Kategorie

Konto

Koszyk

Deska do prasowania – jaką warto kupić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Deska do prasowania – jaką warto kupić?

Pozornie mogłoby się wydać, że zakup deski do prasowania nie stanowi żadnego problemu. W sprzedaży dostępnych jest jednak wiele modeli, różniących się od siebie poziomem funkcjonalności i rodzajem użytych materiałów, dlatego wybór właściwego produktu może budzić pewne wątpliwości. Zakup deski powinien być przede wszystkim uwarunkowany komfortem w trakcie prasowania oraz odpowiednimi rozmiarami. Jaką deskę do prasowania warto więc kupić?

Jaką deskę do prasowania wybrać?

Utrzymanie czystości w domu wymaga odpowiedniego sprzętu, co nie tylko wpływa na wygodę, ale i skuteczność wykonywanych prac. Doskonałym tego przykładem jest deska do prasowania, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkania.

W sytuacji, gdy codziennie rozkładamy deskę do prasowania (np. koszul), powinna być ona odpowiednio dostosowana do naszego wzrostu. Kolejną kwestią jest możliwość jej przechowywania, gdyż w wielu mieszkaniach nie ma miejsca na jej ustawienie, dlatego jedynym rozwiązaniem jest zakup małej deski do prasowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, warto jednak na samym początku zastanowić się, czy zależy nam na wersji klasycznej czy elektrycznej.

Deska klasyczna czy elektryczna?

Deski do prasowania dzielą się na dwa rodzaje, przy czym różnice pomiędzy nimi dotyczą głównie funkcjonalności oraz ceny. Klasyczne modele nie posiadają dodatkowych opcji, a ich konstrukcja opiera się na dwóch składanych nogach i podstawie, która obszyta jest materiałem. Ich najważniejszymi zaletami są: prosta obsługa, niski koszt zakupu oraz wymiar (najczęściej taką deskę do prasowania można schować do szafy). W trakcie zakupu należy jednak zwracać uwagę na rodzaj materiału podstawy, gdyż pokrowiec słabej jakości może przyklejać się do ubrań lub szybko ścierać.

Wersja elektryczna prezentuje się najczęściej jako deska do prasowania z gniazdkiem, dzięki czemu żelazko jest do niej bezpośrednio podłączane. Dostępne są również modele z generatorem pary, systemem nadmuchu czy podtrzymywaniem materiału, co wpływa na jakość prasowania. Niektóre z nich wyposażone są również w systemy zabezpieczające, dlatego taka deska do prasowania jest bezpieczna dla znajdujących się w pobliżu dzieci. Wybierając ten rodzaj deski trzeba się jednak liczyć się z wyższą ceną oraz nieco trudniejszą obsługą.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, kupując deskę do prasowania?

Kupując deskę do prasowania, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wymiary oraz wykorzystane do jej produkcji materiały. Dopiero, gdy produkt spełni nasze oczekiwania pod tymi dwoma względami, można zastanawiać się nad poszukiwaniem dodatkowych funkcji. W małych mieszkaniach doskonale sprawdzą się deski do prasowania do zabudowy, gdyż umożliwiają nie tylko komfortowe użytkowanie, ale przede wszystkim dużą oszczędność miejsca.

Bardzo istotnym elementem jest stelaż, który powinien odznaczać się wysoką stabilności oraz możliwością regulacji wysokości, tak aby żaden z użytkowników nie nadwyrężał kręgosłupa. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj blatu, który nie może być zbyt ciężki, a jeśli zależy nam na desce do skutecznego prasowania rękawów, powinien mieć zwężoną końcówkę.

Podczas zakupu nie można zapomnieć o dodatkowych akcesoriach, które wpłyną na komfort i skuteczność prasowania. Wiele osób zastanawia się, jaki pokrowiec na deskę do prasowania wybrać. Materiał powinien być nie tylko odporny na działanie wysokiej temperatury, ale również nie zatrzymywać wilgoci, dlatego doskonałym wyborem są modele dwuwarstowe. Należy jednak unikać śliskich pokrowców, wykonanych z tworzyw sztucznych, które uniemożliwiają wygodne prasowanie.

Deska do prasowania jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia domu. Pomimo  że klasyczne modele są nadal najczęściej stosowanymi rozwiązaniami, deski elektryczne, dzięki swojej wysokiej funkcjonalności, cieszą się coraz większą popularnością. Bez względu na to, na jaki wariant się zdecydujemy, zakupiona deska powinna odznaczać się solidnym wykonaniem oraz możliwością regulacji, która wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup.