Kategorie

Konto

Koszyk

Przyczepka rowerowa dla dzieci – jak wybrać?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Przyczepka rowerowa dla dzieci – jak wybrać?

Coraz ciekawszym rozwiązaniem dla osób lubiących wycieczki rowerowe z dziećmi jest zakup przyczepki rowerowej, która jest zdecydowanie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla naszej pociechy. Odpowiedni wybór produktu uzależniony jest od wielu czynników tj.: zasobność portfela, charakteru planowanych wycieczek oraz naszych potrzeb i preferencji. Jak zatem wybrać model, który spełni nasze wymagania?

Jaka przyczepka rowerowa?

Przed zakupem przyczepki rowerowej dla naszego dziecka powinniśmy dokładnie przeanalizować potrzeby pod kątem użytkowania przedmiotu. Niektóre modele przystosowane są jedynie do krótkich miejskich przejażdżek, więc nie należy wyjeżdżać nimi na dłuższą wycieczkę, ponieważ grozi to awarią, a komfort jazdy naszego dziecka będzie niewystarczający.

Przyczepka rowerowa amortyzowana będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy spędzają dużo czasu na rowerze, a ich wycieczki nie ograniczają się do krótkich wypadów po najbliższej okolicy. Dzięki amortyzacji możemy bez problemu pokonywać trudne i nierówne szlaki, nie martwiąc się o komfort jazdy naszej pociechy, co zdecydowanie wpływa na spokój psychiczny rodzica.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest przyczepka rowerowa z hamakiem, w której możemy przewozić dziecko już od 4-go tygodnia życia. Zawieszenie siedziska w powietrzu daje doskonałą amortyzację, a atestowane pasy bezpieczeństwa chronią naszą pociechę przed gwałtownymi wstrząsami.

Niektórzy producenci oferują również boczne oparcia, które znacznie poprawiają komfort jazdy, co z pewnością pozytywnie wpływa na odczucia dziecka z podróży.

Przyczepki do roweru dla dzieci możemy podzielić na dwie kategorie ze względu na sposób użytkowania:

  • przyczepka rowerowa jednoosobowa – jak sama nazwa wskazuje nie powinniśmy przewozić w niej więcej niż jednego dziecka. Sprzęt ten charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem oraz dość wąskim rozstawem kół, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo przy przejażdżkach miejskich,
  • przyczepka rowerowa dwuosobowa – dedykowana dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku towarzystwo podczas rowerowych wędrówek. Producenci niezwykle dbają o bezpieczeństwo, dlatego wyposażenie w hamulce tarczowe i 3 lub 5- stopniowe pasy jest obecnie europejskim standardem.

Przyczepka rowerowa – jaka firma?

Wybierając firmę, od której kupimy sprzęt przeznaczony dla naszego dziecka, powinniśmy kierować się przede wszystkim niezawodnością oraz dostępnością części zamiennych. Nie sprowadzajmy przyczepek rowerowych z Chin, które są z pewnością tańsze, lecz serwis urządzenia jest niestety niemożliwy. Najbardziej popularne i polecane na rynku modele to:

  • przyczepka rowerowa Thule – charakteryzują się niezawodnością i wielofunkcyjnością. Dzięki systemowi 4 aktywności sprzęt możemy wykorzystywać do jazdy na rowerze, biegania, spacerowania i biegów narciarskich. Warto zauważyć, że dzięki innowacyjnemu zawieszeniu, przyczepka zapewnia komfortową jazdę rodzicowi oraz dziecku. 
  • przyczepka rowerowa Giant – ogromnym plusem tego produktu jest zintegrowany hamulec postojowy na obu kołach, włączany stopą za pomocą wygodnej, pojedynczej dźwigni, dzięki któremu bezpieczeństwo podczas hamowania zwiększone jest do maksimum. Należy również dodać, że przyczepka posiada odblaskowy pasek dookoła całej konstrukcji oraz dwa tylne czerwone odblaski, co umożliwia i ułatwia jazdę po zmierzchu.
  • przyczepka rowerowa Croozer – jest jedną z pierwszych przyczepek na polskim rynku i zarazem jedną z najchętniej wybieranych przez rodziców. Posiada innowacyjny system automatycznego zamykania oraz pierwsze na świecie multifunkcyjne oświetlenie, a jej futurystyczny design spodoba się nawet najbardziej wymagającym klientom.
  • przyczepka rowerowa Jogger – jeśli chwilowo dysponujemy ograniczonym budżetem na zakup sprzętu, powinniśmy wybrać propozycję marki Jogger, która charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, a przy tym jest bardzo funkcjonalna. Wszystkie rozwiązania tej firmy spełniają kryteria zawarte w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Od jakiego wieku przyczepka rowerowa?

W zależności od danego modelu, dzieci możemy przewozić już od 4 tygodnia ich życia. Ze względu na nośność urządzenia pamiętajmy jednak, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić przeznaczenie sprzętu. Producenci często podkreślają, że potencjalni nabywcy nie czytają specyfikacji produktu, a najczęstszymi pytaniami po zakupie są:

  • przyczepka rowerowa – do ilu kg masy ciała?

Dostępne na rynku rozwiązania sprawiają, że nośność przyczepki może wynieść nawet 50 kg, jednak standardowo nie powinniśmy przewozić więcej niż 20 kg.

  • przyczepka rowerowa – do ilu lat możemy przewozić dziecko?

Każdy maluch rośnie w innym tempie, dlatego podstawowym kryterium jakim powinniśmy się kierować jest masa ciała oraz wysokość naszej pociechy.

Przyczepki rowerowe są świetną alternatywą dla standardowych fotelików, dlatego jeśli wybieramy się na kilkudniową wycieczkę za miasto, powinniśmy wybrać rozwiązanie najbardziej komfortowe dla naszego maluszka.