Kategorie

Konto

Koszyk

Rowerek trójkołowy – idealny dla malucha!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Rowerek trójkołowy – idealny dla malucha!

Trójkołowy rowerek to zabawka, którą wielu rodziców pamięta z dzieciństwa. Pozbawiony łańcucha, z pedałami przy przednim kole, trójkołowy rowerek to stabilny pojazd, który nie wymaga umiejętności balansowania ciałem dla zachowania równowagi. Rowerki te z reguły mają niezbyt duże, grube koła. Ryzyko upadku jest więc bardzo małe, a maluchy uwielbiają jeździć po domu czy podwórku.

Jaki rowerek trójkołowy wybrać?

Dzisiejsze trójkołowe rowerki  to coś znacznie więcej, niż proste, metalowe lub drewniane konstrukcje, które pamiętamy z dzieciństwa. Wiele z nich wyposażonych jest w osłony chroniące dziecko przed nadmiarem słońca, tak jak na przykład modele z serii LT z daszkiem. Popularne są także rowerki z drążkiem zakończonym pchaczem, czyli rączką, za którą rodzic może pchać rower, gdy maluch się zmęczy. Takie rozwiązanie znajdziemy między innymi w rowerkach Smoby.

Jaki rowerek dla trzylatka?

Trzyletnie dzieci wiedzą już, czego chcą, są ruchliwe i lubią samodzielnie organizować swój czas. Lekki plastikowy niebieski lub różowy rowerek pozwoli maluchowi swobodnie się przemieszczać po podwórku. Dzięki temu, że konstrukcja rowerka jest bardzo lekka, maluch będzie mógł samodzielnie go pchać na krótszych dystansach. Niewielki baldachim będzie chronił malca przed słońcem.

Jaki rowerek trójkołowy dla 2 latka?

Dwuletnie dzieci z wielką radością jeżdżą na różnego rodzaju jeździkach, ale szybko się męczą. Dlatego warto wziąć pod uwagę rowerki, które mama lub tata będą mogli pchać. Dla chodzących z dzieckiem na długie spacery, polecamy rowerki Trike Fix, czyli rowerki 3w1, które są połączeniem rowerku trójkołowego ze spacerówką i rowerkiem biegowym. Ten ostatni powstaje po złożeniu tylnych kół ze sobą. Tak składany rowerek zajmuje też znacznie mniej miejsca, dzięki czemu można go przewieźć na przykład w bagażniku. Pompowane koła gwarantują wygodną jazdę.

Jaki rowerek trójkołowy dla rocznego dziecka?

Fanom prostszych rozwiązań polecamy drewniane rowerki IIMO. Te czarujące, zaprojektowane w Japonii rowerki są lekkie, zajmują niewiele miejsca. Mają wytrzymałe, gumowe koła, wyposażone są ponadto zarówno w rączkę do pchania, jak i w obręcz, która chroni dziecko przed spadnięciem z siodełka – możemy go więc sprezentować już dzieciom około 10-miesięcznym.

Gdzie kupić rowerek trójkołowy?

Rowerki trójkołowe w zależności od swojej specyfikacji znajdziemy w sklepach z wózkami lub sklepach z zabawkami. W poszukiwaniu modelu, który będzie nam odpowiadał, możemy się więc sporo nachodzić! Na szczęście z pomocą przychodzą sklepy internetowe, w których dostępny jest szeroki wybór zarówno lekkich, jednofunkcyjnych plastikowych rowerków, jak i składanych wieloczęściowych systemów zawierających w sobie oprócz rowerka także spacerówkę.

W ramach ciekawostki warto dodać, że miłośnicy rowerków trójkołowych nie muszą z nich wyrastać – mogą zaopatrzyć się w wersję dla młodzieży i dorosłych, na przykład z serii Lagoon. Taki rower nie zagwarantuje zwycięstwa w zawodach kolarskich, ale może się przydać, jeśli regularnie podróżujemy ze sporym bagażem. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniami równowagi – z jazdy na rowerze nie trzeba rezygnować!