Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka opaska sportowa? Zobaczmy!

Opublikowano: lip 30,2021 14:08

Jaka opaska sportowa? Zobaczmy!

Opaski sportowe to niezwykle uniwersalne urządzenia, z których korzystać mogą zarówno osoby regularnie ćwiczące na siłowni, jak i miłośnicy biegania czy jazdy na rowerze oraz wszyscy Ci, którzy na co dzień chcą monitorować ilość spalanych przez siebie kalorii oraz jakość snu.

Spis treści

Opaska sportowa

Opaska sportowa na nadgarstek w formie zegarka, często określana jest również mianem fitness trackera czy smartbanda. Najprościej mówiąc, jest to inteligentna opaska, która ma za zadanie monitorować nasz trening i śledzić osiągane postępy. Tego typu urządzenia mogą być wyposażone w funkcje takie, jak:

  • Pomiar dystansu – opaska może zliczać nasze kroki, ale nie tylko. Bardzo praktyczne są urządzenia wyposażone w funkcję pomiaru dystansu, na przykład w kilometrach. Pozwoli nam to zorientować się, jaki odcinek udało nam się już pokonać i ile zostało nam jeszcze do końca treningu. Funkcję tę docenią między innymi biegacze.
  • Licznik spalonych kalorii – funkcja ta pozwala nam na oszacowanie, jak dużo kalorii spaliliśmy w czasie treningu. Wyposażone w nią zegarki świetnie sprawdzą się u osób walczących z nadprogramowymi kilogramami.
  • Pulsometr – opaska sportowa pomaga nam w kontrolowaniu pulsu w czasie treningu. Dzięki temu nie ma konieczności dokonywania pomiaru przy pomocy dodatkowego urządzenia.
  • Łączność ze smartfonem i dedykowanymi aplikacjami treningowym – dzięki sparowaniu opaski z naszym telefonem, jesteśmy w stanie przesyłać wszystkie najważniejsze dane do specjalnej aplikacji, które zapisze je i przeanalizuje. Może ona także udostępnić je w mediach społecznościowych.

Wybierając opaskę sportową, pod uwagę warto wziąć także kwestie, takie jak:

  • Marka – jeżeli zależy nam na trwałym urządzeniu wysokiej jakości, najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt jednej z wiodących marek specjalizujących się w produkcji sprzętu elektronicznego. Przed zakupem zapoznajmy się z publikowanymi w sieci opiniami na temat wybranego urządzenia.
  • Cena – za opaskę sportową zapłacimy od około 100 do nawet 1000 złotych. Najlepiej zdecydować się na sprzęt, który będzie wykazywał najlepszy stosunek ceny do jakości i funkcjonalności.
  • Odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – najlepiej, by wybrane przez nas urządzenie było odporne na wstrząsy, zarysowania, kurz, wilgoć oraz wodę (opaska sportowa wodoszczelna to niezbędnik każdego zawodowego pływaka).
  • Typ komunikacji – większość dostępnych na rynku urządzeń obsługuje łączność Bluetooth, lecz niektóre z nich są wyposażone także w moduł Wi-Fi.
  • Design – fitness tracker powinien być nie tylko praktyczny, lecz także estetyczny – dzięki temu dobrze komponować będzie się z naszym strojem sportowym.

Jaka opaska sportowa?

Pierwszy godny uwagi model to opaska sportowa Xiaomi Mi Band 2. Urządzenie posiada wyświetlacz OLED i jest odporny na pot, kurz, korozję oraz wodę. Posiada wbudowany czujnik ruchu i precyzyjny krokomierz. Opaska posiada również alert o bezczynności, który informuje nas o tym, że zbyt długo siedzimy w jednym miejscu. Niezwykle praktyczny jest także asystent pomiaru tętna podczas snu.

Godny polecenia smartband to również Mio Slice – Sienna Small. To rewolucyjne urządzenie, które zostało zaprojektowane w oparciu o wyniki wieloletnich badań HUNT Health Study przeprowadzanych na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii. Wykorzystuje ono zaawansowany algorytm Personal Activity Intelligence, który analizuje naszą całodzienną aktywność fizyczną z zastosowaniem niezwykle precyzyjnego czujnika pulsu i wbudowanych sensorów ruchu.

Opaska sportowa to urządzenie, które powinny posiadać wszystkie osoby prowadzące zdrowy tryb życia. Korzystać możemy z niej zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania ulubionych dyscyplin sportowych.

Może zainteresują Cię również:

Jak dobrać legginsy do biegania?

Jak dobrać spodenki rowerowe?

Jakie spodenki rowerowe z wkładką? Pomagamy wybrać

Opaski

Opaski na głowę

Opaski