Wszystkie kategorie
Moja Arena

Plecak do szkoły dla dziewczyny – 6 najciekawszych propozycji

Opublikowano: wrz 17,2018 09:05

Plecak do szkoły dla dziewczyny – 6 najciekawszych propozycji

Wybór plecaka do szkoły to nie lada wyzwanie. Zarówno sześcio- czy siedmiolatka, jak i dorastające nastolatki, traktują plecaki jako ważne akcesorium mody i rzadko godzą się na kompromisy. Rolą rodziców jest tak pokierować wyborami dziecka, by zakupiony tornister spełniał oprócz wymagań estetycznych, także te ergonomiczne – to znaczy sprzyjał prostowaniu pleców, nie wrzynał się w ramiona i był wytrzymały. Oto 6 propozycji na modny i wygodny plecak dla dziewczyny!

Plecak szkolny dla dziewczynki 7 lat

Szukając plecaka dla pierwszoklasistki, postawmy na tradycyjne tornistry kasetonowe, które dzięki wzmacnianym, sztywnym ściankom, mają kształt zbliżony do prostopadłościanu. Sprzyja to zarówno utrzymaniu prostego kręgosłupa, jak i zachowaniu porządku w środku. W plecakach tego typu znajdziemy zwykle osobne przegródki, a także dodatkowe kieszenie na bokach.

Plecaki Frozen

Bajka Frozen , czyli Kraina Lodu, od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i stała się już kolejnym Disneyowskim klasykiem. Dziewczynki uwielbiają tę bajkę, a plecak z tym motywem, w zestawie ze śniadaniówką czy piórnikiem, doda małej uczennicy pewności siebie.

Plecak Minionki

Minionki, żółte wesołe stworki znane z serii bajek, podbijają serca zarówno dziewczynek, jak i chłopców, i samym swoim widokiem poprawiają humor. Plecak z Minionkami spodoba się energicznym dziewczynkom z poczuciem humoru.

Plecak szkolny dla dziewczynki 10 lat

Dziecięciolatki mają już z reguły bardzo wyrobiony gust i doskonale wiedzą, czego chcą. Usiądźmy z córką przed katalogiem zawierającym plecaki szkolne i tornistry i po prostu pozwólmy jej wybrać, zwracając jej uwagę na jakość poszczególnych wyrobów.

Plecaki na kółkach

W czwartej czy piątej klasie dzieci noszą w plecakach sporo książek, a także buty na zmianę, strój na w-f, zeszyty, piórnik, śniadaniówkę, bidon i inne artykuły szkolne. Jeśli dziewczynka pokonuje spory kawałek drogi do szkoły piechotą, warto rozważyć plecak wyposażony w kółka i lekką wysuwaną rączkę. W zależności od potrzeb, dziecko może nieść plecak na plecach lub ciągnąć go za sobą.

Plecak z kotem

Nic nie może się równać z popularnością słodkich zdjęć kotów. Dziś możemy kupić plecak lub tornister z wizerunkiem słodkiego towarzysza. Plecak z kotem świetny prezent dla uczennicy czwartej czy piątej klasy, która kocha zwierzęta i chce je mieć zawsze przy sobie.

Plecaki młodzieżowe dla dziewczyn

Nie ma lepszych znawczyń mody niż nastolatki. Na szczęście wybór plecaków dla dziewczyn jest bardzo szeroki, co pozwoli młodym damom znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Zadbajmy jedynie o to, by nasze dziecko nadal chodziło do szkoły z plecakiem, nie zaś z torbą na ramię czy tak zwanym worko-plecakiem, który zamiast pasków ma stosunkowo cienkie sznurki, wrzynające się w ramiona. Warto, by plecak wyposażony był w przegródkę na laptopa, którego nastolatka coraz częściej będzie zabierać do szkoły.

Plecak Adidas

Plecak Adidas  w stylu boho przypominający krojem juki rowerowe, wykonany z grubej, wodoodpornej tkaniny, to połączenie wygodnego tornistra z modną torbą miejską.

Plecak Nike

Marka Nike  ma w swojej ofercie szeroki wybór plecaków o uniwersalnym, lekko sportowym charakterze, które spodobają się dziewczynom lubiącym neutralny design i wysoką jakość.

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest nasza córka, zadbajmy o kilka podstawowych cech plecaka: jakość szwów, regulowane ramiona i usztywnione plecy, pozwalające chronić kręgosłup. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony przez nas produkt jest nie tylko modny i designerski, ale także zaprojektowany z myślą o zdrowiu dziecka.

 


Pokaż więcej