy ćwiczyć na nim zarówno interwały, jak i cardio. Pamiętajmy, że orbitreki powinny być dostosowane do naszej postawy i umiejętności. Jeśli nie wiemy, jaki model będzie dla nas najlepszy, warto porozmawiać z trenerem personalnym lub wpisać w wyszukiwarkę hasło “orbitrek opinie”. Znajdziemy wówczas nie tylko rady na temat korzystania z tego sprzętu, ale również informacje dotyczące poszczególnych modeli.

Orbitrek na odchudzanie

Teraz czas na zagadnienie, które ciekawi wielu, czyli orbitrek a odchudzanie. Treningi na tym urządzeniu na pewno pomogą nam schudnąć, jeśli będziemy przestrzegali kilku zasad. Stosując orbitrek efekty po miesiącu mogą być widoczne, gdy na ćwiczenia poświęcimy minimum 3 godziny w tygodniu. Powinniśmy też stosować odpowiednią dietę, zrezygnować z używek i podjadania pomiędzy posiłkami. Pamiętajmy, że najważniejsza jest systematyczność! Skuteczne odchudzanie na orbitreku to także wybranie właściwego programu ćwiczeń, wyprostowana postawa i kontrola tętna. Używając orbitreka spalanie tłuszczu jest najbardziej efektywne, jeśli tętno wynosi 70-80% pulsu maksymalnego. Potrzebne są również trzy fazy treningu: 10-minutowa rozgrzewka, trening właściwy i 5-minutowe ćwiczenia rozluźniające. A na koniec jeszcze jedna kwestia: używając orbitrek ile można schudnąć? To zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia, wieku i zdolności organizmu do redukcji tkanki tłuszczowej. Ogólnie, podczas godziny intensywnych ćwiczeń na tym urządzeniu spalamy do 800 kalorii.

Orbitrek zalety

Stosując orbitrek mięśnie szybko się rozgrzewają, a co najważniejsze – zasięg ćwiczeń obejmuje wszystkie partie ciała. Efekty mogą więc być widoczne naprawdę szybko. Dlatego orbitreki pokochali wszyscy ci, którym zależy na pozbyciu się dodatkowych kilogramów. To także dobra opcja dla osób zaczynających swoją przygodę ze sportem i rozrywką. Orbitrek nie będzie wymagał tyle wysiłku co np. bieżnia. Co więcej – wykorzystując orbitrek trening nie przyczynia się do nadmiernego obciążenia stawów i ścięgien, ponieważ stopy cały czas postawione są na maszynie. Każdy biegacz na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że pomimo posiadania dobrych butów sportowych, masa ciała powoduje większy nacisk na kolana, kręgosłup i stawy. Tutaj tego typu niedogodności nam nie grożą. Kolejna zaleta to bezpieczeństwo użytkowania. Kiedy przestajemy ćwiczyć, maszyna zatrzymuje się. Prędkość, intensywność i opór ustawiamy według aktualnych potrzeb. Możemy trenować w domu, przy ulubionej muzyce lub też udać się na fitness i siłownię. Plany treningowe układamy sami lub z doświadczonym trenerem. Orbitrek jest urządzeniem cichym, prostym w obsłudze. Nie zajmuje wiele miejsca. Nie jest także drogi, w porównaniu do podobnych sprzętów.

Orbitrek przyczynia się do efektywnej redukcji masy ciała, jest cichy, bezpieczny i dostosowuje się do naszych potrzeb. Nic więc dziwnego, że pokochali go zarówno domatorzy, jak i miłośnicy fitnessu. Jeśli zdecydujemy się na kupno orbitreka pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na programy i funkcje, w jakie jest wyposażony, cenę oraz parametry, które będą dla nas kluczowe.

Może zainteresują Cię również:

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek – co daje?

Jaka bieżnia treningowa do domu? Przegląd rozwiązań

Orbitreki

Fitness ☆ Sprzęt fitness

Sprzęt i akcesoria do sportów indywidualnych