Kategorie

Konto

Koszyk

Prostownica – jak wybrać? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Prostownica – jak wybrać? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

Wiele kobiet zmaga się codziennie z ułożeniem niesfornych włosów. W tym celu często korzystają z prostownicy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego modelu? Jakie prostownice w najlepszy sposób stylizują włosy?

Prostownica – jak wybrać najlepszą?

Przymierzając się do zakupy prostownicy, warto mieć na uwadze kilka najważniejszych parametrów technicznych, którymi powinna się ona charakteryzować. Po pierwsze, istotne jest to, aby prostownica była dostosowana do rodzaju naszych włosów. W przypadku cienkich włosów świetnie sprawdzą się modele o małej płytce i niższej temperaturze nagrzewania. Z kolei do stworzenia wymarzonych fryzur z grubych i mocnych włosów najlepiej zdecydować się na prostownice ceramiczne posiadające jak najszersze płytki, mogące osiągnąć maksymalną temperaturę. Ponadto profesjonalna prostownica do włosów musi być wyposażona w dobrej jakości powłokę. Dzięki niej możemy wystylizować fryzurę w doskonały sposób, a jednocześnie nie zniszczyć struktury włosów.

Dobrym rozwiązaniem, opatentowanym z myślą o bezpieczeństwie użytkowania, są prostownice parowe. Wytwarzana przez nie para idealnie nawilża kruche i podatne na uszkodzenia włosy. W celu dodatkowego odżywiania włosów, warto także sięgnąć po prostownicę keratynową, wzbogaconą o substancje wygładzające i zapobiegające puszeniu się fryzury. Coraz częściej wiele klientek wybiera również innowacyjne prostownice z jonizacją. Osobom ceniącym wygodę na pewno spodoba się natomiast prostownica bezprzewodowa.      

Prostownica z jonizacją – co to znaczy?

Prostownica z jonizacją to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu nasze włosy zostaną w wyraźny sposób wygładzone. Jonizacja w prostownicach polega na wytwarzaniu przez urządzenie jonów ujemnych bezpośrednio po zakończeniu nagrzewania. Są one niezwykle korzystne dla zdrowia i wyglądu włosów. Sprawiają, że fryzura nie elektryzuje się, a także stają się mniej podatne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak suszenie czy niska temperatura.

Prostownica, która nie niszczy włosów

Wybierając odpowiedni model prostownicy dla siebie musimy kierować się przede wszystkim ochroną naszych włosów przed zniszczeniem ich struktury. Spośród sprzętów służących do higieny i pielęgnacji warto zwrócić uwagę na prostownicę Remington Keratin Therapy oraz prostownicę Remington Keratin Protect. Obydwa modele posiadają innowacyjny czujnik Heat Protection, który reguluje poziom nawilżenia, a jednocześnie optymalizuje temperaturę. Dzięki temu włosy zyskują aż do 57% dodatkowego wzmocnienia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To wysokiej jakości prostownice fryzjerskie, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientek.

Prostownica – jak używać?

Prostownica może posłużyć jako wielofunkcyjne urządzenie służące nie tylko do prostowania falowanych włosów, lecz także do tworzenia fryzur pełnych objętości. W tym celu najlepiej sięgnąć po prostownicę do loków. Wiele z dostępnych modeli zostało dodatkowo wyposażonych w ceramiczne płytki, kontrolery temperatury oraz system jonizacji, dzięki czemu ich obsługa jest niezwykle prosta. W przypadku prostownicy do krótkich włosów warto wybrać urządzenie o wąskich płytkach grzewczych, które będzie bardziej zwrotne i poręczne. Podobna rada przyda się podczas podejmowania decyzji o zakupie prostownicy do grzywki.    

Nasze propozycje – najlepsze modele prostownic

Spośród szerokiej oferty sprzętów z kategorii małe AGD  warto zwrócić uwagę na propozycje od zaufanych producentów. W różnego typu rankingach na czele znajdują się między innymi prostownice Babyliss. Odznaczają się one technologią Diamond Ceramic, dzięki której powłoka lokówki jest zdecydowanie bardziej odporna na zarysowania, a dodatkowo doskonale chroni włosy przed osłabieniem. Godne zakupu są także prostownice Philips. Do ich licznych zalet należą długie płytki ceramiczne, krótki czas nagrzewania oraz funkcjonalna blokada uchwytu. Sporym zainteresowaniem wśród miłośniczek sprzętu do pielęgnacji włosów cieszą również prostownice Rowenta.