Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki dron na początek? 3 propozycje

Opublikowano: cze 14,2021 11:52

Jaki dron na początek 3 propozycje.jpg

Drony z każdym rokiem zyskują na popularności. Choć te urządzenia początkowo zostały stworzone z myślą o zastosowaniu w wojsku, obecnie każdy może sobie kupić takie urządzenie przestrzegając prawo lotnicze. Jaki dron wybrać dla początkującej osoby? Czym się kierować przy wyborze? Sprawdź!

Jaki dron na początek? Rodzaje dronów

Zastanawiasz się, jaki dron na początek będzie najlepszy? Zanim do tego przejdziemy, w pierwszej kolejności wymieńmy dostępne kategorie tego typu urządzeń. Wyróżnia się:

 

●     drony amatorskie i profesjonalne — jak sama nazwa wskazuje, pierwsze służą do zabawy, a drugie wykorzystuje się w monitoringu czy filmach,

●     drony wielowirnikowe i płatowce — pierwsze są zdecydowanie popularniejsze,

●     drony rekreacyjne i wyścigowe — pierwsze są o wiele wolniejsze i mniej zwinne, to dobre drony na początek,

●     drony autonomiczne i sterowane — drony sterowane nie mogą poruszać się samodzielnie, z kolei te drugie już tak — co więcej, potrafią same pokonywać przeszkody na trasie i docierać do ustalonego celu.

 

Dron na początek nie powinien być modelem profesjonalnym — warto tym pamiętać. Jeśli interesują Cię drony i akcesoria, a także różnego rodzaju sprzęty, przeczytaj nasze pozostałe treści: Aparat analogowy — dlaczego warto go wybrać?, Instax Mini 8 — aparat, na który warto postawić!, Jaka kamera internetowa? Podpowiadamy!

Jaki dron kupić na początek? 3 proponowane modele

Jaki dron z kamerą na początek? Jaki dron na start? To bardzo często zadawane pytania. Przygotowaliśmy 3 propozycje dronów na start.

 

1.     Pierwszym z nich jest Dron Rc Jjrc H36F Terzetto. To model o 6-osiowej stabilizacji i inteligentnym systemie orientacji. Łączy on w sobie również funkcję łodzi lub pojazdu. To dobry dron na początek dla dzieci czy też osób, które nie są jeszcze w 100% przekonane do tego typu urządzeń.

 

2.    Drugą, nieco droższą już propozycją jest dron Hubsan X4 H107C+. Model ten posiada kamerę HD i nadaje się zarówno do użytkowania na zewnątrz, jak i w domu (głównie ze względu na niewielkie rozmiary). Zasięg kontroli urządzenie wynosi 100 metrów i stanowi idealną propozycję do nauki pilotażu. To dobry model, jeśli zastanawiasz się, jaki dron kupić na początek.

 

3.    Trzecim ciekawym modelem jest Quadocopter Dron MJX X300C FPV. To kolejny dron wyposażony w kamerę, a także diody LED, które umożliwiają użytkowanie po zmroku. Posiada on również opcję One Key Return, dzięki której przy pomocy jednego przycisku przywołasz urządzenie. Model ten jest wyjątkowo odporny i trwały, posiada również trzy tryby lotu. Jego cena jest jednak najwyższa spośród tych 3 zaproponowanych modeli.

 

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki dron kupić!

Drony dla amatorów — czym się wyróżniają?

Drony dla amatorów charakteryzują się przede wszystkim łatwością obsługi. Zostały stworzone w taki sposób, by ich użytkowanie nie sprawiało żadnych problemów, również osobie niezaznajomionej z tym tematem. Dron dla amatora oprócz tego, jest również urządzeniem stosunkowo tanim — szczególnie na tle tych profesjonalnych urządzeń.

 

Najczęściej jest to również dobrze wykonane urządzenie. Mogłoby się wydawać, że tak nie jest — w końcu to produkt dla amatora. To właśnie ze względu na brak wiedzy i obeznania, dron użytkowany przez osobę nieświadomą, może szybciej się zniszczyć czy ulec awarii. Odpowiadając więc na pytanie, jaki dron dla początkujących wybrać — najlepiej taki, który został dla nich stworzony.

Czy drony z kamerą dla początkujących są dobre?

Na rynku znajdziesz szereg dronów z kamerą dla początkujących. Są one naprawdę dobre, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż osoba niezaznajomiona z tematem — nie będzie w stanie wykorzystać bardziej zaawansowanych funkcji czy opcji. Dron dla początkujących z kamerą jest więc idealnym produktem, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę.

 

Z czasem, jeśli zaczniesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, być może sam dron dla początkujących Ci nie wystarczy. Wówczas zwróć uwagę na akcesoria do dronów. Obejmują one szereg dodatkowych i ciekawych elementów, dzięki którym efekty Twojej pracy będą o wiele lepsze, a mimo to, sam dron dla początkującego nie będzie wymagał wymiany na lepszy model.

 

 

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj więcej:

 

Jakie głośniki do komputera do 100 zł?

Laptop dla grafika – sprawdź, co jest ważne przy jego wyborze

Laptop do szkoły – 4 najlepsze propozycje

Oprogramowania komputerowe

Serwery sieciowe

Słuchawki komputerowe

Komputery