Odkurzacz samochodowy — jak wybrać dobrze?

Opublikowano: maj 13,2021 13:23

Odkurzacz samochodowy — jak wybrać dobrze.jpg

odkurzacza samochodowego najczęściej korzystamy w myjniach — niestety w takich miejscach nie zawsze trafiamy na wydajne i sprawne urządzenia. Dobrym pomysłem może okazać się zakup takiego odkurzacza. Dostępnych modeli jest naprawdę wiele i nawet za niewielkie pieniądze możemy kupić własny, wydajny sprzęt. Sprawdź, o czym musisz pamiętać przy wyborze odkurzacza samochodowego!

Dlaczego warto mieć odkurzacz samochodowy?

Posiadając własny odkurzacz samochodowy, nie musisz przejmować się dojazdem na myjnię oraz zastanawiać, czy dany sprzęt będzie w ogóle sprawny. Oszczędzasz przy tym również czas. Zakup własnego odkurzacza to naprawdę dobra inwestycja.

 

Jeśli jednak poszukujesz nieco wydajniejszego urządzenia, z którego pomocą nie tylko odkurzysz wnętrze swojego pojazdu, ale również je umyjesz, dobrą propozycją może okazać się odkurzacz samochodowy na mokro. Więcej wskazówek dot. tego, jaki odkurzacz samochodowy kupić, znajdziesz poniżej.

Odkurzacz samochodowy — jaki wybrać? Rodzaje

Jeśli nie wiesz, jaki wybrać odkurzacz samochodowy, w pierwszej kolejności zapoznaj się z dostępnymi rodzajami. Wyróżnić możemy:

 

●     odkurzacze ręczne,

●     odkurzacze tradycyjne,

●     odkurzacze piorące,

●     odkurzacze akumulatorowe (odkurzacze bezprzewodowe),

●     odkurzacze samochodowe na zapalniczkę.

 

Większość dostępnych modeli to są obecnie odkurzacze samochodowe bezworkowe. Są wygodne w użytkowaniu oraz jak sama nazwa wskazuje — decydując się na nie, możesz pożegnać worki do odkurzaczy. Poręcznym i mobilnym rozwiązaniem jest ręczny odkurzacz samochodowy, którego zastosowanie jest nieco szersze — pozwala bowiem dokładnie wyczyścić wszelkie zakamarki w kanapie, fotelach czy też na krzesłach. Niewielkie rozmiary to bez wątpienia największa zaleta tego rozwiązania.

 

Piorący odkurzacz samochodowy pozwala dokładnie wyczyścić tapicerkę, również z plam czy tego typu zabrudzeń. Sprawdzi się on również do prania dywanów czy wykładzin. Jest to bez wątpienia ciekawy produkt, bowiem łączy w sobie dwie przydatne funkcje, a jego koszt mimo wszystko wcale nie jest tak wysoki. Warto zastanowić się nad takim modelem, bowiem pranie tapicerki jest obowiązkowym zabiegiem w każdym samochodzie.

 

Kolejne dostępne produkty to odkurzacz samochodowy na prąd oraz odkurzacz samochodowy akumulatorowy. Pierwszy model działa na tzw. zapalniczkę, z kolei drugi — jest w pełni bezprzewodowy, jednak wiąże się to z krótszą pracą i nieco niższą wydajnością. Odkurzacze i akcesoria są ważne, jednak nie zapominaj również o innych kwestiach związanych z Twoim samochodem — sprawdź nasze artykuły, pt. Dywaniki samochodowe — na co zwrócić uwagę?, 5 akcesoriów samochodowych, które umilą Ci podróż.

Odkurzacz samochodowy — jaka moc?

Jaka moc odkurzacza samochodowego będzie odpowiednia? Parametr ten jest niezwykle istotny i w niemałym stopniu definiuje wydajność konkretnego urządzenia. Większość z nas stawia na odkurzacze samochodowe o dużej mocy, jednak czy słusznie? Oczywiście by dokładnie odkurzyć samochód, niezbędna jest wystarczająca moc. Będzie ona się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz odkurzacz samochodowy elektryczny, odkurzacz samochodowy z akumulatorem czy może odkurzacz samochodowy mocny piorący.

 

Do standardowego wyczyszczenia auta powinien wystarczyć Ci odkurzacz samochodowy sieciowy o mocy 30-40 W. Są to najczęściej modele niewielkich rozmiarów, również bezprzewodowe. Najmocniejszy odkurzacz samochodowy, może nawet oferować 150 W i więcej. Wówczas są to odkurzacze zasilane z gniazdka zapalniczki.

 

Odkurzacz samochodowy przewodowy będzie wydajniejszy od modelu bezprzewodowego. Choć to drugie rozwiązanie jest wygodniejsze, niestety nie jest aż tak wydajne. Jeśli zależy Ci na modelu o wysokiej mocy ssania, jak i mocy silnika — postaw na urządzenie zasilane z gniazdka zapalniczki. Oprócz tego przy wyborze sprzętu zwróć również uwagę na pojemność zbiornika na brud, rodzaj filtra czy rozmiar. Odkurzacz samochodowy powinien być komfortowy w użytkowaniu.

 

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:

 

·      Kupujemy tubę basową do samochodu

·      Bagażnik samochodowy — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

·      Wycieraczki samochodowe — które wybrać?

·      Jakie radio samochodowe kupić?

·      Jak wybrać nawigację samochodową?

·      Odkurzacze centralne

·      Pokrowce

·      Tapicerka samochodowa

·      Skrobaczki do szyb

 


Pokaż więcej