Jaki rower na komunię? Pomożemy Ci wybrać!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Jaki rower na komunię? Pomożemy Ci wybrać!

Rower na komunię to od lat hit wśród prezentów, często wymarzony i wyczekiwany. Warto więc wybrać taki model, który nie zawiedzie oczekiwań obdarowanego. Jakie parametry powinien spełniać dobry rower dla dziecka w wieku 9-10 lat? Oto nasz krótki poradnik, jak wybrać rower na komunię dla dziecka.

Rower na komunię to często pierwszy „prawdziwy” rower w życiu dziecka. Jednoślady dla najmłodszych to najczęściej dość proste modele bez przerzutek i dodatkowych funkcji. Natomiast wiek wczesnoszkolny, kiedy dziecko już dobrze radzi sobie z jazdą na rowerze, może bez problemu pokonywać dłuższe dystanse, a także potrafi pod nadzorem rodzica poruszać się po ścieżkach rowerowych, to dobry czas na zakup bardziej zaawansowanego modelu. Który z nich wybrać? Jak dobrać właściwy rozmiar? Jakie jeszcze inne kryteria decydują o tym, czy zakup będzie trafiony? Poniżej zgromadziliśmy kilka przydatnych informacji, które pomogą Wam kupić idealny rower na komunię.

Rower na komunię – ponadczasowy prezent!

Z myślą o komforcie dziecka, ale i jego rodziców, polecamy wybrać lekki rower na komunię. To przecież właśnie rodzic często wnosi rower po schodach. Godne polecenia są pojazdy z aluminiową ramą, choć ceny tych rowerów są wyższe niż standardowych modeli.

Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zamierzamy kupić rower miejski na komunię, czy jednoślad typu górskiego  albo sportowego. W tym wieku warto wybierać rozwiązania raczej uniwersalne – dziecko jeszcze do końca nie wie, co lubi, a roweru może używać zarówno podczas dojazdów do szkoły, jak i dłuższych wycieczek z rodzicami.

Rower na pierwszą komunię powinien przede wszystkim uwzględniać upodobania dziecka, jego dotychczasowe doświadczenia rowerowe, a także wzrost.

Ile cali powinien mieć rower na komunię?

Z tym ostatnim kryterium wiąże się dylemat, jaki rozmiar powinien mieć rower dla dziecka. Ten niezmiernie ważny aspekt często nastręcza wiele trudności, zwłaszcza w przypadku chrzestnych czy wujostwa. Na odległość trudno zdecydować, czy kupić rower na komunię z kołami o średnicy 24 czy 26 cali.

Dzieci powinny mieć rower dopasowany do swojego wzrostu i fizycznych możliwości. W wieku 9-10 lat, kiedy przystępują do pierwszej komunii, mogą mieć już wzrost pozwalający na jazdę na rowerze z kołami o średnicy 26 cali. Oznacza to, że rower na komunię dla dziewczynki 26” teoretycznie powinien być już dobry, ale warunkiem jest, że ma ona już około 150 cm wzrostu. Dla niższych dzieci lepsze będą koła 24- lub nawet 20-calowe. Nie warto kupować roweru „na zapas”, bo dziecko nie będzie miało przyjemności z jazdy. Zbyt duży rower to także zagrożenie dla bezpieczeństwa. Trudniej jest hamować, ruszać czy płynnie zejść z roweru.

Jaki rower na pierwszą komunię?

Jeśli zastanawiacie się, jaki wybrać rower na komunię, to oprócz rozmiaru ważnym kryterium jest płeć obdarowanego dziecka. Rowery dla dziewczynki są z reguły w jaśniejszych kolorach. Chłopcy gustują w ciemniejszych barwach: granatowym, czerwonym, zielonym czy czarnym. Najlepiej jednak upewnić się, czy dziecko, które chcemy obdarować, nie posiada ulubionego koloru, a jeśli tak – po prostu zakupić odpowiedni model.

Jaki wybrać rower na komunię dla dziewczynki?

Rower na komunię dla dziewczynki wcale nie musi być biały czy różowy. Rower musi się podobać dziecku, więc najlepiej jest podpytać rodziców o jego ulubiony kolor. Podobnie rzecz się ma z dodatkowym wyposażeniem typu: przerzutki, dodatkowy koszyk z przodu, hamulce tarczowe, błotniki. Mają one wpływ na cenę roweru, a nie zawsze są potrzebne.

Ile kosztuje rower na komunię dla chłopca?

Sprawdziliśmy, jakie ceny mają rowery na komunię dla chłopca. Średniej klasy rower można kupić już w granicach 200-500 zł. Markowy pojazd to wydatek zaczynający się w okolicach 1000 zł. Górna granica to nawet kilka tysięcy złotych. Przy wyborze roweru na komunię dla chłopca należy się kierować podobnymi kryteriami, jak opisaliśmy powyżej. Dziewczęce rowery mają podobną cenę. Warto jednak zwrócić uwagę, że dla chłopców częściej są wybierane rowery górskie, dla dziewczynek natomiast miejskie.

Jak zapakować rower na komunię?

Gdy prezent jest już kupiony, pozostaje pytanie, jak udekorować rower na komunię. Najprościej po prostu postawić go po obiedzie w ogrodzie, przed domem czy restauracją. Radość obdarowanego dziecka będzie jednak jeszcze większa, gdy postaramy się o oryginalne dekoracje. Mogą to być kolorowe balony przywieszone do kierownicy. Dziewczynce spodoba się obwiązany kokardami wiklinowy kosz. Zapakowanie w papier może być problematyczne, ze względu na duże gabaryty prezentu, ale nie niemożliwe. Nie polecamy rozkładania roweru na części i pakowania go w karton, bo zdecydowana większość dzieci po otrzymaniu roweru chce od razu się na nim przejechać.

Jeśli szukacie innych, modnych upominków dla dziecka, to polecamy zajrzeć do kategorii „Zegarki i biżuteria”, „Tablety i akcesoria”, czy „Telefony komórkowe”. Gwarantujemy moc inspiracji i korzystne ceny.


Pokaż więcej