Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki zestaw narzędzi do samochodu?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki zestaw narzędzi do samochodu?

Każdy chciałby, by jego samochód był w stu procentach bezawaryjny przez cały okres użytkowania. Czasem jednak mniejsze lub większe awarie się zdarzają. Do ich usunięcia niezbędne będą odpowiednie narzędzia do samochodu – w które z nich koniecznie trzeba się zaopatrzyć?

Narzędzia do samochodu – jak je wybrać?

Bezawaryjne samochody nie istnieją – to fakt! Dlatego jeśli nie chcemy z każdym problemem jechać do warsztatu, lepiej wyposażyć się chociażby w zestaw podstawowych narzędziWbrew pozorom, nie są to wcale skomplikowane i drogie produkty. Do wielu najprostszych zadań wystarczy bowiem kilka śrubokrętów czy kluczy, a także kombinerki lub szczypce.

Każdy kierowca powinien mieć też na wyposażeniu podnośnik, klucz do odkręcania kół oraz zestaw naprawczy i pompkę – w przypadku braku koła zapasowego. W praktyce mało kto sprawdza, jaki jest stan i kompletność tych narzędzi. Oczywiście osoby z żyłką mechanika będą potrzebować znacznie więcej narzędzi samochodowych, które są niezbędne do skomplikowanych napraw.

Zestaw narzędzi do samochodu – skompletuj z nami!

Poniżej przedstawiamy listę narzędzi do samochodu, które naszym zdaniem są najbardziej przydatne.

  • Klucz do kół i podnośnik – czyli podstawa niezbędna do wymiany koła. Narzędzia te wraz z kołem zapasowym lub zestawem naprawczym są oczywiście dostarczane seryjnie z każdym nowym pojazdem. Podczas wieloletniego użytkowania mogą się jednak zgubić lub zepsuć, względnie ich kiepska jakość może nie pozwalać na odkręcenie mocno zapieczonych śrub.
  • Śrubokręt płaski i krzyżowy, podstawowe rozmiary kluczy płaskich – pozwolą w dowolnym miejscu i czasie na szybkie dokręcenie lub odkręcenie różnego rodzaju śrub i całych elementów. Dodatkowo płaski śrubokręt doskonale nadaje się do podważania elementów umocowanych na zatrzaski.
  • Kombinerki, szczypce – są niezwykle przydatne podczas wielu drobnych – lecz bardzo ważnych prac. Pozwalają na chwycenie nawet małych elementów w różnych zakamarkach czy też wymianę bezpieczników – których zapasowy komplet zawsze warto mieć w aucie – podobnie jak taśmę izolacyjną i zapasowe żarówki.
  • Kable rozruchowe – warto o nich pamiętać, bo akumulator lubi sprawiać niespodzianki w najmniej spodziewanej chwili.
  • Klucze nasadowe, specjalistyczne – przydatne są z reguły do poważniejszych napraw, dlatego też z pewnością nie warto zabierać ich w trasę.

Narzędzia do samochodu – gdzie kupować?

Mówiąc o narzędziach samochodowych, trzeba pamiętać, że można je nabyć zarówno pojedynczo, jak i w całych zestawach. Kupno całych skrzynek narzędziowych jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż nabywanie poszczególnych jej elementów osobno. Dlatego też w wielu przypadkach dobry zestaw będzie rozwiązaniem idealnym.

A gdzie szukać ciekawych narzędzi samochodowych i całych zestawów? Z pewnością warto próbować na platformie handlowej Arena.pl!