Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka golarka elektryczna? Podpowiadamy!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka golarka elektryczna? Podpowiadamy!

Nowoczesne rozwiązania stawiają na pierwszym miejscu głównie wygodę użytkownika. Nie inaczej jest w przypadku elektrycznych golarek, które przeżywają swój rozkwit w kategorii małe AGD. Co stanowi o ich rosnącej popularności i jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Maszynka do golenia elektryczna jak wybrać?

Przy zakupie golarki elektrycznej przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak będzie ona wykorzystywana. Ważny jest podział golarek elektrycznych ze względu na sposób działania. Tańsze elektryczne maszynki do golenia to golarki foliowe, które przez posiadanie małej liczby folii i ostrzy mogą być niedokładne, a ponadto spowalniają golenie. Dużo lepszym wyborem są golarki głowicowe, dopasowujące się do kształtu twarzy. Warto zainteresować się również maszynką do golenia z trymerem. Poza tym ważny jest też sam kształt maszynki, który powinien być dobrze dopasowany do dłoni. Nie wolno zapomnieć o typie zasilania naszego nowego urządzenia  do wyboru mamy modele zasilane kablem sieciowym, akumulatorem, oraz łączące te dwa typy i golarki zasilane bateriami.

Golarka czy maszynka?

Klasyczne maszynki do golenia coraz częściej ustępują elektrycznym golarkom, których popularność wzrasta szczególnie w kategorii produktów do higieny i pielęgnacji. W starciu „maszynka do golenia czy golarka”, ta druga zdobywa coraz wyższą pozycję. Wynika to przede wszystkim z wygody użytkownika, który nie musi obawiać się przypadkowego zacięcia skóry podczas golenia. Ważnym czynnikiem jest ponadto szybkość użycia oraz intuicyjność obsługi. Coraz to nowsze modele golarek są także dużo lepsze pod względem precyzji golenia.

Ile kosztuje golarka elektryczna?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje golarka elektryczna. Wachlarz cenowy golarek elektrycznych jest dość spory, wiele jednak zależy od ich producenta, przeznaczenia i funkcji. Ceny standardowych golarek są dość podobne dla modeli męskich i damskich, wynoszą kilkadziesiąt złotych, natomiast koszt trymerów do nosa, brwi czy uszu to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Idealnym wyborem jest  firma Tessa, której produkty łączą jakość i przystępną cenę. Najlepszą pielęgnację naszej twarzy zapewnią jednak tylko produkty najwyższej jakości, jak te proponowane przez firmę Braun czy Philips, jest to jednak wydatek około 1000 zł.

Golarka czy trymer?

Wybór pomiędzy golarką a trymerem jest stosunkowo prosty. Chcąc pozbyć się jedynie nieestetycznego nadmiaru włosów, warto wybrać standardową golarkę elektryczną. Trymer do brody czy wąsów jest natomiast idealnym narzędziem, jeśli chcemy zadbać o odpowiednią stylizację i poprawić dotychczasowy wygląd twarzy. W tym celu najlepiej rozważyć zakup trymera do nosa czy uszu, który zapewni o wiele większą precyzję cięcia. Gdy nie chcemy jednak wybierać pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, możemy wybrać golarkę z trymerem, która doskonale spełni się w obydwu funkcjach.

Golarki elektryczne –  sprawdź nasze propozycje!

Chcąc zakupić najlepszy możliwy sprzęt, warto zainteresować się rankingiem golarek elektrycznych. Najlepsze pozycje zajmują tam modele dwóch firm, przez co można zadać sobie pytanie, która golarka jest lepsza  Braun czy Philips?

Golarka elektryczna BRAUN Series 9 9299s 

To jedna z najlepszych foliowych maszynek elektrycznych do golenia dostępnych na rynku. Jest to doskonały wybór dla każdej osoby, poszukującej najwyższej jakości sprzętu do pielęgnacji twarzy. Zapewnia ona możliwość regulacji trybu golenia suchego bądź mokrego, posiada pojemną baterię oraz trymer z ostrzami pokrytymi tytanem. Wszystkie ostrza prezentowanej golarki poruszają się niezależnie i mogą przesuwać się aż w 10 kierunkach.

Golarka elektryczna Philips Series 9000 S9521/31 

W przypadku golarki elektrycznej Philips Series 9000 S9521/31 zastosowano technologię SmartClean, która automatycznie czyści, konserwuje i ładuje golarkę. Intuicyjny wyświetlacz wskazuje dodatkowo poziom baterii oraz konieczność ewentualnego czyszczenia, wymiany głowic, a nawet status blokady podróżnej. Golarka oferuje również trymer, który pozwala na wybór jednego z pięciu ustawień długości.

Golarka elektryczna Rotacyjna Teesa Hypercare Pro700

Kolejna ciekawa propozycja, tym razem ze średniej półki cenowej. Zapewnia podobne możliwości, co golarki firm Philips oraz Braun. Maszynka jest wodoszczelna i oferuje możliwość golenia na sucho bądź mokro. Stalowe ostrza na trzech głowicach dbają o precyzję i szybkość golenia, a wysuwany trymer zapewnia możliwość odpowiedniej stylizacji brody. Golarka dysponuje też niezwykle wydajnym akumulatorem, który zapewnia aż 120 minut pracy.