Kategorie

Konto

Koszyk

6 akcesoriów do fitnessu, które uczynią twój trening skuteczniejszym

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

6 akcesoriów do fitnessu, które uczynią twój trening skuteczniejszym

Bez wątpienia efektywność treningów w siłowni czy klubie fitness jest przede wszystkim uzależniona od naszego zaangażowania. Jeśli nie będzie nam się chciało robić kolejnych powtórzeń na ławeczce czy kilometrów na rowerku, żadne akcesoria nam nie pomogą. Jeśli jednak nie mamy problemu z poświęcaniem się na treningu, z pewnością warto wyposażyć się w kilka gadżetów, które zwiększą naszą wygodę i ułatwią każdy trening.

 

Akcesoria do treningu – co musisz zabrać na siłownię?

Liczba gadżetów i akcesoriów , które można wykorzystać podczas treningów na siłowni jest bardzo duża. Dlatego też na poniższej liście znalazły się tylko te, które uznajemy za najbardziej przydatne. Warto podkreślić, że większość wymienionych produktów sprawdzi się zarówno w siłowni, jak i klubie fitness

Torba sportowa

Jaki przedmiot podczas każdego treningu będzie niezbędny? Zdecydowanie torba sportowa! Mimo że w żaden sposób nie wpływa ona bezpośrednio na przebieg treningu, to pośrednio decyduje o tym, czy spędzony czas był naprawdę udany czy nie. Torba sportowa pozwala na wygodne przenoszenie wszystkich akcesoriów, dodatków, suplementów, ubrań, obuwia etc. Co więcej, ustalenie stałej jej zawartości pozwala na szybkie zlokalizowanie braków, które mogą spowodować powrót do domu czy konieczność zmiany planów. Każdy choć raz słyszał już wymówki typu: „zapomniałem pasa”, „suplementy się skończyły” lub „nie mam butów”.

Pas kulturystyczny

Przechodząc do artykułów przydatnych podczas samych ćwiczeń, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pasy kulturystyczne. Mimo że kojarzą się one z zawodowcami, to także amatorzy powinni je stosować, m.in. podczas wyciskania, martwego ciągu czy przysiadów ze sztangą. Głównym zadaniem pasa kulturystycznego jest odciążenie mięśni w dolnym odcinku kręgosłupa, które podczas wielu ćwiczeń są szczególnie narażone na duże obciążenia i kontuzje. Co ważne, zakup pasa kulturystycznego powinien być skonsultowany ze specjalistą – produkty tego typu różnią się bowiem znacząco rozmiarami i cechami użytkowymi.

Rękawice kulturystyczne

Kolejnym przydatnym gadżetem podczas treningów siłowych są z pewnością rękawice kulturystyczne. Spełniają one kilka funkcji. Przede wszystkim chronią naskórek dłoni przed uszkodzeniem i zmniejszają ryzyko powstania odcisków. Dodatkowo poprawiają chwyt, co zmniejsza prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się sztangi czy drążka ze spoconych dłoni. Niektóre modele rękawic kulturystycznych stabilizują też nadgarstki, co dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji.

 

Akcesoria do fitnessu – to Ci się przyda!

Jak już wspomniano, większość akcesoriów treningowych przydaje się zarówno na siłowni, jak i w klubie fitness czy podczas treningów na świeżym powietrzu. Wybierając je, warto przede wszystkim zwracać uwagę na jakość i użyteczność danego artykułu, a nie jego nazwę. Przykładowo często te same rękawiczki w jednych sklepach są określane jako „kulturystyczne”, a w innych „fitness”.

Plecak sportowy

Opisywanie akcesoriów do fitness warto rozpocząć od plecaka sportowego. Możliwość założenia go na plecy jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy również droga do klubu jest dla nas formą treningu – podczas truchtu, jazdy rowerem czy nawet szybkiego marszu. Każdy plecak z dużą liczbą kieszeni doskonale sprawdzi się również przy przenoszeniu wszelkich niezbędnych gadżetów treningowych.

Bidon

Podczas każdego treningu przydatny będzie także dobry bidon. Pozwala on na przenoszenie i wygodne picie wody lub wcześniej przygotowanych napojów i suplementów – bez obawy, że napój rozleje się podczas treningu lub transportu.  Kupując bidon, nie warto oszczędzać. W najtańszych produktach trudno bowiem pozbyć się nieprzyjemnego zapachu plastiku.

Shaker

Gadżetem bardzo podobnym do bidonu jest shaker. Cechą wyróżniającą shaker jest znajdująca się w środku kulka, która wspomaga mieszanie wlanych czy wsypanych substancji. Pozwala to na sprawne i całościowe rozpuszczanie wszelkiego typu suplementów, które w przypadku zwykłego bidonu po prostu osadziłyby się na dnie.

Świat gadżetów sportowych do treningów na siłowni i fitness jest bez wątpienia bardzo duży i ciekawy. Często bardzo dobrej jakości produkty w niskich cenach znaleźć można nie w wyspecjalizowanych sklepach, a na takich platformach handlowych jak Arena.pl. Sprawdź sam, co możesz u nas kupić!