Kategorie

Konto

Koszyk

Jakie kable rozruchowe kupić?

Opublikowano: lip 28,2021 11:56

Jakie kable rozruchowe kupić.jpg

Problem z uruchomieniem samochodu to coś, co ma za sobą już każdy doświadczony kierowca. Nie ma nic bardziej frustrującego. Często w takiej sytuacji wykorzystuje się kable rozruchowe, które mają w tym pomóc. Jakie kable rozruchowe kupić? Od czego zależy ich wybór i na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się!

Jakie kable rozruchowe kupić? Samochód osobowy

Jakie kable rozruchowe do osobówki? Jakie przewody rozruchowe? Na co warto zwrócić uwagę? To często zadawane pytania. Znaczenie mają takie parametry, jak:

 

●     izolacja kabla — jeśli zastanawiasz się, jakie kable rozruchowe wybrać, zwróć uwagę na ich izolację. Nie powinna być gruba;

●     długość kabla — najlepszą propozycją dla samochodu osobowego lub dostawczego będzie długość około 3 m, w przypadku tirów — około 5 m,

●     grubość kabla — jeśli nie wiesz, jakie kable rozruchowe kupić, zwróć również uwagę na ich grubość — przekrój powinien wynosić od około 16 mm2 do 35 mm2.

 

Odpowiedź na pytanie, jakie kable rozruchowe do samochodu, zależy w dużej mierze od posiadanego pojazdu. Dobrej jakości kable umożliwią bezpieczne i skuteczne uruchomienie akumulatora. Ich zastosowanie w awaryjnej sytuacji powinno pomóc, nie wyrządzić dodatkowych szkód. Jeśli więc podejmujesz decyzję o tym, jakie kable rozruchowe do samochodu osobowego wybrać – pamiętaj o jakości. Jest ona w tej kwestii kluczowa! Będzie to mieć szczególne znaczenie w przypadku nowych samochodów, które charakteryzują się sporą ilością elektroniki.

 

Jeśli interesują Cię nie tylko kable rozruchowe, ale także sprzęgła, czujniki, wały napędowe, dyferencjały, układ napędowy oraz szeroko pojęta mechanika i motoryzacja, koniecznie przeczytaj nasze artykuły: 5 akcesoriów samochodowych, które umilą Twoją podróż, Narzędzia dla mechanika — jak wybrać? oraz Zestaw kluczy — idealny prezent dla majsterkowiczów.

Jakie kable rozruchowe wybrać do diesla, a jakie do benzyny?

Jakie kable rozruchowe do diesla, a jakie do benzyny? Jak się okazuje, w tej kwestii wybór odpowiednich kabli również może się różnić. W przypadku samochodu benzynowego powinny wystarczyć kable o przekroju 16 mm2. Z kolei w przypadku diesla i dłuższych kabli niż 3 m, przekrój powinien wynosić minimum 25 mm2, ale najlepiej 35 mm2.

 

Zaleca się również zabieg odpalania diesla z kabli dokonywać przy wykorzystaniu innego samochodu z jednostką wysokoprężną. W kwestii tego, jakie kable do rozruchu diesla wybrać, a także jakie kable rozruchowe do benzyny będą odpowiednie — znaczenie ma również natężenie. Kable powinny przewodzić prąd o natężeniu około 400-600 amperów. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak znalezienie odpowiedniej naklejki na akumulatorze oraz dobranie odpowiedniego natężenia na jej podstawie.

 

Różnica pomiędzy tym, jakie kable rozruchowe wybrać do diesla, a jakie do benzyny, opiera się przede wszystkim na mocy. Diesel potrzebuje większej mocy, bowiem w innym wypadku może dojść do stopienia kabli przy próbie odpalania samochodu. Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie kable rozruchowe do ciężarówki, a jakie do samochodu osobowego!

 

 

Spodobał Ci się ten tekst? Koniecznie przeczytaj więcej naszych treści:

 

Bagażnik samochodowy — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wycieraczki samochodowe — które wybrać?

Jakie radio samochodowe kupić?

Jak wybrać nawigację samochodową?

Tłoki silnika