Kategorie

Konto

Koszyk

Xiaomi Mi Band 2 – dlaczego warto mieć to urządzenie?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Xiaomi Mi Band 2 – dlaczego warto mieć to urządzenie?

Ogromna liczba dostępnych na rynku smartwatchy sprawia, że nie jest łatwo wyłowić najciekawsze urządzenia, które za niską cenę oferują niezłą jakość i użyteczność. Mimo to warto szukać, gdyż trafiają się takie perełki jak inteligentna opaska Xiaomi MiBand 2. Czym wyróżnia się ona na tle konkurencji? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Co musisz wiedzieć o Xiaomi MiBand 2?

Przeszukując oferty sklepów z elektroniką łatwo zauważyć, że ceny sprzętów są bardzo zróżnicowane – nawet w przypadku podobnych parametrów. Powody tego stanu rzeczy są różne – czasem jest to skutek niższej jakości wykonania i materiałów, w innym przypadku po prostu dużo drożej płacimy za samą nazwę uznanego producenta. Najważniejszą cechą sprzętu elektronicznego, w tym również smartwatchy, jest jednak ich użyteczność. Dlatego też zawsze warto się zastanowić przed zakupem, czy czasem nie płacimy tylko za markę. Wiele mniej znanych na rynku firm produkuje świetny sprzęt, który czasem okazuje się lepszy od dużo droższych rozwiązań.

Dokładnie taką sytuację mamy w przypadku smartwatcha Xiaomi MiBand 2. Model zyskał szerokie grono miłośników, gwarantuje bowiem bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Co ważne, zegarek ten posiada formę opaski, przez co jest bardzo nowoczesny i ma minimalistyczny design – sprawdzi się u osób, które nie lubią dużych zegarków. Główną grupą docelową Xiaomi MiBand 2 są z pewnością osoby aktywne – jego użyteczność jest bowiem nastawiona głównie na cechy sportowe, choć po sparowaniu ze smartfonem (odwiedź naszą kategorię “telefony i akcesoria”)  jego możliwości zdecydowanie rosną!

Jakie funkcje ma Xiaomi MiBand 2?

Dobry smartwatch to przede wszystkim wielość funkcji i możliwości użytkowe. Mówiąc o sportowym inteligentnym zegarku czy opasce, warto jednak zacząć od wytrzymałości na niesprzyjające warunki. Uprawianie sportu czy chociażby zwykła rekreacja często wiążą się z kontaktem z wodą czy pyłem. Na szczęście Xiaomi MiBand 2 doskonale zabezpiecza przed tymi czynnikami dzięki szczelnej obudowie w standardzie IP67. Podstawowe funkcje wbudowane w ten smartwatch to wszystko to, czego potrzebują osoby aktywne. I tak Xiaomi MiBand 2 posiada:

  • pulsometr,
  • krokomierz,
  • funkcję pomiaru przebytej odległości,
  • funkcję pomiaru liczby spalonych kalorii,
  • monitor snu.

Możliwość dostępu do tych funkcji poprzez smartwatch znacznie zwiększa wygodę podczas treningu. Co więcej, po sparowaniu z telefonem ten inteligentny zegarek może nas także powiadamiać wibracjami o przychodzących połączeniach. Wszystkie funkcje wizualizują się z kolei na ekranie typu OLED o przekątnej 0,42 cala. Dużą zaletą opisywanego modelu jest także wytrzymała bateria litowo-polimerowa, która umożliwia przebywanie w trybie gotowości do 20 dni bez ładowania. Xiaomi MiBand 2 oferuje naprawdę wiele za stosunkowo bardzo małe pieniądze.

Gdzie kupić Xiaomi MiBand 2?

Jeśli więc uprawiasz sport i poszukujesz smartwatcha, który będzie towarzyszył Ci podczas treningów, to Xiaomi MiBand 2 będzie doskonałym wyborem. Przy zakupie tego urządzenia warto jednak dobrze przyjrzeć się ofertom, nietrudno bowiem trafić na tańsze podróbki, które nie posiadają już tak dużych możliwości, a ich wykonanie pozostawia bardzo dużo do życzenia. Dlatego też warto kupować w sprawdzonych sklepach, które oferują smartwatche i akcesoria do nich (TUTAJ), by nie dać się oszukać i móc w pełni się cieszyć możliwościami Xiaomi MiBand 2.

Osoby poszukujące wydajnego i funkcjonalnego smartwatcha, który sprawdzi się podczas treningów, koniecznie powinny przyjrzeć się temu modelowi. Xiaomi MiBand 2 to rozwiązanie nie tylko dobrej jakości, ale również korzystne pod względem ceny.