Kategorie

Konto

Koszyk

Jakie klucze nasadowe do domu

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jakie klucze nasadowe do domu

Klucze nasadowe większości osób kojarzą się raczej z warsztatem samochodowym bądź innym miejscem napraw różnego rodzaju sprzętu. Narzędzia tego typu przydać się jednak mogą w każdym domu, a z racji ceny i niezawodności ich zakup z pewnością nie będzie obciążający dla budżetu. Jakie klucze nasadowe warto mieć zawsze pod ręką?

Klucze nasadowe do domu – gdzie i kiedy się przydają?

Mówiąc o kluczach nasadowych wiele osób zastanawia się, czy nie lepsze i tańsze będzie skorzystanie z innego typu narzędzi – np. kluczy płaskich czy oczkowych.

Klucze nasadowe z reguły mają większe możliwości i są bardziej uniwersalne. Wynika to z faktu, że najczęściej sprzedawane są w mniejszych lub większych zestawach, które składają się z jednej rączki i kilku czy nawet kilkudziesięciu nasadek o różnych wymiarach. Jak nietrudno się domyślić, pozwala to na sporą oszczędność miejsca – gdyż ta sama liczba kluczy płaskich z pewnością zajmowałaby całą szafę, a nie niewielką skrzyneczkę. Dodatkowo gwarantuje to większy porządek i możliwość szybkiego dostępu do określonego narzędzia.

Klucze nasadowe w domu przydać mogą się w najróżniejszych sytuacjach. Najczęściej znajdują one zastosowanie podczas obsługi samochodu, roweru czy innych pojazdów. Śruby, które można szybko wykręcić lub dokręcić kluczem nasadowym często spotykane są też w dużych meblach, instalacjach czy sprzęcie AGD.

Jakie klucze nasadowe do domu

Czy trudno kupić zestaw kluczy nasadowych? Absolutnie nie! Na rynku znaleźć można setki zestawów różnej jakości. Dużo trudniej wybrać naprawdę dobry zestaw, który sprawdzi się podczas prac w domu i ogrodzie. Jakie produkty warto polecić?

Zestaw kluczy nasadowych z teleskopową rączką 9 elementowy

Bardzo tanim i w wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie zakup niewielkiego zestawu kluczy nasadowych wraz z teleskopową rączką wyposażoną w grzechotkę, która pozwoli na pracę także w trudno dostępnych miejscach i 8-10 najczęściej spotykanych nasadek w rozmiarach od 8-10 do 17-20 mm. Taki zestaw nie powinien kosztować więcej niż 60-80 zł. Co ważne, wspomniana liczba nasadek powinna wystarczyć w większości domowych zastosowań.

Zestawy kluczy nasadowych 36 elementów

Nieco droższym, ale też bardziej uniwersalnym rozwiązaniem może być zestaw kluczy nasadowych obejmujący 36-48 elementów. W zależności od konkretnego produktu można w nich znaleźć nie tylko teleskopową rączkę z grzechotką oraz kilka lub kilkanaście najczęściej spotykanych rozmiarów nasadek. Takie zestawy często wyposażone są w ułatwiające pracę przedłużki czy przeguby, a także adapter do końcówek wkrętakowych z pewną liczbą wymiennych wkładów. Cena zestawu w praktycznej walizce narzędziowej nie powinna przekroczyć 150 zł.

Zestwy kluczy nasadowych 60 elementów

Kosztujące z reguły 200-300 zł komplety kluczy nasadowych złożone z około 60-70 elementów to z całą pewnością opcja dla wytrawnych majsterkowiczów. Z reguły powinny one posiadać prawie wszystko, czego amator czy półprofesjonalista będzie potrzebował. W zestawie takim znaleźć można np. dwie-trzy różnego typu rączki – zwykłą z grzechotką, w kształcie T czy wkrętakową, szeroką gamę nakładek o wielkości od kilku do kilkudziesięciu milimetrów, szereg przedłużek i przegubów, a także adaptery na końcówki wkrętakowe i spory ich wybór.

Oczywiście na rynku znaleźć można znacznie droższe i bogatsze zestawy kluczy nasadkowych. Czy jednak faktycznie stuelementowy zestaw za kilkaset złotych jest potrzebny w domu? Można w to wątpić! Szczególnie dotyczy to osób, które wykonywanie drobnych prac naprawczych traktują jako hobby i sposób na zaoszczędzenie na specjalistach, a nie styl życia.

Niezależnie od tego, jak rozbudowanego zestawu kluczy nasadowych szukamy, warto sprawdzić ceny narzędzi na platformie handlowej Arena.pl.