Kategorie

Konto

Koszyk

Jeździk pchacz – czy warto kupić tę zabawkę?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jeździk pchacz – czy warto kupić tę zabawkę?

Nauka chodzenia to ważny moment zarówno w życiu dziecka, jak i jego troskliwych rodziców. Gdy maluch zaczyna powoli stawiać pierwsze, chwiejne kroki, warto zastanowić się nad zakupem sprzętu, który pomoże mu w opanowaniu tej trudnej sztuki. Oprócz klasycznych chodzików, coraz popularniejsze są inne zabawki, a wśród nich – jeździk pchacz. Czy warto go kupić dziecku?

Czy jeździk jest dobry dla dziecka?

Gdy na rynku pojawiają się nowe produkty dla dzieci, rodzi się mnóstwo pytań ze strony rodziców, tak jak w tym przypadku: czy jeździki są zdrowe? W zależności od ich rodzajów są różne odpowiedzi. Jeździk pchacz wypada o wiele lepiej niż tradycyjne modele, ponieważ maluch zaczyna z niego korzystać z własnej woli, a nie jest wsadzony do niego na siłę.

Nietrudno więc domyślić się, że w chwili tej dziecko czuje się na tyle stabilnie i fizycznie gotowe, że może samodzielnie rozpocząć naukę chodzenia. Z kolei rodzice nie muszą tak często się nachylać, a tym samym narażać się na bóle kręgosłupa.

Jaki jeździk pchacz dla dzieci wybrać?

Jeśli decydujemy się na zakup jeździka pchacz, a należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze nie może on być zbyt lekki, aby rzeczywiście stanowił solidną podporę dla malucha. Po drugie, jego kółka powinny mieć odpowiednią przyczepność do podłoża, aby dziecko nie straciło równowagi, a tym samym nie upadło na ziemię.

Jeździk dla niemowlaka?

Jeździk z rączką to doskonała opcja dla niemowlaka, który w trakcie chodzenia zamiast szukać podpory w meblach, skupi się na tej zabawce. Może on występować w różnej formie np. kształcie wózka, auta czy dowolnego zwierzaka. Bardzo popularnym modelem dla niemowlaków jest jeździk pchacz 3 w 1, który dostosowuje się do wzrostu malucha.

Jaki jeździk dla rocznego dziecka?

Dla rocznego dziecka warto postawić na jeździki wyposażone w rozmaite elementy dźwiękowe i świetlne, które zajmą dodatkową uwagę ciekawego świata malucha. Bardzo popularnym rodzajem jest jeździk pociąg, którego można pchać, ciągnąć, ale także na nim jeździć.

Jeździk dla dwulatka

W przypadku dwulatków, które zdają się coraz lepiej rozumieć instrukcje rodziców, a także posiadać coraz lepszą koordynację ruchową, powoli można wprowadzać rowery biegowe. Stanowią one doskonałe przygotowanie do jazdy na klasycznym modelu, a także rozwijają w dziecku koncentrację i uczą malucha samodzielności.

Jeździk dla dziewczynek

Kolejną kwestią jest wygląd jeździków, który najczęściej dobierany jest na podstawie płci i zainteresowań dziecka. Rowery i pojazdy zaprojektowane z myślą o dziewczynkach są zazwyczaj bardzo kolorowe oraz zawierają rozmaite sygnały dźwiękowe i świetlne. Inny przykład stanowi jeździk trójkołowy w kształcie roweru lub ulubionego zwierzątka np. konika.

Jeździk pchacz dla chłopca

Jeździk samolot czy jeździk traktor to propozycje skierowane najczęściej do małych chłopców, którzy rozpoczynają naukę chodzenia. Chociaż wybór modeli w tym wypadku jest naprawdę szeroki, to klasyczny rodzaj jeździka-samochodzika nadal jest najchętniej kupowany przez większość rodziców.

Droższymi, ale za to stwarzającymi więcej możliwości produktami są jeździki elektryczne, w których maluchy mogą poczuć się jak w prawdziwych pojazdach. Oczywiście im szybsza możliwość jazdy, tym starsze powinno być dziecko. Jeździki na akumulator uczą dzieci samodzielności, orientacji w terenie oraz precyzyjnego kierowania pojazdem.

Jeździki to doskonała metoda nauki chodzenia dziecka, ale także świetna forma zabawy dla każdego malucha. Ważne jednak, aby te małe pojazdy były dostosowane do etapu rozwoju, wagi oraz preferencji pociechy.