Kategorie

Konto

Koszyk

Jak kręcić hula hop?

Opublikowano: lip 21,2021 16:13

Jak kręcić hula hop?

Wiele kobiet marzy o płaskim brzuchu oraz jędrnych udach i pośladkach. Wbrew pozorom nie tylko dzięki systematycznym wizytom w siłowni można pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i stracić parę centymetrów w pasie. Alternatywą dla monotonnych ćwiczeń jest kręcenie hula hop – kółkiem, które kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, grą w klasy i w gumę. Okazuje się jednak, że kręcenie hula hop to nie tylko doskonała zabawa, ale też sposób na wymodelowanie sylwetki oraz twardy i płaski brzuch.

Spis treści

Hula hop – jak kręcić?

Regularny trening z hula hop odchudzi brzuch oraz wymodeluje sylwetkę. Ile kręcić hula hop, żeby nasze działania przyniosły pożądane efekty? Jednorazowy trening powinien trwać dłużej niż pół godziny. Dlaczego? Okazuje się, że dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Każdy trening z kółkiem to okazja do spalenia ok. 200 kcal. Warto dodać, że pierwsze efekty pojawią się już po 2 tygodniach! Na myśl nasuwa się tylko pytanie, jak poprawnie kręcić hula hop, aby uzyskać pożądane rezultaty?

Ćwiczenia fitness z hula hop rozpocznij od wyboru odpowiedniego rodzaju i rozmiaru kółka. Początkującym zaleca się hula hop bez obciążenia i bez dodatkowych wypustek. Zasada jest taka, że im większe kółko, tym łatwiej je wprowadzić w ruch.

Na początku umieść hula hop na wysokości talii i zacznij poruszać biodrami do przodu i do tyłu. Wspomóż się rękami – wpraw w ruch koło wokół własnej osi. Teraz najważniejszym zadaniem jest nadążać za poruszającym się kołem. W trakcie kręcenia można uginać kolana, podrzucać hula hop biodrami i robić wszystko, co przyjdzie nam do głowy, byle tylko nie spadło. Na początku trudno opanować tę sztukę, ale wraz z upływem czasu dowiesz się, jak dobrze kręcić hula hop i zaczniesz czerpać z tego samą przyjemność.

Jak kręcić hula hop, żeby nie spadało?

To normalne, że na początku treningów z hula hop obręcz będzie ci spadać. Ważne, by nie zniechęcić się, a po kilku próbach utrzymanie kółka w powietrzu już nie będzie sprawiać większych trudności. Aby ograniczyć pierwsze niepowodzenia, trzeba się nie tylko bardzo skupić, ale też dobrać odpowiednie dla nas koło.

Pamiętaj, że im koło będzie większe, tym więcej miejsca potrzebujesz na ćwiczenia. Dlatego najlepszym miejscem na trening jest siłownia. Tajemnica, jak zacząć kręcić hula hop nie tkwi w umiejętnościach, a rozmiarze koła – im mniejsza średnica, tym szybciej i mocniej trzeba kręcić, żeby koło nie spadło. Dlatego rozmiar dobiera się tak, aby postawione pionowo hula hop sięgało od ziemi do górnej krawędzi bioder. Trzeba przy tym pamiętać, że większą obręczą co prawda łatwiej się kręci, ale ćwiczenia przynoszą wówczas mniej spektakularne efekty.

Jak kręcić hula hop, aby schudnąć?

Jeśli zastanawiasz się, czy hula hop wyszczupla, to potwierdzamy, że tak jest. Chcesz się przekonać? Zacznij ćwiczyć. O tym, jak używać hula hop pisaliśmy wcześniej, teraz udzielimy ci kilku rad i wskazówek, jak kręcić hula hop, żeby były efekty.

Po pierwsze, musisz uzbroić się w cierpliwość. Praktyka czyni mistrza, a nabycie umiejętności kręcenia kołem wymaga pewnej wprawy. Gdy będziesz systematycznie trenować, nawet nie zauważysz, kiedy hula hop przestanie ci spadać. Podczas kręcenia uginaj nogi w kolanach i bujaj się na boki. Możesz też obracać się w tym samym kierunku, w którym kręci się obręcz – to pozwoli odzyskać nad nią kontrolę. Zacznij od kilkuminutowych codziennych serii z obręczą, a jeśli uznasz, że jesteś już na to gotowa, wymień hula hop na mniejsze i cięższe. Dzięki temu wymarzoną sylwetkę osiągniesz jeszcze szybciej.

Trening z hula hop to połączenie ćwiczeń odchudzających, wzmacniających i tańca. Regularne ćwiczenia sprawiają, że brzuch staje się płaski, znikają boczki, a całe ciało odzyskuje jędrność. Aby efekty były jeszcze lepsze, od czasu do czasu można pokusić się o trening ze skakanką, który pozwoli szybciej spalić zbędne kalorie i pozbyć się tłuszczu.

Może zainteresują Cię również:

8 ćwiczeń z piłką fitness

Jak ćwiczyć ze skakanką? 10 ćwiczeń

Czy skakanka jest dobra na odchudzanie?

Hula hop ☆ Obręcz gimnastyczna

Fitness i siłownia

Sport i rozrywka