Kategorie

Konto

Koszyk

Jakie lampy do ogrodu? 3 najbardziej designerskie propozycje!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jakie lampy do ogrodu? 3 najbardziej designerskie propozycje!

Lampy do ogrodu to połączenie funkcji praktycznych i dekoracyjnych. Dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe przyciąga uwagę, ale i zwiększa nasze bezpieczeństwo, odstraszając nieproszonych gości. Z myślą o wszystkich, którzy szukają lamp do ogrodu, przygotowaliśmy krótki poradnik i kilka przykładów najmodniejszych lamp ogrodowych.

Oświetlenie ogrodowe najczęściej kojarzymy z funkcją dekoracyjną i miłym nastrojem po zmroku, kiedy latem zasiadamy w ogrodzie, szukając odpoczynku. Przed ogrodzeniem ogrodowym stoi jednak jeszcze kilka innych, równie istotnych zadań. Każdy właściciel ogrodu wie, jak trudno jest czasami trafić po ciemku do altany czy dokończyć prace na trawniku lub grządkach. W takich sytuacjach niezbędne są lampy do ogrodu.

Lampy do ogrodu – potrzebne czy nie?

Lampy oświetleniowe do ogrodu to także poprawa bezpieczeństwa. Uskoki, schody, ścieżki ogrodowe bez oświetlenia niestety często są słabo widoczne. Można się na nich łatwo potknąć lub poślizgnąć. Lampy do ogrodu pełnią też funkcję dekoracyjną. Względy estetyczne mają niebagatelne znaczenie, zwłaszcza jeśli np. wybierzemy lampy do ogrodu nowoczesne, które najczęściej mają niebanalny design. W takim świetle ogród zdecydowanie zyskuje na uroku. Lampy do ogrodu nowoczesne to doskonałe narzędzie, by wykreować odpowiedni nastrój i podkreślić styl ogrodu.

Oryginalne lampy do ogrodu są też ozdobą samą w sobie nawet w dzień, kiedy nie są włączone. Szczególną uwagę warto zwrócić na lampy solarne do ogrodu, które przekonują do siebie ekologicznym sposobem funkcjonowania, brakiem montażu, okablowania i kosztów zużycia prądu.

Ceny lamp do ogrodu są zróżnicowane. Z łatwością można znaleźć nawet bardzo tanie lampy do ogrodu, ale to nie cena powinna być najważniejszym kryterium wyboru. Pamiętajmy, że dobrej jakości lampa posłuży nam przynajmniej kilka lat.

Jakie lampy kupić do ogrodu?

Wybór lamp do ogrodu determinuje sposób ich użytkowania i miejsce montażu. W ofercie znajdziemy lampy jednopunktowe oświetlające np.: fragmenty murków, oczko wodne, wskazujące drogę i wielopunktowe oświetlające większe elementy np.: żywopłot, trawnik czy wejście do domu.

Przy wyborze lamp ogrodowych istotna jest możliwość sterowania oświetleniem z domu, barwa światła, moc, odporność na wilgotność, urazy mechaniczne, korozję, łatwość montażu.

Modelem, którym warto się zainteresować jest kinkiet zewnętrzny PLAIN. Jest dostępny w dwóch eleganckich odcieniach: białym i stalowym. Zapewnia niskie zużycie prądu i jest trwały. Ładnie komponuje się z elewacją nowoczesnych budynków.

Gdzie wykorzystać lampy solarne do ogrodu?

Lampy ogrodowe solarne to dobre rozwiązanie dla zwolenników ekologii. Idea działania jest dość prosta. Lampa ładuje się w dzień i w nocy oddaje nagromadzoną energię w postaci światła. Czas świecenia wynosi maksymalnie 12 godzin – w pochmurne dni lampa będzie świecić krócej.

Lampy solarne LED do ogrodu wyróżniają się energooszczędnością i wytrzymałością. Ich zaletą jest też często system kolorowych filtrów, które pozwalają na zabarwienie światła dowolnym kolorem. Lampy solarne kolorowe można wykorzystać na przykład podczas przyjęcia, do ozdobienia stołu, altany czy balustrad. Z kolei mocne lampy solarne do ogrodu najlepiej sprawdzą się do doświetlenia wejścia do domu, ścieżek, czy elementów ogrodu o większej powierzchni.

Uniwersalne lampy kule ogrodowe

Lampy do ogrodu w kształcie kul są wyjątkowo często kupowane. Pięknie prezentują się pojedynczo lub w zestawach. Lampy ogrodowe kule mogą mieć różne rozmiary, są też dostępne w wersji LED, co jeszcze bardziej podnosi ich walory dekoracyjne. Możliwość wyboru trybu świecenia, kolorów i mocy pozwala stworzyć własną, niepowtarzalną, świetlną kompozycją.

Ciekawą propozycją są np.: sznury lamp do ogrodu. Można je wykorzystać do oświetlenia balustrad, tralek schodów. Zestaw kilkunastu kulistych lampek jest zawieszony na przeźroczystym sznurze. Dobrym rozwiązaniem podnoszącym funkcjonalność zestawu jest możliwość dalszego  wykorzystywania zestawu, nawet gdy zostanie uszkodzona jedna dioda.

Popularne lampy do ogrodu stojące

Nowoczesne lampy stojące do ogrodu to słupki i reflektorki, które służą najczęściej do oświetlenia ścieżek ogrodowych, dróg dojazdowych, chodników, wjazdu do garażu. Lampy ogrodowe stojące są często wyposażone w czujnik ruchu. W ten sposób włączają się tylko, kiedy jest to niezbędne i nie zużywają niepotrzebnie prądu.

Lampy ogrodowe stojące wysokie można dobrać do zieleni w każdym stylu. W formie starodawnych latarni będą pasowały do tradycyjnego ogrodu pełnego swobody i romantyzmu. Z kolei nowoczesne słupy oświetleniowe najlepiej komponują się z minimalistycznymi ogrodami o symetrycznych kształtach i uporządkowanych nasadzeniach w stonowanych kolorach.

Jeśli szukacie innych przydatnych akcesoriów do ogrodu, zachęcamy do przejrzenia oferty w kategorii „Baseny i akcesoria”, „Narzędzia”, „Architektura ogrodowa”.

Wybór lamp ogrodowych w naszym sklepie na pewno Was nie rozczaruje. A zatem do dzieła! Wystarczy zajrzeć do kategorii „Oświetlenie ogrodowe i zewnętrzne”.