Kategorie

Konto

Koszyk

Jaką piłę łańcuchową kupić? Wyjaśniamy!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaką piłę łańcuchową kupić? Wyjaśniamy!

Wbrew częstemu przekonaniu, pilarka elektryczna lub spalinowa jest narzędziem bardzo przydatnym nie tylko podczas wycinki lasów. Może ona oddać olbrzymie usługi chociażby w przydomowym ogrodzie, warsztacie czy kotłowni. Czy wiesz, jaki model pilarki sprawdzi się u Ciebie?

Łańcuchowa piła elektryczna a spalinowa – czym się różnią?

Liczba dostępnych w sprzedaży elektronarzędzi wszelkich typów jest bez wątpienia olbrzymia. Nie inaczej jest w przypadku pił łańcuchowych, które mogą posiadać bardzo zróżnicowane cechy i możliwości. Oczywiście najbardziej podstawową różnicą jest sposób napędzania – elektryczny lub spalinowy. W pierwszym przypadku realizuje go zwykły silnik elektryczny, który prąd czerpać może z sieci lub też akumulatora. Z kolei piły łańcuchowe spalinowe posiadają z reguły silnik dwusuwowy, napędzany mieszaniną benzyny i oleju. Sam typ napędu w olbrzymi sposób wpływa na możliwości i użyteczność poszczególnych pilarek. Jakie są ich zalety?

Jakie zalety ma piła łańcuchowa spalinowa?

Mówiąc o pilarkach spalinowych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich mobilność. Urządzenia tego typu nie są bowiem przywiązane ani bezpośrednio, ani też pośrednio do źródeł prądu elektrycznego i mogą być przenoszone z miejsca na miejsce bez obawy o długość przewodu zasilającego czy przedłużacza. Dodatkowo modele spalinowe generują też z reguły większą moc niż elektryczne, co wpływa na szybkość i wydajność piły. Wszystko to sprawia, że pilarki spalinowe idealnie sprawdzają się szczególnie podczas ciężkich prac w terenie.

Jakie zalety ma piła łańcuchowa elektryczna?

Pilarki elektryczne także mają sporo zalet. Najważniejszą z nich jest lekkość samej konstrukcji, która ułatwia użycie. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że zaleta ta dotyczy tylko modeli sieciowych, gdyż rozwiązania akumulatorowe są zdecydowanie cięższe. Drugim plusem elektrycznych pilarek jest ich mniejsza głośność oraz brak emisji spalin, co sprawia, że można ich używać także w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo mniej skomplikowana jest też obsługa całości, gdyż silnik elektryczny jest praktycznie bezobsługowy. To sprawia, że pilarki elektryczne doskonale sprawdzą się w pracach ogrodowych czy też przydomowych.

Piła łańcuchowa spalinowa – jaką kupić?

Wiedząc, jakie zalety mają oba rodzaje pił spalinowych, bez problemu można określić, który typ jest dla nas odpowiedniejszy. Jednak jaki konkretny model piły spalinowej warto kupić?

Piła łańcuchowa spalinowa 2,45 KM Gardetech

Niezbyt drogą i przeznaczoną stricte do prac ogrodowych pilarką spalinową jest Gardetech 2,45 KM. Charakteryzuje się ona niewielkimi wymiarami, mocą 2,45 KM i długą (45 cm) prowadnicą łańcucha, która doskonale sprawdzi się przy okazji cięcia gałęzi oraz drobnych prac w drewnie. Z racji niewielkiej mocy model ten średnio nadaje się do cięższego cięcia.

Spalinowa piła łańcuchowa 3 KM Bass Polska BP-8301

Jedną z ciekawszych pilarek spalinowych jest bez wątpienia model BP-8301 wyposażony w doskonałą prowadnicę Oregon o długości 40 cm. Urządzenie to doskonale powinno się sprawdzić zarówno w lekkich pracach ogrodowych – takich jak podcinanie gałęzi, jak i nieco cięższych – np. cięciu drewna opałowego.

Jaką wybrać piłę łańcuchową elektryczną?

A które elektryczne pilarki łańcuchowe najlepiej sprawdzą się w Twoim domu? Podpowiadamy!

Piła łańcuchowa elektryczna Fieldmann FZP 2000-E

Dla każdej osoby spędzającej dużo czasu w ogrodzie optymalną może okazać się kompaktowa pilarka elektryczna FZP 2000-E firmy Fieldmann. Posiada ona silnik o mocy 1,8 kW, który napędza łańcuch na prowadnicy o długości 35 cm. Mimo, że parametry te na nikim wrażenia nie zrobią, to jednak będą wystarczające do wykonywania wszelkich prac przydomowych, a wygodę pracy zapewni niewielka masa wynosząca 5 kg.

Elektryczna piła łańcuchowa Bestcraft EC587

Dużo bardziej zaawansowanym i rzecz jasna mocniejszym urządzeniem jest pilarka Bestcraft EC587. Wyposażono ją w bardzo mocny, wydajny silnik elektryczny 2,95 kW i 40 cm prowadnicę, które z pewnością wystarczą zarówno do lekkich prac ogrodowych, jak i cięcia wszelkiego rodzaju drewna lub drzewa.

Wybierając piłę łańcuchową dla siebie koniecznie trzeba więc określić, do jakich celów będziemy jej używać. Kupowanie bardzo mocnej piły spalinowej w wielu przypadkach może być bowiem po prostu niecelowe – gdyż jej moc nie zostanie wykorzystana podczas lekkich prac. Podobnie zakup najtańszego modelu ze słabym silnikiem elektrycznym do cięcia grubego drewna także okaże się błędem. Niezależnie jednak od tego, jakie mamy potrzeby, zawsze warto szukać pił łańcuchowych spalinowych i elektrycznych na naszej platformie Arena.pl. Tylko tu można bowiem znaleźć liczne produkty dobrej jakości – w niewysokich cenach!