Kategorie

Konto

Koszyk

Jak ozonować samochód?

Opublikowano: maj 13,2021 13:15

Jak ozonować samochód.jpg

Generator ozonu jest urządzeniem pozwalającym pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii — z domu, żywności lub samochodu. Ozonowanie pojazdu to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji auta, znana wszystkim od lat. Ozonowanie przeprowadza szereg warsztatów samochodowych, jednak proces ten nie jest wcale skomplikowany i z powodzeniem przeprowadzisz go również samodzielnie.

Jak ozonować samochód i dlaczego warto to robić?

Zastanawiasz się jak ozonować samochód i po co właściwie to robić? Podczas całego tego procesu uwalnia się ozon. Jest to gaz, który naturalnie występuje w przyrodzie. Wykazuje właściwości utleniające i pozwala pozbyć się pleśni, wirusów, grzybów, drobnoustrojów czy roztoczy.

 

Ozon do samochodu cieszy się dużą popularnością i nie będzie szkodliwy dla kierowcy, zwłaszcza jeśli nie będzie on przebywał w ozonowanym samochodzie. O tym, jak ozonować auto przeczytasz niżej.

Ozonowanie samochodu — co to jest?

Co to jest ozonowanie samochodu? To popularna metoda dezynfekcji. Co ważne, na rynku znajdziesz nie tylko ozonatory do samochodu, ale także ozonatory do domu, które mogą zastąpić oczyszczacz powietrza czy nawilżacz (o ile urządzenie posiada taką funkcję). Dezynfekują przede wszystkim powietrze, ale także jedzenie czy wodę. Skupmy się jednak na modelach przeznaczonych dla pojazdów.

 

Wiesz już, co daje ozonowanie samochodu, lecz zastanawiasz się, jak często je wykonywać? Ozonowanie samochodu zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Kwestia ta jest jednak zależna od tego, jak często korzystasz z samochodu oraz czy jesteś alergikiem — wówczas ozonowanie samochodów powinno się przeprowadzać nieco częściej.

Ozonowanie samochodu — jak wykonać?

Wytłumaczmy więc, jak wykonać ozonowanie samochodu. Przed tym procesem należy dokładnie posprzątać wnętrze samochodu i pozbyć się nawet najmniejszych okruszków, liści czy sierści. Jest to kluczowa kwestia w odpowiedzi na pytanie jak prawidłowo ozonować samochód. Po przygotowaniu pojazdu należy ustawić w odpowiednim miejscu ozonator. W zależności od modelu — możesz to zrobić na zewnątrz lub wewnątrz pojazdu.

 

Jak samemu ozonować samochód? Po ustawieniu urządzenia wystarczy je włączyć. Samodzielne ozonowanie samochodu nie jest skomplikowane, jeśli jednak robisz to pierwszy raz, możesz sięgnąć po instrukcję i rady producenta. Pamiętaj, że wiele również zależy od stopnia zabrudzenia pojazdu, stanu, w jakim się znajduje oraz czasu, przez jaki był użytkowany.

 

Ozonowanie samochodu krok po kroku najlepiej przeprowadzić w dzień, w który nie będziesz korzystał z pojazdu. Po całym zabiegu warto również przewietrzyć samochód, zostawiając otwarte drzwi oraz pracującą wentylację przez około 5-15 minut. Mamy nadzieję, że wiesz już, jak poprawnie ozonować samochód!

Jak długo ozonować samochód?

Odpowiedzieliśmy na pytanie jak często ozonować samochód, zatem przejdźmy do kolejnej kwestii — jak długo ozonować samochód? Zależy to od stopnia zabrudzenia oraz wydajności ozonatora. Jeśli urządzenie wytwarza około 5 g ozonu w ciągu godziny, cały zabieg powinien trwać 60 min. Ile ozonować samochód, jeśli urządzenie wytwarza 10 g? Powinno wystarczyć 30 minut.

 

Pamiętaj, że odpowiedź na pytanie, jak długo ozonować samochód, znajdziesz również w instrukcji zakupionego urządzenia. Po przeprowadzonym zabiegu możesz wejść do auta — będziesz czuł swoisty zapach ozonu, ale to w zupełności normalne. Czy wiesz już, ile czasu ozonować samochód?

Jak ozonować klimatyzację samochodową?

Jeśli interesuje Cię motoryzacja, poszukujesz klimatyzacji samochodowej lub wentylacji i ogrzewania do samochodu, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

 

Kolejnym ważnym pytaniem jest jak ozonować klimatyzację w aucie? Proces ten niewiele różni się od ozonowania samochodu samemu. Wystarczy ustawić odpowiednio urządzenie oraz dodatkowo włączyć wentylator na maksymalne obroty, a kratki ustawić w pozycji 2. Warto również włączyć obieg wewnętrzny.

 

W artykule odpowiedzieliśmy na wiele ważnych pytań — co daje ozonowanie samochodu, czy warto ozonować samochód oraz jak ozonować klimatyzację samochodową. Jeśli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:

 

·      Opony samochodowe

·      Podsufitki samochodowe

·      Części karoserii do samochodów

·      Dywaniki samochodowe

·      Dywaniki samochodowe — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

·      Kupujemy tubę basową do samochodu

·      Bagażnik samochodowy — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

·      Wycieraczki samochodowe — które wybrać?

·      Jakie radio samochodowe kupić?

·      5 akcesoriów samochodowych, które umilą Twoją podróż