Kategorie

Konto

Koszyk

Pokrowiec na rower - czy warto w niego zainwestować?

Opublikowano: sie 04,2021 12:43

Pokrowiec na rower – czy warto w niego zainwestować?

Aby rower mógł posłużyć nam przez długi czas, zadbać powinniśmy o odpowiednie jego przechowywanie. Idealnie do tego celu sprawdzi się specjalny pokrowiec. Czym powinno się charakteryzować takie akcesorium?

Spis treści

Przechowywanie roweru

W najlepszej sytuacji są mieszkańcy domów – przeważnie mają oni do dyspozycji garaż lub piwnicę, w których mogą bezpiecznie przechowywać swój rower. Należy jedynie upewnić się, że w miejscu, do którego chcemy schować jednoślad jest sucho. Mieszkańcy bloków do wyboru mają kilka rozwiązań. Mogą zostawić swój rower pod blokiem. Niestety, stanowić będzie on wówczas łakomy kąsek dla złodzieja i nie zostanie należycie zabezpieczony przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Wstawić można go także na klatkę schodową, lecz stamtąd może on również zostać z łatwością skradziony. Znacznie bezpieczniejszą alternatywę stanowi specjalny wieszak, który mocuje się na ścianie lub na suficie. Po odkręceniu kierownicy można przysunąć go do ściany, dzięki czemu będzie zajmował mniej miejsca. Trzecia z możliwości to zaopatrzenie się w specjalny pokrowiec ochronny na rower.

Najbardziej praktyczne są modele wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci spod pokrowca i skutecznie chronią jednoślad przed zabrudzeniem i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieni UV, mrozu, śniegu czy deszczu (również „kwaśnego”, z zanieczyszczeniami). Pokrowiec ochronny na rower zabezpieczy go również przed sokami i liśćmi z drzew, ptasimi odchodami, zarysowaniami (ograniczy on również korozję), wżerami w lakierze, a także jego blaknięciem i matowieniem (dotyczy to także elementów chromowanych) Zaopatrując się w tego typu solidne akcesorium możemy mieć pewność, że posłuży nam ono przez długi czas. Znacząco utrudni także kradzież potencjalnemu złodziejowi. Kupując pokrowiec zwróćmy również uwagę na to, czy jego zakładanie i ściąganie jest wygodne oraz szybkie. W większości przypadków, wystarczy nasunąć go na rower i mocno zaciągać elastyczny ściągacz. Po złożeniu, pokrowiec zajmuje mało miejsca, dzięki czemu bez obaw możemy go zabrać ze sobą na weekendową wycieczkę rowerową za miasto. Z myślą o posiadaczach większej ilości jednośladów powstały pokrowce na dwa rowery. Niektóre modele są w stanie pomieścić nawet trzy pojazdy.

Pokrowiec na rowery na balkon

Do przechowywania roweru na balkonie świetnie sprawdzą się wytrzymałe pokrowce wykonane z materiału Peva. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych, skutecznie chroniąc pojazd przed deszczem i słońcem, a także kurzem czy pyłem. Schować pod nimi można zarówno jednoślad, jak i motor czy skuter. Najlepiej zdecydować się na model szyty, który jest znacznie trwalszy od klejonych odpowiedników.

Transport roweru

Jeżeli planujemy dłuższą wycieczkę, zaopatrzyć powinniśmy się w specjalny pokrowiec na rower do transportu. Ochroni on nasz samochód przed obtarciem i zabrudzeniem, i zabezpieczy również sam jednoślad. Tego typu gadżet świetnie sprawdzi się także podczas podróży pociągiem czy autokarem. Pokrowiec często wyposażony jest w dodatkowe kieszenie, do których możemy schować wszystkie niezbędne akcesoria. Wykorzystać możemy go również wówczas, gdy chcemy zabezpieczyć nasz pojazd na sezon zimowy.

Ile kosztuje pokrowiec na rower?

Cena pokrowców na rower waha się od około 10 do około 40 złotych. Warto zdecydować się na nieco droższy model – jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że posłuży nam przez więcej niż jeden sezon i zapewni jednośladowi należytą ochronę.

Pokrowiec to bardzo praktyczne akcesorium, które powinien posiadać każdy właściciel roweru. Dzięki niemu nasz jednoślad nie ulegnie uszkodzeniu na skutek działania promieni UV czy wody i będzie zawsze gotowy do jazdy.

Może zainteresują Cię również:

Błotniki do roweru szosowego – jakie wybrać?

Jaki kask rowerowy dla dziecka?

Jakie błotniki do roweru? Sprawdzamy!

Rowery dla dzieci

Rowery

Rowery i akcesoria