Kategorie

Konto

Koszyk

Opaska na telefon do biegania – jaką wybrać?

Opublikowano: sie 04,2021 12:10

Opaska na telefon do biegania – jaką wybrać?

Część z nas podczas uprawiania ulubionej aktywności fizycznej, na przykład biegania, woli całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, zostawiając telefon w domu. Inni nie wyobrażają sobie natomiast treningu bez ulubionej muzyki w tle, możliwości zrobienia zdjęcia czy monitorowania postępów przy pomocy dedykowanej aplikacji. Z myślą o tych drugich powstały specjalne opaski na telefon.

Spis treści

Bieganie z telefonem

Niestety, nowoczesne smartfony nie należą do urządzeń lekkich i poręcznych. Model z ekranem o przekątnej przekraczającej 5 cali nie zmieści się do każdej kieszeni spodni, a bieganie z telefonem w ręce mogłoby być nieco uciążliwe. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że sprzęt mógłby się wysunąć z dłoni lub kieszeni. Jeżeli z kolei schowamy smartfon do plecaka, dostęp do niego będzie znacznie utrudniony.

Najlepszym rozwiązaniem dla biegaczy będzie specjalny futerał na ramię. Przeważnie ma on postać zapinanej na rzep opaski, nazywanej również armbandem. Gadżet ten umożliwia wygodne trzymanie telefonu na ramieniu podczas biegania czy innej aktywności fizycznej – jazdy na rowerze lub wspinaczki do górach. Dzięki niemu przez cały czas mamy dostęp do urządzenia, a specjalna przezroczysta folia umożliwia obsługę dotykowego ekranu. Tego typu opaski mają specjalne otwory umożliwiające przeprowadzenie kabla od słuchawek oraz wycięcia na przyciski służące do sterowania poziomem dźwięku czy blokowania i odblokowywania klawiatury, co czyni z nich niezwykle praktyczne akcesorium.

Wybierając opaskę na telefon do biegania, w pierwszej kolejności należy dopasować ją do wielkości naszego telefonu. W sklepach spotkać można się zarówno z modelami posiadającymi ekrany o przekątnej poniżej 5 cali, jak i takimi, gdzie wynosi ona powyżej 6 cali. Brak natomiast uniwersalnych opasek, które pasować będą do każdego smartfona. Owszem, możemy zaopatrzyć się w etui na telefon do biegania w największej wersji, lecz jeżeli włożymy do niego mniejszy telefon, może się on przesuwać i podskakiwać, przeszkadzając w treningu. Działa to także w drugą stronę – duży sprzęt może nie zmieścić się to standardowej opaski.

Etui na telefon na ramię do biegania powinno posiadać funkcję ochrony przed zamoczeniem – dzięki temu nie będziemy musieli przerywać treningu, gdy zacznie padać deszcz. Przed zakupem warto także sprawdzić, czy znajdująca się tam folia jest wystarczająco gruba, by zabezpieczyć ekran telefonu, zapewniając jednocześnie wygodę korzystania ze sprzętu. Nie bez znaczenia jest również budowa otworów umożliwiających wyprowadzenie kabla słuchawek oraz rodzaj mocowania na ramieniu. Drugi z elementów powinien posiadać duży zakres regulacji i mocne trzymanie tak, by podczas biegania opaska nie luzowała się i nie odpinała.

Co zamiast opaski na ramię?

Na rynku spotkać możemy również inne akcesoria stworzone z myślą o osobach lubiących biegać z telefonem.

Pierwsze z nich to saszetka, nazywana również nerką. Zmieścimy do niej zarówno smartfon, jak i klucze, portfel czy batonik energetyczny. Zapiąć możemy ją z przodu, z tyłu lub z boku. Dostępna jest ona w rozmaitych wielkościach, kształtach, kolorach oraz wzorach.

Kolejna ciekawa propozycja to elastyczny pas pozbawiony klamer i zamków. Zaopatrując się w niego możemy mieć pewność, że podczas biegania nic nie będzie nas uwierało. Taki pas jest lekki, wykonany z rozciągliwych materiałów i niemalże niewyczuwalny na ciele. Posiada wiele otworów, do których z łatwością zmieścimy wszystkie niezbędne drobiazgi.

Opaska na telefon do biegania to bardzo praktyczne akcesorium, które przyda się również podczas innych aktywności fizycznych – jazdy na rowerze czy wspinaczki po górach.

Może zainteresują Cię również:

Jaki plecak do biegania?

Jakie etui na telefon?

Jaka opaska sportowa? Zobaczmy!

Pasy do biegania ☆ Saszetki do biegania

Etui na telefon do biegania

Smartfony ☆ Telefony komórkowe