Spodenki do pływania – jakie warto wybrać

Opublikowano: sie 04,2021 12:51

Spodenki do pływania – jakie warto wybrać

Niezależnie od tego, czy będziemy się kąpać i pływać w morzu, jeziorze czy na basenie, zawsze potrzebować będziemy odpowiedniego stroju kąpielowego. Spośród dostępnych rozwiązań, obecnie za najmodniejsze uznaje się spodenki do pływania. Czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone? Odpowiadamy!

Spis treści

Spodenki do pływania – wygoda przede wszystkim!

Wzrost popularności spodenek do pływania względem klasycznych kąpielówek nie powinien dziwić. Wynika to nie tylko z takiej, a nie innej mody, ale też doskonałych cech użytkowych, które przemawiają na ich korzyść. Co równie ważne, obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów spodenek do pływania, które dość mocno różnią się między sobą.

  •    Spodenki do pływania sportowe – przeznaczone do profesjonalnego i półprofesjonalnego użytku przez miłośników pływania. Z założenia są one dobrze dopasowane do ciała, często też wykonane ze specjalnych materiałów ułatwiających poruszanie się w wodzie.
  •   Spodenki do pływania bermudy lub szorty – pod względem wyglądu przypominają krótkie spodnie, jednak mogą być noszone bez bielizny i często wykonuje się je z szybkoschnących materiałów. Są one typowym rozwiązaniem „plażowym”, pozwalającym na aktywność na piasku, pływanie i jednocześnie w połączeniu z koszulką mogą uchodzić za „codzienny” strój letni.
  •   Spodenki do pływania bokserki – czyli odpowiednik majtek tego typu przeznaczony do kąpieli. Z reguły posiadają one krótkie i dopasowane nogawki, dzięki czemu są wygodniejsze od zwykłych slipek. Wykonuje się je z szybkoschnących materiałów. Doskonale sprawdzą się na basenie czy też nad morzem lub jeziorem – szczególnie, że są one z reguły bardzo tanie.

Jak więc widać, poszczególne rodzaje spodenek do pływania sprawdzają się w różnych sytuacjach. Dodatkowo warto też wiedzieć, że do zastosowań „specjalistycznych” wykorzystuje się też inne produkty.

Spodenki neoprenowe do pływania

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są spodenki neoprenowe do pływania. Są one przeznaczone dla pływaków wyczynowców, którzy pokonują w wodzie duże dystanse – np. triathlonistów. Ich cechą charakterystyczną jest wykonanie nogawek ze specjalnego piankowego materiału, który zwiększa wyporność i dodatkowo pomaga w utrzymaniu temperatury ciała.

Spodnie do pływania długie

Inna grupa „profesjonalistów” wykorzystuje długie spodnie do pływania. Jak nietrudno się domyślić, ich konstrukcja wyróżnia się długością nogawek, które sięgają w okolice kostki. Produkty tego typu na ogół wykonywane są ze specjalnych materiałów łączonych w taki sposób, by maksymalnie ograniczać opory w wodzie. Spodnie do pływania długie używane są z reguły przez osoby startujące indywidualnie w zawodach pływackich.

Spodenki do pływania męskie

Spodenki do pływania kojarzą się oczywiście z modą kąpielową męską. Dlatego też modele sportowe z reguły utrzymane są w ciemnych barwach, takich jak granatowy lub zielony. Nieco inaczej jest w przypadku szortów i bermudów – często kolorowych lub utrzymanych w stylu hawajskim.

Spodenki do pływania damskie

Czy jednak spodenki do pływania są przeznaczone tylko dla mężczyzn? Niekoniecznie! Coraz częściej korzystają z nich także panie. Jak można przypuszczać, w tym przypadku gama kolorystyczna jest dużo szersza i bardzo często same spodenki są także sprzedawane z dodatkowymi koszulkami. Stroje pływackie tego typu z reguły są wykorzystywane przez panie do treningów w wodzie lub pływania wyczynowego. 

Jakie spodenki do pływania?

Wybór odpowiednich dla siebie spodenek do pływania powinien być uzależniony głównie od własnych potrzeb. Przykładowo na plażę optymalne będą bermudy czy szorty, z kolei na basen bokserki lub modele sportowe. Wybierając produkt dla siebie warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na krój. Równie ważny jest bowiem rozmiar, gdyż zbyt małe bokserki będą po prostu skrajnie niewygodne, a także parametry materiału. Powinien on szybko schnąć, nie odparzać i pozwalać na swobodne oddychanie skórze. W przypadku zakupu stroju kąpielowego na basen musi być on także odporny na działanie chloru.

Wbrew pozorom zakup idealnych spodenek do pływania wcale nie musi być prosty. Dlatego też warto posiadać podstawową wiedzę w tym zakresie i nabyć odpowiedni produkt wcześniej – np. w internecie na platformie Arena.pl, na której można też znaleźć wiele innych artykułów do indywidualnych sportów wodnych. Pozwoli to bowiem na wybór dokładnie takiego modelu, jaki potrzebujemy i zapłacenia na niego normalnej ceny. Kupując na ostatnią chwilę w nadmorskim sklepiku zapłacimy z pewnością dużo więcej za często fatalnej jakości produkt!

 

Może zainteresują Cię również:

Jak dobrać strój kąpielowy?

6 akcesoriów basenowych, które musisz mieć w swoim domu

Jakie klapki na basen? Podpowiadamy!

Szorty i slipy kąpielowe

Stroje kąpielowe dla dzieci

Spodenki męskie ☆ Eleganckie spodenki męskie


Pokaż więcej