Kategorie

Konto

Koszyk

Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Nowoczesna deskorolka elektryczna sprawdzi się w zasadzie w każdych warunkach, gdzie jest twarda powierzchnia. Bez problemu pozwala się poruszać po mieście oraz rozwinąć maksymalną, a zarazem bezpieczną prędkość. Wyciszony mechanizm silników sprawia, że mogą być one użytkowane również w budynkach, np. w galeriach handlowych i w sklepach.

Jak działa deskorolka elektryczna?

Działanie deskorolki opiera się przede wszystkim na wbudowanych akumulatorach, które zasilają silniki kół oraz czujnikach ruchu i nasilenia pochylenia, które pozwalają sterować urządzeniem za pomocą balansu ciała, pilota lub aplikacji na smartfona.

Przyjmowanie odpowiedniej pozycji podczas sterowania (np. skierowanie stóp do przodu lub pochylenie ich w pożądanym kierunku) oraz kąt nachylenia ciała (czyli wywieranie nacisku) w celu przyspieszenia lub zwolnienia sprawia, że deskorolka płynnie współpracuje z użytkownikiem.

Urządzenia tego typu są również bardzo dobrym pomysłem na prezent, ponieważ coraz więcej młodych osób oraz fanów nowych technologii, jest zafascynowanych wizją poruszania się z prędkością osiągającą nawet do 60 km/h w przypadku zaawansowanych modeli. Jednak biorąc pod uwagę te możliwości, wielu rodziców zastanawia się, czy deskorolka elektryczna jest bezpieczna dla ich dzieci?

Deskorolka, podobnie jak rower lub hulajnoga, jest bezpieczna wtedy, kiedy jej użytkowanie jest zgodne z przepisami i ogólnymi zasadami. Zanim kupimy dziecku tego typu sprzęt, warto sprawdzić jego poziom wiedzy odnośnie do bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w miejscach publicznych.

Dobrą praktyką, którą polecamy każdemu, jest również wcześniejsze sprawdzenie recenzji innych użytkowników bez względu na to, czy przedmiotem zakupu ma być rower, zegarek czy właśnie deskorolka elektryczna – opinie pozwolą znaleźć najlepsze urządzenie.

Deskorolka elektryczna – jaką wybrać?

Na rynku jest wiele deskorolek, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Znalezienie modelu, który będzie dostosowany do wieku dziecka, pozwala na bezawaryjne i komfortowe użytkowanie.

Postanowiliśmy sprawdzić, które modele cieszą się największą popularnością i bezawaryjnością:

  • deskorolka elektryczna MANTA – tego polskiego producenta urządzeń elektrycznych chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. MANTA od lat zajmuje jedne z czołowych miejsc w rankingu najbardziej cenionych firm oferujących sprzęt AGD i RTV. Deskorolki wyróżniają się wysoką jakością względem ceny oraz łatwością w sterowaniu, dlatego są polecane zwłaszcza dla początkujących;
  • deskorolka elektryczna SKYMASTER – bogata kolorystyka oraz zastosowanie (w nowszych modelach) technologii dual system, czyli samo-pozycjonowanie, pozwala na większy komfort użytkowania, stabilność oraz szybsze i bezpieczniejsze opanowanie sterowania;
  • deskorolka elektryczna KAWASAKI – to propozycja dla bardziej doświadczonych miłośników skatingu, którzy poszukują wysokojakościowego produktu w atrakcyjnej cenie oraz z możliwością przejechania długiego dystansu przy jednym ładowaniu. Co więcej, Kawasaki (znane nam bliżej z produkcji motocykli), ma również w ofercie deskorolkę elektryczną z kierownicą.

Jaką deskorolkę dla dziecka wybrać?

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, warto – w zależności od wieku – wybrać model z ograniczeniem prędkości jazdy do 10-15 km/h oraz systemem samopoziomującym. Zbyt wysoka moc urządzenią może okazać się niewłaściwa przy niedostatecznej koordynacji ruchowej. W ofercie są dostępne deskorolki elektryczne dla dziewczynek w pięknych biało-różowych barwach oraz chłopców, w militarnym wzorze.

Polecanym urządzeniem, które zyskało sympatię wielu rodziców jest deskorolka elektryczna z rączką. Tego typu model daje większe poczucie pewności w trakcie użytkowania, dzięki czemu zapobiega gwałtownym i niewłaściwym ruchom, mogącym spowodować upadek.

Deskorolka elektryczna dla dzieci powinna mieć większe koła (np. 10 cali) oraz być wykonana z materiałów odpornych na uderzenia i zarysowania. Pamiętajmy również, że pierwsze lekcje jazdy muszą być wykonywane pod nadzorem osób dorosłych, najlepiej na otwartej przestrzeni..

Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

W zależności od budżetu, którym dysponujemy, koszt zakupu może wynieść od 500 do 2000 złotych. W przypadku zakupu modeli dziecięcych, np. deskorolki elektrycznej 10 calowej z rączką/kierownicą, musimy się przygotować na około 1800 złotych.

Warto zauważyć, że deskorolka elektryczna w sklepie internetowym zawsze będzie nieco tańsza niż w przypadku rozwiązań stacjonarnych, dlatego planując zakup powinniśmy w pierwszej kolejności zajrzeć na proponowane aukcje.