Kategorie

Konto

Koszyk

Jak ćwiczyć biceps?

Opublikowano: lip 21,2021 15:50

Jak ćwiczyć biceps?

Skuteczne ćwiczenia na biceps można wykonać zarówno na siłowni, jak i w domu. Dlatego od dzisiaj dość wymówek i szukania powodów do opuszczania treningu. Sprawdź, jak można ćwiczyć w domu ze sprzętem i bez żadnych obciążeń. Zapraszamy do lektury.

Spis treści

Jakie ćwiczenia na biceps?

Trening na biceps powinien opierać się na ćwiczeniach podstawowych z wykorzystaniem wolnych ciężarów, mogą to być hantle lub sztangi. Jako że jest to niewielka grupa mięśniowa, ćwiczenia na biceps nie powinny być zbyt częste i intensywne. Pojawia się jeszcze pytanie, jak często ćwiczyć biceps? Ramiona można ćwiczyć nawet do 3 razy w tygodniu, stosując przerwy.

Trening na biceps zazwyczaj składa się z 4 najważniejszych ćwiczeń: zginania przedramion ze sztangą stojąc, zginania przedramion ze sztangielkami, zginania przedramion na modlitewniku i zginania przedramion w oparciu o kolano. Biceps odpowiada za zginanie ręki w stawie, więc pełni jedną z najważniejszych funkcji w naszym organizmie. Ważna jest więc technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń, aby w żaden sposób go nie uszkodzić.

Jakie ćwiczenia na biceps w domu?

Siłownia to nie jedyne miejsce, gdzie można wykonywać ćwiczenia na biceps. Trening można zorganizować również w domu. Ćwiczenia na biceps w domu mogą być dokładnie takie same, jak na siłowni, pod warunkiem że mamy odpowiedni sprzęt. Przydadzą się więc obciążenia, których waga będzie dostosowana do możliwości ćwiczącego. Do treningu można wykorzystać również inne akcesoria treningowe, takie jak plecak czy butelki wypełnione piaskiem. Będą one doskonałą alternatywą dla hantli.

Na siłowni zawsze znajdzie się osoba, która z przyjemnością udzieli nam rad i wskazówek, jak ćwiczyć. W domu za to możesz liczyć tylko na siebie. Podpowiemy więc, jak powinny wyglądać ćwiczenia na mięśnie bicepsa w domu.

Najlepszy trening na biceps w domu obejmuje ćwiczenia angażujące głowę długą bicepsa, np. uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku. Technika ćwiczenia nie jest skomplikowana, ale istotne jest samo prostowanie ramion, które powinno być wykonywane płynnie i bardzo wolno. Ćwiczyć można również z wykorzystaniem ławki. Jednym z popularnych ćwiczeń jest uginanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej. Podczas ćwiczenia w domu na biceps należy pamiętać, aby łokcie przez cały ruch pozostawały w jednej pozycji.

Jakie ćwiczenia na biceps bez sprzętu?

Jeśli masz w domu hantle i różne obciążenia, to dobrze, jeśli nie, nadal możesz myśleć o skutecznym treningu. Ćwiczenia na biceps bez sprzętu działają podobnie, jak te z wykorzystaniem dodatkowych akcesoriów, ale muszą być wykonywane regularnie.

Jakie domowe ćwiczenia na biceps bez hantli można wykonywać na co dzień? Przede wszystkim pompki, które są jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na plecy. Mięśnie można napinać również bez żadnego obciążenia lub z wykorzystaniem drugiej dłoni, która będzie stanowić opór dla ręki ćwiczącej.

Nie szukaj wymówek i nie rezygnuj z treningu, lecz rozejrzyj się wokół siebie i poszukaj sprzętu. Zamiast hantli, weź do ręki butelkę z wodą lub wypełnioną piaskiem – to ona będzie pełnić rolę obciążenia. Dzięki temu upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – zrobisz porządny trening i zaoszczędzisz pieniądze.

Może zainteresują Cię również:

Jakie hantle kupić?

Jak ćwiczyć na atlasie?

Orbitrek – co daje?

Hantle

Hantle do ćwiczeń ☆ Obciążniki i ciężarki do ćwiczeń

Sprzęt i akcesoria do sportów indywidualnych