Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki smartwatch wybrać? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jaki smartwatch wybrać? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Każda osoba interesująca się nowinkami technologicznymi wie, że obecnie na rynku liczba dostępnych urządzeń elektronicznych rośnie lawinowo. Sytuacja ta daje oczywiście większy wybór, jednak utrudnia też podjęcie decyzji o zakupie najbardziej odpowiedniego smartwatcha. W tym tekście postaramy się więc pokazać, na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

Smartwatch – jak wybrać to urządzenie?

Poszukiwanie odpowiedniego dla siebie smartwatcha nie różni się od wybierania innych rodzajów sprzętu elektronicznego. Aby dokonać dobrego zakupu, koniecznie trzeba zastanowić się, do czego dany sprzęt jest nam potrzebny i w jakich warunkach będziemy go używać. W przypadku smartwatchy jest to szczególnie ważne, gdyż urządzenia te nieraz bardzo mocno różnią się parametrami i dostępnymi funkcjami. Mówiąc najogólniej – jeśli dużo biegamy i trenujemy, to warto wybrać inteligentny zegarek głównie ze sportowymi funkcjami. Jeśli zależy nam na byciu cały czas na bieżąco, to warto skupić się na możliwościach komunikacyjnych, a gdy smartwatch ma być tylko lifestyle’owym dodatkiem, to najważniejszy będzie wygląd i opcje takie jak np. możliwość robienia zdjęć. W każdym z wymienionych przypadków warto jednak pamiętać, że smartwatch działa na prąd – i wybierać urządzenia z jak najbardziej wytrzymałą baterią.

Jaki smartwatch kupić?

Odpowiedź na pytanie „jaki smartwatch kupić?” powinna wynikać przede wszystkim z określenia naszych potrzeb. Co jednak zrobić, gdy wymagane parametry posiada kilka urządzeń? W takim przypadku sprawa nie jest z pewnością łatwa, dlatego też warto spojrzeć na co najmniej kilka cech.

  • Jakość – poznamy ją po solidności wykonania i użytych materiałach. Warto też poczytać opinie użytkowników – nierzadko bowiem to oni jako pierwsi informują o problemach z jakością.
  • Cena – oczywiście im taniej, tym lepiej. Trzeba jednak uważać, bo zbyt duże nastawienie na niską cenę może spowodować zakup smartwatcha o niskiej jakości, którego żywotność będzie ograniczona. Czasem też o wyborze tego konkretnego modelu może zadecydować promocyjna cena w sklepie internetowym z elektroniką.
  • Inne funkcje – mimo że wybraliśmy już funkcje smartwatcha i akcesoria, które są dla nas najważniejsze, to dokonując ostatecznego wyboru zawsze warto zastanowić się, czy jakieś inne aspekty nie okażą się przydatne.
  • Wygląd – mimo, że wiele osób mówi, że kupować trzeba tylko rozumem, to nie czarujmy się – to my będziemy chodzić z tym smartwatchem na ręce, więc z pewnością zależy nam, żeby dobrze się prezentował.

A jakie smartwatche warto wybrać? Oto nasi faworyci!

Smartwatch Xiaomi MiBand 2

Pierwszą z prezentowanych opcji w naszym zestawieniu jest dość tani inteligentny zegarek Xiaomi MiBand 2. To proste urządzenie oprócz odmierzania czasu pozwoli nam także na zmierzenie pulsu, liczby kroków oraz dystansu. Dzięki tym funkcjonalnościom oraz wytrzymałości na poziomie IP67 i długo trzymającej baterii ten smartwatch doskonale się sprawdzi u każdego biegacza.

Smartwatch X10

Innym ciekawym smartwatchem z pulsometrem jest X10. Posiada on pojemnościowy wyświetlacz o średnicy 1,3 cala, na którym możemy odczytywać informacje o otrzymanych wiadomościach, godzinie, temperaturze, ciśnieniu, pulsie oraz liczbie pokonanych kroków. Dodatkowo może on także służyć jako kalkulator, radio czy dyktafon, posiada także funkcję wykonywania połączeń.

Smartwatch Pebble Time Round

Kolejny wart uwagi smartwatch w rozsądnej cenie to Pebble Time Round. Ten niewielki i stylowy inteligentny zegarek współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w iOS i Android, pozwala na odbieranie sms, powiadomień i przychodzących połączeń, a także kontrolowanie naszej aktywności.

Smartwatch Garmin Fenix 5

Ostatnim z zaprezentowanych smartwatchy jest Garmin Fenix 5. Ten multisportowy zegarek przeznaczony jest szczególnie dla osób aktywnych i uprawiających sport. Wyróżnia się on bardzo solidną budową, dużą wytrzymałością, estetycznym wyglądem i licznymi funkcjami przydatnymi w ruchu, takimi jak GPS, kompas, termometr, barometr, pulsometr i wiele innych.

Wybierając smartwatcha, warto kierować się przede wszystkim rozsądkiem i własnymi potrzebami. Wybór gadżetów tego typu jest bowiem bardzo duży, przez co łatwo wydać pieniądze na model, który nie spełni naszych oczekiwań. Szeroką ofertę smartwatchy w zróżnicowanej cenie i z dużą bazą funkcjonalności znajdziemy na Arena.pl.