Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki klucz udarowy elektryczny?

Opublikowano: lip 30,2021 15:04

Jaki klucz udarowy elektryczny?

Klucze udarowe stosują zarówno majsterkowicze, jak i zawodowi mechanicy w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Na rynku możemy wybierać spośród trzech rodzajów tych narzędzi: elektrycznych, pneumatycznych i akumulatorowych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pierwszej opcji. Jaki klucz udarowy elektryczny wybrać? Podpowiadamy!

Spis treści

Klucz udarowy elektryczny – czy się sprawdza?

Klucze udarowe przykręcają lub wykręcają śruby przy użyciu minimalnej ingerencji siły fizycznej. Klucz udarowy elektryczny nie potrzebuje dodatkowego narzędzia do działania, w przeciwieństwie do pneumatycznego, który musi współpracować z kompresorem i zbiornikiem. Wybierając narzędzia elektryczne pamiętajmy też, że napędy oparte na silnikach cechują się mniejszym czasem eksploatacji urządzenia, szczególnie jeśli są często używane. Wymagają także nieustannego zasilania prądem, przez co akumulatory stosowane do ich ładowania szybko się rozładowują. Kiedy warto wykorzystać klucz udarowy elektryczny? Klucze te stosuje się często w warunkach garażowych (zasilanie sieciowe) oraz w podróży, kiedy sięgamy po klucz udarowy elektryczny akumulatorowy (zasilany baterią lub z gniazda zapalniczki). Warto użyć go również wtedy, gdy nie potrzebujemy narzędzia o dużej mocy, wykonujemy prace sporadyczne lub transportujemy urządzenie na spore odległości. Produkty elektryczne, z powodu wbudowanego silnika są nieco cięższe i mniej poręczne. Najlżejszy będzie klucz zasilany z gniazda zapalniczki, a najcięższy – akumulatorowy ze względu na gabaryt i masę akumulatora. Dlatego też, ich długie użytkowanie może wiązać się ze zmęczeniem i bólem mięśni rąk. W przypadku klucza udarowego elektrycznego niezwykle ważna kwestia to także sposób zasilania. Jeśli wybieramy narzędzie wymagające podłączenia do prądu, upewnijmy się, że załączono do niego odpowiednio długi przewód. W przeciwnym razie, będziemy zmuszeni do skorzystania z przedłużacza, co nie jest rozwiązaniem ani wygodnym, ani bezpiecznym. Natomiast jeśli nabywamy klucz udarowy akumulatorowy, zobaczmy najpierw, jaki rodzaj baterii posiada. Polecamy szczególnie akumulatory litowo-jonowe, przyjazne zarówno dla naszych płuc, jak i dla otoczenia. Przed każdym zakupem, warto wcześniej zasięgnąć porady znajomych lub przejrzeć fora internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “klucz udarowy elektryczny opinie” i mamy dostęp do wielu praktycznych informacji. Jeśli zaś wpiszemy “klucz udarowy elektryczny ranking”, to zapoznamy się z propozycjami najlepszych urządzeń.

Klucz udarowy elektryczny: jaki wybrać?

W rankingach narzędzi elektrycznych, od lat można spotkać klucz udarowy elektryczny Yato. Jesto to urządzenie ergonomiczne, z wygodnym uchwytem i nasadkami o zwiększonej wytrzymałości udarowej. Dobry wybór to także klucz udarowy elektryczny Makita, czy też klucz udarowy elektryczny Bosch. W najnowszych modelach wykorzystano rozwiązania, takie jak m.in. silnik bezszczotkowy, charakteryzujący się bezawaryjnością i niezawodnością oraz diodę LED oświetlającą obszar roboczy. Klucz udarowy elektryczny Parkside przyda się zarówno do bezpośredniego wkręcania do betonu i drewna, do wykręcania mocno osadzonych śrub, jak i do montażu kół w samochodzie. Pozytywne opinie zbiera również klucz udarowy elektryczny Milwaukee. Produkty tej marki cechują się długą żywotnością i maksymalną wydajnością przy najcięższych pracach.

Klucz elektryczny udarowy z regulacją siły

Klucz elektryczny udarowy z regulacją siły przyda się szczególnie w przypadku urządzeń o wyższym momencie obrotowym. Klucz udarowy elektryczny z regulacją momentu obrotowego jest niezbędny, jeśli różne połączenia wymagają użycia różnej siły.

Kupując klucz udarowy elektryczny pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę przede wszystkim na prędkość obrotową, posiadanie regulacji oraz sposób zasilania. Warto także sprawdzić, czy do urządzenia dołączone są nasadki. Klucz elektryczny z pewnością przyda się w przypadku prac okolicznościowych i wykonywanych w trasie. Z kolei w profesjonalnym warsztacie samochodowym lepiej sprawdzi się klucz udarowy pneumatyczny.

Może zainteresują Cię również:

Zestaw kluczy – idealny prezent dla majsterkowicza

Jaki klucz udarowy akumulatorowy?

Młot udarowy – jaki wybrać?

Młotki

Młoty udarowe

Wiertarki