Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka deskorolka elektryczna?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jaka deskorolka elektryczna?

Elektryczne modele sprzętów takich jak rower czy deskorolka to prawdziwy hit ostatniego sezonu, który wciąż zdobywa coraz szersze grono swoich zwolenników. Deskorolka elektryczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród prawdziwych fanów nowinek technologicznych, ale także wśród tych, którzy z tego rodzaju wynalazkami nie chcieli mieć do tej pory nic do czynienia. Jak wybrać odpowiedni model? Podpowiadamy!

Deskorolka elektryczna – co to takiego?

Deskorolka elektryczna znana jest także pod nazwą Mini Segway. Jest to dwukołowe urządzenie, które posiada podstawę oraz specjalny drążek z komputerowym sterowaniem. Deskorolki elektryczne bardzo często można spotkać w centrach handlowych lub też w dużych miastach. Pojazdy tego typu są bardzo ciche, ale poruszają się całkiem szybko. Swoim wyglądem przypominają zwykłe deskorolki na dwóch dużych kółkach. Urządzenia te napędzane są silnikiem akumulatorowym. Sterowanie nimi odbywa się natomiast za pomocą odpowiedniego balansowania ciałem. Przy jednorazowym naładowaniu baterii na deskorolce elektrycznej można pokonać aż kilkadziesiąt kilometrów.

Deskorolka elektryczna – jak wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka deskorolka elektryczna okaże się najlepsza, powinieneś zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Pierwszy z nich stanowi przede wszystkim pojemność akumulatora – im jest ona większa, tym oczywiście lepiej. Kolejne ważne kryterium wyboru stanowi maksymalna prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć deskorolka elektryczna.

Lepsze modele są w stanie zaoferować prędkość nawet do 50 kilometrów na godzinę. Warto zwrócić także uwagę na rozmiar kół – czynnik ten ma bezpośrednie przełożenie na komfort jazdy oraz na możliwość jazdy po wielu różnorodnych terenach. Modele o niskich kołach okażą się odpowiednie do jazdy po płaskiej i równej powierzchni, z kolei deskorolka elektryczna terenowa powinna być wyposażona w wyraźny i agresywny bieżnik.

Jaka deskorolka elektryczna będzie najlepsza? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na kilka możliwych opcji.

Jeżeli szukasz deskorolki elektrycznej dla dziecka, wybierz model, który nie będzie rozwijał zbyt dużych prędkości. Postaw również na zdecydowanie wolniejszy i solidniej wykonany model. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników uprawiających skating odpowiednia okaże się terenowa deskorolka elektryczna. Będzie ona idealna do jazdy po terenach leśnych, kamienistych drogach i nierównych powierzchniach. Deskorolki elektryczne z rączką to modele znacznie większe i mniej poręczne, ale zapewniają one łatwiejszą jazdę. Na rynku dostępne są także deskorolki elektryczne z siedzeniem – modele te nie są jeszcze bardzo popularne, ale zapewniają niezwykle komfortową i bezpieczną jazdę.

Deskorolki elektryczne zyskują coraz więcej swoich zwolenników, zarówno ze strony dorosłych, jak i dzieci. Urządzenia te mogą okazać się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych deskorolek, a także rolek i wrotek, zapewniając jednocześnie olbrzymią frajdę i niezapomniane emocje. Ich dodatkową zaletą może okazać się fakt, że stanowią w pełni ekologiczny środek transportu.