Wszystkie kategorie
Moja Arena

Wideorejestrator – jaki kupić? 5 naszych propozycji

Opublikowano: sie 14,2018 10:09

Wideorejestrator – jaki kupić? 5 naszych propozycji

Wideorejestratory samochodowe pojawiają się w coraz większej liczbie aut na naszych drogach. Nie ma w tym niczego dziwnego. Nagrany przez nie obraz może stanowić dowód w sprawie i oszczędzić kierowcy wielu nerwów, związanych z dochodzeniem, kto był winien wypadku. Który wideorejestrator kupić? Przyjrzyj się naszym propozycjom!

Wideorejestrator – jaki najlepszy? Oto 5 propozycji

Kamera samochodowa Full HD SLIM

Ten rejestrator to nasza propozycja na kamerę w budżecie nie przekraczającym 100 zł. W swojej półce cenowej ten rejestrator wypada naprawdę dobrze.

Sprzęt nagrywa w jakości Full HD, która przez wielu kierowców jest uznawana za w zupełności wystarczającą. Nagrania zapisują się w pętli – gdy skończy się miejsce na karcie, najstarsze pliki zostają usunięte, by zrobić miejsce dla nowych.

Ten wideorejestrator jest również wyposażony w G-sensor, czyli czujnik, który rejestruje nagłe hamowania i wstrząsy, natychmiast zabezpieczając nagrane pliki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ważne filmy zostaną usunięte po zapełnieniu karty.

Kolejny plus to czujnik ruchu, który pozwala kamerze na samodzielną aktywację, gdy w polu widzenia zarejestrowany zostanie ruch.

Oczywiście nie jest to jednak sprzęt idealny. Montaż na przyssawkę do szyby może sprawić, że w połączeniu z innymi akcesoriami do auta, rejestrator będzie ograniczał widoczność kierowcy. Trzeba także zwrócić uwagę, że choć urządzenie obsługuje karty pamięci do 32 GB, żadna karta nie jest dołączana przy zakupie.

Xiaomi Car Mijia DVR EU Dash Cam

Ten wideorejestrator firmy Xiaomi wyróżnia się szerokim polem widzenia – to aż 160°. Dzięki temu kamera rejestruje nie tylko dwa pasy jezdni, ale jest w stanie uchwycić również to, co dzieje się na poboczu czy chodniku. W kryzysowej sytuacji może to być niezwykle ważne.

Oprócz tego sprzęt posiada wbudowane Wi-Fi. Dzięki dedykowanej aplikacji, można w szybki i prosty sposób przesłać zarejestrowany obraz na smartfon.

Wideorejestrator obsługuje karty pamięci do 64 GB. Do kamery dołączone są natomiast ładowarka, uchwyt i kabel USB, co wyjaśnia nieco wyższą cenę.

Lamax Drive C7 Full HD

Firma Lamax oferuje wideorejestrator, którego mocną stroną jest nagrywanie po zmierzchu. W podstawowych parametrach sprzęt nie ustępuje pozostałym – Full HD, 150° pola widzenia, detektor ruchu i G-sensor. Jego ogromnym atutem jest jednak jakość materiałów nagrywanych w nocy.

Funkcja Wide Dynamic Range zapewnia równowagę kontrastu kadrów, co podnosi jakość obrazu z miejsc o nieregularnym, kiepskim oświetleniu. Ponadto wideorejestrator wyposażony jest w diody LED, dzięki czemu nocne nagrania zyskują jeszcze lepszą jakość i widoczność.

Navitel CMR 300

Ten wideorejestrator nagrywa w jakości Full HD, obsługuje karty do 64 GB i posiada detektor ruchu i G-sensor. Czym więc wyróżnia się na tle pozostałych?

Wideorejestrator Navitel montowany jest w miejscu lusterka wstecznego, nie zabiera więc miejsca na przedniej szybie i nie ogranicza widoczności kierowcy. Oprócz tego do zestawu dołączona jest kamera cofania, dzięki której po wrzuceniu wstecznego biegu kierowca będzie doskonale widział obszar za sobą na wyświetlaczu.

Xblitz Go SE

Ten wideorejestrator ceną i cechami można porównać z proponowanym przez nas urządzeniem od Xiaomi. Sprzęt firmy Xblitz ma jednak szersze pole widzenia – aż 170°. Nie posiada jednak wbudowanego Wi-Fi i ma dość mały wyświetlacz, jedynie 2 cale.

Wideorejestrator samochodowy – czy warto?

Zapis z rejestratora może służyć jako dowód w sądzie. Jeżeli chcesz więc uniknąć długich ustaleń, kto jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku, zdecydowanie warto zainwestować w takie urządzenie.

Wideorejestrator vs telefon

Wielu kierowców na co dzień korzysta z telefonu jako nawigacji. Smartfony w trakcie trasy są więc przyczepione do szyb samochodów. Z tego powodu powstały aplikacje pozwalające korzystać z telefonu jak z wideorejestratora.

Nie jest to złe rozwiązanie, ma jednak pewne minusy. Przede wszystkim jakość. Nie wszystkie aparaty nadadzą się do dobrego rejestrowania filmów z trasy.

Ponadto podłączone wideorejestratory włączają się natychmiast po uruchomieniu zapłonu. Aplikacja na telefonie nie posiada takiej opcji, co zmusza do pamiętania o uruchomieniu jej.

Wybór wideorejestratora zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz po nagranych filmach. Nawet tańsze urządzenia mogą oferować satysfakcjonującą jakość. Przed zakupem zastanów się więc, jakie są twoje wymagania.

 


Pokaż więcej