Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka deskorolka dla dziecka?

Opublikowano: lip 21,2021 16:30

Jaka deskorolka dla dziecka?

Aktywne dziecko, które uwielbia ruch i zabawę na świeżym powietrzu, może w pewnym momencie poprosić o deskorolkę. Bez obaw – jazda na niej nie musi być niebezpieczna! Odpowiednio dobrany sprzęt przyniesie dziecku sporo radości, a rodzicom da pewność, że pociecha bawi się bezpiecznie. Jak wybrać idealny model?

Spis treści

Deskorolka dla dzieci: czym się charakteryzuje?

Planując zakup deskorolki dla 6-latka, warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy modelami, przeznaczonymi dla dorosłych, a tymi, dostosowanymi do młodszych sportowców. Mniejsze deski, zwane fiszkami, przeznaczone są właśnie dla dzieci. Deskorolka dla 5-latka ma zwykle blat wykonany z tworzywa sztucznego. Chropowata powierzchnia poprawia przyczepność bucików do deski. To dużo lżejszy i bardziej zabawkowy model niż deskorolka dla 10-latka. Kółka są większe i bardziej miękkie, co zapewnia łatwe poruszanie się po nawierzchni. Taki sprzęt łatwo poradzi sobie z nierównościami i drobnymi kamykami. A co z kolorami? Producenci wiedzą, że skating może zainteresować również dziewczynki. Modele dla 5-latki mają dziewczęce barwy. Więcej w nich różu, a na spodzie blatu może być namalowana ulubiona postać z bajki, na przykład disneyowska księżniczka. Deska dla 4-latka jest niewielka i bardzo lekka. Sprzęt taki nie musi przenosić dużych obciążeń. Maluch nie rozpędzi się na nim do sporych prędkości i raczej nie będzie robił żadnych ewolucji. Deskorolki dziecięce klasyczne i elektryczne, a także hulajnogi, rolki i wrotki dla najmłodszych znajdziesz w dziale skating. To świetna baza pomysłów na prezenty gwiazdkowe i urodzinowe!

Deskorolka – jaką wybrać?

Deska z promocji w lokalnym supermarkecie nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zapłacić więcej za bardziej profesjonalny sprzęt i mieć pewność, że pociecha będzie mogła bezpiecznie z niego korzystać.

Deskorolka na początek powinna być:

  •     dostosowana rozmiarem do wagi i wzrostu dziecka,
  •     wykonana z atestowanych materiałów,
  •  wyposażona w solidne kółka (średnica ok. 60 mm) i odpowiednie łożyska (minimum ABEC3),
  •     lekka, aby wygodnie było ją przenosić,
  •     kolorowa i ładna, by zachęcała malucha do zabawy.

Gdzie szukać takich modeli? Bogatą ofertę deskorolek i innego sprzętu do sportów indywidualnych znajdziesz tutaj. Warto pamiętać, że deskorolka dziewczęca najprawdopodobniej nie spodoba się synkowi i odwrotnie – córka nie będzie chciała korzystać z deski ze Spider-Manem czy autem. Model powinien być zatem dopasowany do płci i wieku pociechy. Dla małej dziewczynki pięknym prezentem będzie deskorolka-zabawka z postaciami z bajki „Kraina Lodu”. Starszego brata (w wieku np. 10 lat) ucieszy tymczasem sprzęt, wyposażony w dodatkowe funkcje. Przykładem może być deska-fiszka z podświetlanym blatem i kółkami. Model ten wyposażono w 12 trybów oświetlenia deski. Poza funkcją czysto ozdobną, oświetlenie w deskorolce świecącej zwiększy bezpieczeństwo dziecka w drodze ze szkoły jesiennym, szarym popołudniem.

Ile kosztuje deskorolka dla dzieci?

Modele dziecięce są tańsze niż ich odpowiedniki dla dorosłych. Wynika to z mniejszych wymiarów, a także z zastosowania innych materiałów. Cena waha się od kilkudziesięciu złotych za proste deskorolki zabawkowe dla najmłodszych do kilkuset złotych za sprzęt elektryczny od renomowanych producentów. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że wszystkie sporty indywidualne wymagają zakupu odpowiednich akcesoriów i sprzętu dobrej jakości. Jednak dla początkujących wystarczająca będzie klasyczna deskorolka, umożliwiająca opanowanie płynnej jazdy i balansowanie ciałem w celu zachowania równowagi. Kupując przez internet, warto uwzględnić koszty wysyłki. Aby dziecko nie zraziło się do jazdy zdartym kolanem lub łokciem, opłaca się także dokupić ochraniacze. Nie można zapomnieć o chroniącym głowę kasku. Akcesoria te zapewnią bezpieczną jazdę i zminimalizują ryzyko urazu.

Zakup deskorolki może sprawić dziecku ogromną frajdę, a rodzicom dać sposób na wyciągnięcie malucha sprzed ekranu i zachęcenie do aktywności na powietrzu. Bezpieczna deska posłuży maluchowi kilka lat i pomoże mu rozwinąć kondycję oraz równowagę. Warto dać dziecku szansę – a nuż okaże się, że skating stanie się jego pasją?

Może zainteresują Cię również:

Deskorolka elektryczna – co to właściwie jest?

Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Jaka deskorolka na początek?

Deskorolki klasyczne ☆ Deskorolki elektryczne

Skating

Ochraniacze na rolki ☆ Ochraniacze na deskorolkę ☆ Zestawy ochraniaczy