Kategorie

Konto

Koszyk

Jak podłączyć kable rozruchowe?

Opublikowano: lip 28,2021 11:13

Jak podłączyć kable rozruchowe.jpg

Rozładowany akumulator nie jest przyjemnym widokiem, jednak należy przyznać — chyba każdy kierowca miał z nim do czynienia. W takiej sytuacji najczęściej decydujemy się wykorzystać kable rozruchowe oraz pożyczyć prąd od innego samochodu. Jak wówczas podłączyć kable rozruchowe? Na jakie błędy należy uważać i o czym pamiętać? Przeczytaj artykuł!

Jak podłączyć kable rozruchowe? Co musisz wiedzieć?

Jak podpiąć kable rozruchowe i czym one w ogóle są? Kable rozruchowe umożliwiają połączenie rozładowanego akumulatora samochodu z drugim, naładowanym akumulatorem. Dochodzi wówczas do wymiany energii elektrycznej, a w efekcie do uruchomienia silnika. Jak podłączyć kable rozruchowe? Jest wiele istotnych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać, decydując się na podpięcie kabli rozruchowych. W kolejnej części artykułu dowiesz się, jak podłączyć kable do akumulatora.

Kable rozruchowe – podłączenie

Jak podłączyć kable rozruchowe? Schemat jest dość prosty. Należy wyłączyć silnik samochodu, z którego pożyczany jest prąd. Czerwony przewód należy podłączyć do plusa samochodu ze sprawnym akumulatorem, a następnie czarny przewód należy podłączyć do minusa samochodu z niesprawnym akumulatorem. Następnie drugi koniec czerwonego przewodu podłącz do zacisku dodatniego niesprawnego akumulatora oraz drugi koniec czarnego przewodu podłącz do zacisku ujemnego niesprawnego akumulatora. Przy podłączaniu kabli rozruchowych należy uważać, aby nie dotykały metalowych elementów.

Ciekawi Cię mechanika i/lub motoryzacja? Sprawdź nasze produkty, takie jak sprzęgła, czujniki, wały napędowe, dyferencjały czy układ napędowy oraz przydatne artykuły: 5 akcesoriów samochodowych, które umilą Twoją podróż, Narzędzia dla mechanika — jakie wybrać? oraz Zestaw kluczy — idealny prezent dla majsterkowicza!

Jak prawidłowo podłączyć kable rozruchowe – najczęściej popełniane błędy

Jak prawidłowo podłączyć kable rozruchowe? Jakie błędy są najczęściej popełniane przy podpinaniu kabli rozruchowych? Najczęściej zdarza się mylić kolejność podłączania kabli. Może to niestety doprowadzić do zwarcia przewodów. Podłączenie kabli rozruchowych należy również przeprowadzić na unieruchomionym silniku dawcy.

Ważne jest nie tylko podłączenie kabli rozruchowych, ale także ich odpięcie. Proces ten należy przeprowadzić odwrotnie. Mamy nadzieję, że wiesz już, jak podłączyć kable samochodowe w bezpieczny sposób

Jak podłączyć kable rozruchowe do ciężarówki?

Jak podłączyć kable rozruchowe do ciężarówki? To również nierzadko zadawane pytanie, jednak proces ten nie różni się od podłączania kabli rozruchowych do osobówki. Jest dokładnie taki sam. Pamiętaj, że prawidłowe podłączenie kabli rozruchowych to przede wszystkim zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa. Należy uważać na wyżej wspomniane błędy, bowiem mogą nieść za sobą przykre konsekwencje. Czy wiesz już, jak poprawnie podłączyć kable rozruchowe?

 

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeczytaj więcej:

 

Bagażnik samochodowy — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wycieraczki samochodowe — które wybrać?

Jakie radio samochodowe kupić?

Jak wybrać nawigację samochodową?

Tłoki silnika