Kategorie

Konto

Koszyk

Czym wypolerować samochód domowym sposobem?

Opublikowano: sie 05,2021 13:39

Czym wypolerować samochód domowym sposobem.jpg

Czym wypolerować samochód domowym sposobem? Oto nasze propozycje!

Aby samochód zachwycał pięknym, błyszczącym lakierem, pamiętać należy o jego regularnym polerowaniu. Czym wypolerować auto? Aby uzyskać najlepsze efekty, warto zaopatrzyć się w urządzenie, jakim jest polerka. Czym wypolerować samochód? Poza nią, niezbędne będą także specjalne końcówki, tak zwane pady. Mogą być one wykonane z gąbki, futra polerskiego lub mikrofibry. Poszczególne akcesoria tego typu różnią się od siebie także twardością. Im bardziej są one miękkie, tym na późniejszym etapie polerowania karoserii należy ich używać. Jakie są najlepsze środki do polerowania lakieru samochodowego? Do tego celu niezbędne będą między innymi pasty polerskie. Na początku nakłada się wersję cuttingową lub polishingową. Pierwsza z nich dedykowana jest samochodom pokrytym grubą warstwą farby, druga — nieco delikatniejszym lakierom akrylowym. Na sam koniec aplikujemy pastę finishingową, która ma na celu utrwalić efekt uprzednio przeprowadzonych prac. Czym wypolerować samochód domowym sposobem? Do tego celu wykorzystać można między innymi glinkę samochodową, czyli masę polerską, która skutecznie poleruje lakier wnikając w jego szczeliny i dogłębnie go oczyszczając.

Czym wypolerować reflektory w samochodzie?  

Na skutek regularnego użytkowania, lampy przednie i lampy tylne w samochodzie mogą ulegać matowieniu. Skutkiem tego jest mniejsza skuteczność oświetlania drogi. W większości nowoczesnych samochodów, lampy i reflektory są wykonane z plastiku. Materiał ten z łatwością rysuje się na skutek piasku znajdującego się na drogach i żółknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Zamiast decydować się na zakup nowych lamp, pokusić można się o ich samodzielne wypolerowanie. Czym wypolerować reflektory w samochodzie? Do tego celu najlepiej sprawdza się obrotowa polerka do lakieru. Czym wypolerować lampy w samochodzie? Niezbędny będzie tu również papier ścierny, alkohol izopropylowy, pasta polerska, taśma malarska, dedykowany preparat do lamp oraz miękka szmatka. Jak wypolerować lampy w samochodzie? Jeżeli nie ma możliwości ich łatwego zdjęcia, należy zabezpieczyć błotniki, maskę oraz zderzak przy pomocy taśmy malarskiej. Jak wypolerować światła w samochodzie? Pierwszy etap to umycie i odtłuszczenie powierzchni lamp przy pomocy alkoholu izopropylowego. Jak wypolerować lampę w samochodzie? Drugim krokiem jest szlifowanie jej papierem ściernym, aż do całkowitego usunięcia lakieru. Czym wypolerować reflektory domowym sposobem? Najlepiej sprawdzi się tutaj specjalna pasta polerska do lakieru. Wygładzamy powierzchnię lamp do momentu, gdy będzie ona całkowicie przezroczysta. Jak wypolerować reflektor w aucie? Czym wypolerować lampy przednie w samochodzie? Na koniec ponownie myjemy je oraz odtłuszczamy, nakładamy preparat do lamp i ręcznie wygładzamy ich powierzchnię szmatką.

Czym polerować szybę w aucie?

Szyby samochodowe mogą ulec zarysowaniu między innymi na skutek zalegającego na nich lub na piórach wycieraczek kurzu i piasku. Rysy na ich powierzchni pojawić mogą się również przez nieostrożne skrobanie szyby w mroźne, zimowe dni. Jak skutecznie się ich pozbyć, poprawiając przejrzystość szyb? Do tego celu niezbędne będą: polerka rotacyjna, miękka szmatka, taśma malarska, płn do mycia szyb, filcowy dysk polerski, tlenek ceru, alkohol izopropylowy, papierowa taśma oraz butelka z atomizerem. Jak wypolerować przednią szybę w samochodzie? W pierwszej kolejności pozbywamy się zanieczyszczeń z jej powierzchni. Spłukujemy ją wodą, osuszamy i myjemy płynem do szyb. Następnie zabezpieczamy znajdujące się przy szybie uszczelki i elementy plastikowe przy pomocy papierowej taśmy. Czym polerować szybę w aucie? Do tego celu wykorzystać można domowej roboty pastę do polerowania. Jak ją zrobić? To bardzo proste! Wystarczy zmieszać ze sobą tlenek ceru oraz wodę, w stosunku 1:1. Kolejny etap to spryskanie filcu polerskiego wodą i wtarcie w jego powierzchnię uprzednio przygotowanej pasty. Czym wypolerować porysowaną szybę w samochodzie? Zwilżamy ją wodą i sięgamy po maszynę polerską. Pastę po powierzchni szyby najlepiej rozprowadzić przy wykorzystaniu obrotów na poziomie 1200 — 1500. Stopniowo zwiększamy je do około 1600 — 2000. Maszynę należy przesuwać po szybie jednostajnym ruchem, od góry do dołu, z prawej na lewą. Ostatni etap to zmycie tlenku cery i odtłuszczenie powierzchni przy pomocy alkoholu izopropylowego.

Jesteś miłośnikiem motoryzacji? Z naszego bloga dowiesz się, jak uruchomić auto przy pomocy kabli rozruchowych oraz jaki zestaw narzędzi do samochodu sprawdzi się najlepiej. Nie brak tam także wskazówek dla miłośników designerskiego oświetlenia. W jednym z wpisów podpowiadamy, jakie są najmodniejsze lampy do ogrodu.

Na Arena.pl znajdziesz również szereg praktycznych akcesoriów motoryzacyjnych, takich jak myjki do szyb, dywaniki samochodowe, antena samochodowa, wycieraczki samochodowe oraz zestaw śrubokrętów do warsztatu.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:

                                                          

Ozonatory do samochodu                                                                      

Samochody zdalnie sterowane  

Reflektorki i listwy                     

Lampy                      

Kupujemy tubę basową do samochodu  

Ładowarka samochodowa