Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka śniadaniówka dla dziecka? Oto 7 inspiracji

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka śniadaniówka dla dziecka? Oto 7 inspiracji

W czasach, w których ponad połowa polskich dzieci cierpi z powodu nadwagi, rodzice są coraz bardziej świadomi tego, że drugie śniadanie dziecka nie powinno składać się ze słodkich przekąsek ze sklepiku. Tym samym niezbędna staje się śniadaniówka, w której dziecko bezpiecznie zaniesie do szkoły kanapki czy owoce. Jak ją wybrać?

Śniadaniówka do szkoły – jak ją wybrać?

Wybierając śniadaniówkę, musimy bardzo dobrze rozważyć jej rozmiar – musi mieścić się w plecaku, nie zajmując zbyt wiele miejsca, a jednocześnie pomieścić drugie śniadanie tak, by się nie zgniotło. Zwróćmy także uwagę na zamknięcie. Musi być szczelne, mocne (śniadaniówka nie może otworzyć się w plecaku) a jednocześnie na tyle proste, by dziecko nie miało problemów z otwieraniem jej i zamykaniem.

Śniadaniówka dla dziewczynki

Poniżej zamieściliśmy kilka inspirujących przykładów śniadaniówek dla dziewczynek w wieku szkolnym.

Śniadaniówka z Frozen

Śniadaniówki z Frozen dostępne są w różnych wielkościach i zestawach. Dobrym pomysłem dla dziecka, które dużo czasu spędza poza domem, będzie zestaw śniadaniówka plus bidon razem z torbą, w którą wygodnie zmieszczą się obie te rzeczy.

Śniadaniówka z Hello Kitty

Hello Kitty jest prawdziwą ikoną popkultury. Śniadaniówka z wizerunkiem tej uroczej kotki sprawi dużo radości dziewczynkom w wieku od siedmiu do dwunastu lat, zachęcając do zabierania drugiego śniadania do szkoły.

Śniadaniówka dla chłopca

Wybranie śniadaniówki dla chłopca w wieku szkolnym może być dużym wyzwaniem, ale nasze pomysły pomogą ci podjąć właściwą decyzję.

Śniadaniówka futbolowa

Śniadaniówka z emblematami ulubionego zespołu, na przykład FC Barcelona czy Real Madryt, lub bardziej ogólnie –  ozdobiona samą piłką to propozycja dla chłopców zainteresowanych sportem.

Śniadaniówka Star Wars

Filmy z serii Gwiezdne Wojny kochane są przez dorosłych i dzieci na całym świecie. Śniadaniówka Gwiezdne Wojny zachęci każdego małego fana do zjedzenia schowanych w niej zdrowych przekąsek.

Śniadaniówka do przedszkola

Przedszkola zapewniają dzieciom posiłki, maluchy jednak często mają szczególne wymagania żywieniowe lub szczególne przyzwyczajenia. Poza tym, rodzice coraz chętniej wysyłają maluchy na zajęcia dodatkowe trwające około trzech godzin, podczas których zaplanowana jest przerwa na przekąskę. Dlatego warto, by nasz przedszkolak wyposażony był w swoją własną śniadaniówkę.

Masza i Niedźwiedź

Czarująca bajka Masza i Niedźwiedź podbija na całym świecie serca nawet dwuletnich maluchów i towarzyszy im aż do wczesnych lat szkoły podstawowej. Śniadaniówka z wizerunkiem Maszy, z bidonem w komplecie, będzie świetnym prezentem dla dziewczynki w wieku od trzech do siedmiu lat.

Śniadaniówka Świnka Peppa

Śniadaniówka ze Świnką Peppą, bohaterką bajki uwielbianej przez maluchy świetnie sprawdzi się w przedszkolu czy na zajęciach popołudniowych.

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci spędzających sporo czasu poza domem, jest śniadaniówka termiczna, która pozwala zachować świeżość produktów, co ma znaczenie zwłaszcza latem. Dzięki temu po całym dniu spędzonym na różnych zajęciach kanapka i banan będą wyglądały równie świeżo, jak z samego rana.

Fajna, dopasowana do gustu  i zainteresowań dziecka śniadaniówka to pewność, że nie zapomni ono zabrać z domu drugiego śniadania! Zadbaj o to, by posiłki twojego dziecka były zdrowe i nie zawierały zbyt wiele cukru – efekty zdrowotne takiego postępowania zobaczysz już po paru miesiącach!