Kategorie

Konto

Koszyk

Deski fiszki – hit lata!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Deski fiszki – hit lata!

Fishboard (lub po prostu deska fiszka) to przydatny sprzęt, który gwarantuje przy okazji dobrą zabawę osobom w praktycznie każdym wieku. Dzięki niej możemy szybko i sprawnie przemieszczać się po miejskiej dżungli czy też spędzać aktywnie czas z dziećmi lub ze znajomymi. Dowiedz się zatem, jak wybrać odpowiednią dla siebie deskę fiszkę.

Co to jest fishboard?

Fishboard, czyli deska fiszka, to rodzaj deskorolki, która swoim kształtem przypomina rybkę – stąd też wzięła się jej nazwa. Pozwala szybko i sprawnie przemieszczać się po zatłoczonych ulicach czy chodnikach. Dodatkowo jest dość mała i poręczna, dlatego po skończonej jeździe bez problemu możemy zabrać ją do biura, szkoły czy na uczelnię.

Fish skateboard cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością, a jej zalety doceniają nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli, którzy nie muszą dzięki niej tracić czasu na jazdę samochodem po zakorkowanych ulicach. Deska fishboard pozwala im sprawnie pokonać miejską przestrzeń i szybko dostać się tam, gdzie chcą. Deska fiszka stanowi także atrakcyjną alternatywę dla roweru. Podczas jazdy na rowerze łatwiej się spocić lub pobrudzić uniform przeznaczony do pracy. Co więcej, w tym wypadku zawsze musimy szukać wolnego miejsca do zaparkowania i przypięcia, a deskę możemy wszędzie zabrać ze sobą.

Deska fiszka – ile kosztuje i gdzie ją kupić?

Jeśli chodzi o kwestie tego, gdzie można kupić deski fiszki, to warto odwiedzić przede wszystkim sklepy z deskorolkami lub zajrzeć do sklepów internetowych, posiadających bogaty asortyment sportowy. Fish skateboard stają się coraz popularniejsze i coraz częściej pojawiają się również w marketach, niemniej jednak nie warto inwestować w produkty marketowe. Mają one kiepską jakość i w wielu przypadkach plastikowe kółka, które szybko się ścierają i odpadają. Pamiętajmy jednak, że aby deska fiszka była wygodna w użytkowaniu, musi mieć nie tylko dobrą jakość, ale również długość i szerokość adekwatną do naszego wzrostu czy rozmiaru stopy.

W sklepach często znajdziemy szczegółowy opis tego, z czego została wykonana oraz jakie są parametry deski fiszki. Cena zależy od materiału wykonania, designu oraz dostępności dodatkowych gadżetów, na przykład świecących kółek lub blatu deski. Choć za profesjonalne modele zapłacimy nawet kilkaset złotych, to dobrej jakości fishboard dla początkujących, jak również zaawansowanych możemy kupić już za około 50-150 zł.

Fishboard dla dorosłych

Jeżeli chcemy kupić deskę dla siebie, powinniśmy zwrócić uwagę na fishboardy dla dorosłych, które są generalnie nieco szersze niż te dla dzieci. Standardowa szerokość deski, czyli tak zwanego decku, to 5-6 cala, ale w przypadku większej stopy polecana jest nawet 7-calowa. Musimy jednak pamiętać, że im szersza deska, tym mniejszą zwrotność będzie miał nasz fishboard. Wymiary, które również powinniśmy wziąć pod uwagę to długość deski, a także rozmiar i rozstaw kółek. Jeśli chodzi o ten pierwszy parametr, kluczowe jest, by nasza deska nie była dłuższa niż 28 cali – wówczas będzie już bardziej longboardem niż fiszką i straci na swojej kompaktowości i lekkości. W przypadku kółek dobrze sprawdzają się te kauczukowe lub poliuretanowe o wielkości od 45 do 60 mm. Warto również zadbać o obecność łożyska typu ABEC-7 lub ABEC-5.

Fishboard – nasze propozycje

FISZKA FISHBOARD podświetlana marki Flexifit F7 to propozycja dla fanów designerskich deskorolek. Wyposażono ją w przezroczysty świecący blat oraz kółka, które podczas jazdy również zaczynają świecić się w różnych kolorach. Solidny deck wykonany z dobrej jakości materiałów został wzbogacony o antypoślizgową powierzchnię. Kółka wykonane z poliuretanowego tworzywa amortyzują nierówności, a zastosowanie łożysk ABEC-7 dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Deskorolka Fiszka DESKA FISHBOARD 8 kolorów 42 cm to klasyczna deskorolka w przystępnej cenie, dostępna w ośmiu wariantach kolorystycznych. Posiada kauczukowe kółka, które minimalizują drgania podczas jazdy po miejskich nierównościach, a także antypoślizgową powierzchnię blatu, która ułatwia utrzymanie się na nim podczas jazdy.

Deski fiszki, dzięki temu, że są lżejsze, mniejsze i szybsze od standardowych desek, doskonale sprawdzą się w przypadku amatorów ulicznej jazdy, jak i prawdziwych wyjadaczy w świecie skateboardingu.