Kategorie

Konto

Koszyk

Ładowarka samochodowa do telefonu. Jaką kupić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Ładowarka samochodowa do telefonu. Jaką kupić?

W czasach, gdy telefon komórkowy towarzyszy nam na każdym kroku, nie możemy zapominać o zabieraniu ze sobą niezbędnych akcesoriów. Zresztą smartfon to już nie tylko urządzenie przeznaczone do komunikacji, ale chociażby skuteczna pomoc w  nawigacji. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup ładowarki samochodowej. Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Każdy miłośnik motoryzacji dba o to, aby wyposażenie samochodu przekładało się na wygodną i bezpieczną jazdę. Ładowarki samochodowe to doskonałe rozwiązanie dla osób mobilnych. Sprawdzają się w trakcie długiej podróży, np. podczas wyjazdów wakacyjnych lub w podróży służbowej. Jakimi parametrami w doborze tego typu akcesoriów należy się kierować?

Rodzaj złącza

Pierwszym kryterium doboru urządzenia zasilającego do samochodu jest oczywiście rodzaj końcówki, która będzie odpowiednia dla danego modelu telefonu. Najpopularniejsza jest ładowarka samochodowa USB, która obsługuje największą liczbę smartfonów i telefonów od różnych producentów. Ale dużym zainteresowaniem cieszy się też ładowarka micro USB.

Liczba końcówek

Na rynku dostępne są również specjalne modele przejściówek, które z jednej strony działają ze złączem USB, natomiast z drugiej posiadają kilka innych końcówek. Dzięki temu możemy mieć zarazem ładowarkę samochodową do Samsunga, jak i ładowarkę samochodową do iPhone’a oraz innych urządzeń firmy Apple. To doskonałe rozwiązanie, gdy autem podróżują osoby z telefonami różnych marek.

Natężenie

Przy wybieraniu tego typu akcesoriów samochodowych ważnym parametrem jest natężenie podawane w amperach (A) lub miliamperach (mA). Jeśli decydujemy się na zakup ładowarki samochodowej USB C, do której będzie następnie podłączona przejściówka z kilkoma końcówkami, warto wyposażyć się w modele o większej wartości natężenia, np. 3A.

Ładowarka oryginalna czy zamiennik?

Obecnie w internecie nie brakuje ofert sprzedaży tanich ładowarek samochodowych. Wiele osób zastanawia się więc, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup markowego produktu, czy też taniego zamiennika. Oczywiście oryginalna ładowarka samochodowa będzie o wiele pewniejszą inwestycją niż jej podróbka.

Dlatego jeśli budżet nam na to pozwala, kupujmy produkty sygnowane marką producenta telefonu. W sytuacji, gdy decydujemy się na tańszy odpowiednik, należy dokładnie zapoznać się z opisem produktu lub sprawdzić opinie na jego temat w internecie.

Ile kosztuje dobra ładowarka samochodowa?

Koszt zakupu tego praktycznego akcesorium samochodowego wynosi od kilku do kilkuset złotych. Najdroższe modele to oryginalne produkty od producentów smartfonów lub warianty bezprzewodowe, np. ładowarki samochodowe indukcyjne. Należy jednak pamiętać, że najtańsze akcesoria mogą nam posłużyć bardzo krótko, dlatego rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup nieco droższego urządzenia.

Jeśli nie mamy możliwości zainwestowania w markowe modele, w sprzedaży dostępne są również ładowarki samochodowe Hama czy Belkin, których zakup waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, a ich jakość jest doceniania przez wielu kierowców.

Większość z nas nie rozstaje się ze swoim telefonem nawet na chwilę. Dzięki licznym funkcjom i aplikacjom wyręcza nas on w wielu czynnościach, dostarcza informacji, służy też jako centrum rozrywki lub praktyczne urządzenie nawigacyjne. Ale im bardziej eksploatujemy swój telefon, tym większe jest jego zapotrzebowanie na energię, dlatego praktycznym krokiem jest zakup odpowiedniej ładowarki samochodowej. Zanim jednak bezrefleksyjnie kupimy pierwszy, dostępny w internecie model, warto dokładnie sprawdzić, które parametry będą odpowiadać wymaganiom naszego sprzętu.