Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka kamera internetowa? Podpowiadamy!

Opublikowano: lip 21,2021 16:39

Jaka kamera internetowa? Podpowiadamy!

Kamera internetowa to urządzenie służące do przeprowadzania wideorozmów. Wykorzystać możemy ją zarówno podczas spotkań przez internet z naszą rodziną i przyjaciółmi, jak i w trakcie rozmów kwalifikacyjnych odbywających się drogą online, które to w ostatnim czasie są coraz częściej stosowaną praktyką (w szczególności w dużych korporacjach). Jakie parametry warto wziąć pod uwagę wybierając taki sprzęt? Zobaczmy!

Spis treści

Kamera internetowa – kiedy się przydaje?

Kamera internetowa ma znacznie więcej zastosowań niż te wspomniane powyżej. Wykorzystywać możemy ją również podczas przeprowadzania wideokonferencji ze współpracownikami, w celu nagrania krótkiego filmiku, monitorowania mieszkania podczas naszej nieobecności oraz dokonywania wirtualnych zakupów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (w ten sposób zakupić możemy między innymi ubrania czy okulary).

Jaka dobra kamera internetowa?

Kupując taki sprzęt elektroniczny, pod uwagę należy wziąć parametry takie, jak:

  •       Rozdzielczość – jeżeli kamera ma nam służyć wyłącznie do przeprowadzania rozmów internetowych, w zupełności wystarczający będzie model dysponujący rozdzielczością 640 x 480 pikseli. Gdy szukamy bardziej zaawansowanego sprzętu, postawmy taki, który posiada możliwość nagrywania w HD czy Full HD. Uwaga! Pamiętajmy o tym, że im rozdzielczość jest wyższa, tym wydajniejszy powinien być nasz komputer, a łącznie internetowe – szybsze.
  •       Ilość klatek na sekundę – by uchronić się przed brakiem płynności obrazu wideo, wybierzmy kamerkę internetową, która rejestruje filmy z prędkością co najmniej 30 klatek na sekundę.
  •       Regulacja ostrości – odbywać może się ona na trzy różne sposoby. Pierwszy z nich to ręczny, który uwzględnia wykorzystanie specjalnego pierścienia. Z tego typu regulacją mamy do czynienia głównie w tańszych modelach kamerek internetowych. Druga z dostępnych możliwości to regulacja automatyczna (tak zwany autofokus), która ustawiana jest, jak sama nazwa wskazuje, automatycznie według osoby czy przedmiotu, które znajdują się w centrum kadru. Trzecim rodzajem jest focus free. Takie kamerki nie pozwalają na regulację, lecz cechują się dużą głębią ostrości.

Kamerki internetowe mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji:

  •       Tryb nocny – pozwala on na przeprowadzanie rozmów w ciemnym pomieszczeniu lub monitoring mieszkania nocą.
  •       Face tracking – to mechanizm śledzący twarz użytkownika i umieszczający ją w centrum kadru.
  •       Przycisk do robienia zdjęć – to rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż wykonywanie fotografii przy pomocy zainstalowanego na komputerze oprogramowania.

Ile kosztuje kamera internetowa?

Ile kosztuje kamerka internetowa? Ceny takiego sprzętu są bardzo zróżnicowane i wahają się od około 20 do około 400 złotych. Wpływ na to mają zarówno wymienione powyżej parametry, jak i marka.

Jaka kamerka internetowa do 50 zł

Przykładem kamery internetowej do 50 zł może być model Omega OWU18B z sensorem CMOS o wysokiej rozdzielczości, zakresem ostrości 5 cm do nieskończoności, wbudowaną kompresją obrazu oraz automatycznym balansem bieli i kompensacją kolorów. Urządzenie posiada również praktyczny przycisk Snapshot, który umożliwia robienie zdjęć.

Jaka kamera internetowa do 100 zł

Dobrej jakości kamera internetowa do 100 zł to na przykład Creative Sync HD, która pozwala na przeprowadzanie wideorozmów w rozdzielczości HD 720p. Dzięki funkcji Plug & Chat jest ona gotowa do użytku od razu po podłączeniu do portu USB.

Kamera internetowa to niewielkie, kompaktowe urządzenie, które możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości model od wiodącej firmy, który posłuży nam przez długi czas.

Może zainteresują Cię również:

Laptop do szkoły – 4 najlepsze propozycje

Mikrofon do komputera – jak wybrać?

Jakie głośniki do komputera kupić?

Kamerki internetowe

Urządzenia peryferyjne komputera

Komputery