Jaki płyn do spryskiwaczy wybrać i jak go dolać?

Opublikowano: wrz 23,2021 12:56

Jaki płyn do spryskiwaczy wybrać i jak go dolać.jpg

Jak kupujesz płyn do spryskiwaczy, to wybierasz pierwszą butelkę, która wpadnie Ci w ręce, czy dokładnie sprawdzasz informacje podane przez producentów? Jeśli do tej pory nie przywiązywałeś wagi do zakupu płynu do spryskiwaczy, spróbuj to zmienić! Dobry płyn to nie tylko gwarancja komfortowej jazdy – to również dbałość o bezpieczeństwo!


Jaki płyn do spryskiwaczy?

Takie akcesoria do samochodów, jak płyny do spryskiwaczy dostępne są wszędzie – i w wielu wariantach. Jaki płyn do spryskiwaczy najlepiej więc wybrać? Pod uwagę weź kilka kryteriów:

  • płyn do spryskiwaczy: cena. Dla wielu najważniejszy parametr przy wyborze nie tylko płynu do spryskiwaczy, ale też innych akcesoriów (np. takich, jak skrobaki i skrobaczki do szyb lub myjki do szyb). Choć zawsze warto mieć ją na uwadze, dobrze jest nie traktować ceny jako jedynego istotnego kryterium;
  • płyn do spryskiwaczy: symbol na opakowaniu. Sprawdź, czy płyn, który zamierzasz kupić, ma też dodatkowe właściwości – np. skutecznie czyści szyby samochodowe i pozostawia je wolne od smug.
  • płyn do spryskiwaczy: skład – zwróć uwagę na skład płynu i dostosuj preparat do pory roku.

Płyn do spryskiwaczy – skład

Czy sprawdzasz, jakie substancje zawiera płyn do spryskiwaczy? Skład preparatu jest szczególnie ważny zimą. Jeśli wybierzesz nieodpowiedni płyn, który zamarznie, ograniczysz sobie widoczność podczas jazdy. Zniszczeniu mogą też ulec niektóre części i akcesoria samochodowe – np. elementy układu spryskiwaczy. Może to spowodować większą awarię, a Ty zmuszony będziesz odwiedzić warsztat samochodowy.


Płyn do spryskiwaczy – ranking

Jaki płyn do spryskiwaczy na owady wybrać? Lepiej sprawdza się płyn do spryskiwaczy – koncentrat czy tabletki? Które płyny dokładniej oczyszczą szyby i owiewki? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego typu pytania, koniecznie sprawdzaj rankingi płynów!


Płyn do spryskiwaczy – ranking na każdą porę roku

Dobrze jest przeglądać zestawienie przed zakupem płynu na każdą porę roku. Dzięki temu od razu zyskasz odpowiedź na pytanie, jaki płyn do spryskiwaczy zimowy wybrać, a który będzie lepszy na lato.


Płyn do spryskiwaczy – jaki wybrać?

Dla wielu kierowców znaczenie przy wyborze ma pojemność płynu. Najczęściej wybierany bywa płyn do spryskiwaczy 5l lub 15 l. Pozostałe pojemności to np. płyn do spryskiwaczy 10l, 20 i 30l. Który z nich będzie najbardziej poręczny? Być może zechcesz mieć płyny w 2 pojemnościach: większy (np. płyn do spryskiwaczy 30 l), którego miejsce będzie w garażu oraz mniejszy – idealny do samochodu.


Płyn do spryskiwaczy – gdzie kupić?

Gdzie kupisz płyn do spryskiwaczy w dobrej cenie? Na pewno powinieneś wziąć pod uwagę hurtownie oraz sklepy internetowe (znajdziesz w nich także dowolne inne części i akcesoria, np. mechanizmy opuszczania szyb).


Płyn do spryskiwaczy – hurtownia

Jeśli zechcesz uzupełnić zapas płynu do spryskiwaczy w hurtowni, zwróć przy okazji uwagę na inne akcesoria i narzędzia. Jak je wybierać? Wiele cennych informacji znajdziesz w naszych artykułach: Jakie klucze nasadowe do warsztatu? (informacje o narzędziach),  Jaki kompresor do warsztatu? Podpowiadamy! (jak wybrać kompresor do samochodu i do warsztatu), Zestaw śrubokrętów do warsztatu samochodowego. Jaki wybrać? oraz Podnośnik hydrauliczny – jaki do warsztatu samochodowego?


Jak dolać płyn do spryskiwaczy?

Czy wymiana płynu do spryskiwaczy jest trudna? Nie! Z łatwością dokonasz jej samodzielnie. Jak wlać płyn do spryskiwaczy? Po prostu podnieś maskę samochodu, znajdź właściwy zbiorniczek i dolej płyn. To wszystko!


Płyn do spryskiwaczy – gdzie wlać?

Jak uzupełnić płyn do spryskiwaczy, kiedy nie możesz znaleźć zbiorniczka? Nowoczesna motoryzacja to czasem nieszablonowe rozwiązania! W takiej sytuacji najłatwiej wyszukać informacje o modelu Twojego samochodu i sprawdzić na schemacie, gdzie powinien być zbiornik płynu do spryskiwaczy.


Wybór odpowiedniego płynu do spryskiwaczy, choć wydaje się łatwy, wymaga chwili zastanowienia. Jeśli weźmiesz pod uwagę kilka kryteriów, na pewno wybierzesz płyn, dzięki któremu zadbasz o samochód oraz zwiększysz swoje bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:Pokaż więcej