Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki smartwatch sportowy kupić? Podpowiadamy!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jaki smartwatch sportowy kupić? Podpowiadamy!

Smartwatche często uznawane są za sprzęt wręcz stworzony dla każdej osoby uprawiającej sport. Jednak jakie funkcje i parametry powinien spełniać sportowy inteligentny zegarek? Na to pytanie odpowiadamy w tym tekście!

Smartwatch sportowy – co musi mieć?

Smartwatch, podobnie jak każde inne urządzenie, powinien być przede wszystkim użyteczny. Jednak o ile w przypadku lifestyle’owych gadżetów niektóre braki można uzupełnić nieprzeciętnym designem, to smartwatch do biegania czy uprawiania innych dyscyplin po prostu musi posiadać pewne parametry i funkcje – w przeciwnym wypadku będzie bezużyteczny.

Podstawą dobrego smartwatcha do sportu i rekreacji są więc funkcje pozwalające na śledzenie naszej aktywności. Przede wszystkim trzeba tu wymienić pulsometr, a także możliwości pomiaru odległości czy liczby kroków. Dodatkowo przydatny może być także GPS czy kompas – gdy np. biegamy przełajowo. Dla użyteczności sportowego smartwatcha niezwykle ważne jest także jego zabezpieczenie. Koniecznie powinien on charakteryzować się certyfikatem szczelności minimum na poziomie IPx6, a także solidną konstrukcją, mocnym paskiem i długo trzymającą baterią. Po co nam bowiem sportowy inteligentny zegarek, który może się rozładować po 2-3 godzinach aktywności?

Smartwatch czy zegarek sportowy?

Mówiąc o smartwatchach, warto je też porównać z klasycznymi sportowymi zegarkami. Przyznać trzeba, że oba te typy urządzeń w podobnych przedziałach cenowych dają podobne możliwości – z tym, że część funkcji smartwatchy może być dostępna dopiero po sparowaniu z telefonem. Z drugiej strony połączenie ze smartfonem pozwala na korzystanie z bardziej rozbudowanych aplikacji, które są niedostępne dla zwykłych zegarków sportowych. Co więcej, smartwatche z funkcjami sportowymi na ogół posiadają też wiele dodatkowych funkcji, które, mimo że niezwiązane bezpośrednio w aktywnością fizyczną, mogą jednak okazać się przydatne. Ogólnie więc smartwatche po sparowaniu z telefonem są bardziej uniwersalne i bardziej przyjazne dla typowego użytkownika.

Jaki smartwatch sportowy? 4 polecane modele

Skoro wiadomo, jakie mniej więcej cechy powinien mieć sportowy smartwatch, to warto przedstawić kilka ciekawych propozycji łatwo dostępnych w sklepach z elektroniką – w różnych cenach!

Smartwatch Xiaomi MiBand 2

Jednym z najtańszych smartwatchy z funkcjami sportowymi jest z pewnością Xiaomi MiBand 2. To niewielkie urządzenie z ekranem OLED 0,42” pozwala na mierzenie pulsu, odległości, liczby kroków oraz liczby spalonych kalorii. Dzięki szczelnej obudowie i baterii pozwalającej na długotrwałą pracę ten smartwatch doskonale sprawdzi się przy okazji treningów.

Smartwatch Forever SB-310

Nieco droższym rozwiązaniem będzie model Forever SB-310. Pod względem funkcji prezentuje się on bardzo przyzwoicie – umożliwia pomiar pulsu i odległości, jest też wyposażony w krokomierz i licznik spalonych kalorii. Dodatkowo smartwatch ten pozwala też na odbieranie powiadomień o smsach, połączeniach czy wiadomościach z mediów społecznościowych. Będzie więc doskonałym towarzyszem podczas biegania czy jazdy na rowerze.

Smartwatch NO1 G8

Kolejnym ciekawym smartwatchem do sportowego użytku jest NO1 G8. Posiada on zarówno standardowe wyposażenie typowe dla sportowych zegarków – takie jak pulsometr, krokomierz, możliwość pomiaru odległości czy liczbę spalonych kalorii, jak i bardziej zaawansowane funkcje typowe dla lifestyle’owych smartwatchy. Połączenie wielu użyteczności z niską ceną jest w tym wypadku wyjątkowo korzystne!

Smartwatch Xiaomi Amazfit GPS Running Watch

Nieco droższym smartwatchem z funkcjami sportowymi jest Xiaomi Amazfit GPS Running Watch. Model ten charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i niewielkimi rozmiarami, które kryją jednak wiele funkcji. Pozwala on na śledzenie odległości, czasu, kroków i spalonych kalorii, posiada także moduł GPS. Xiaomi Amazfit wyposażony został też w wodoszczelną (IP67) i pyłoodporną obudowę, dzięki czemu nie trzeba się martwić podczas użytkowania go w terenie.

Poszukiwanie optymalnego sportowego smartwatcha nie jest sprawą prostą. Przeglądając oferty sklepów z elektroniką warto więc dokładnie przyglądać się poszczególnym ofertom i możliwościom sprzętu. Pomoże to wybrać najlepszy możliwy smartwatch, a także przydatne do niego akcesoria.