Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki piórnik dla pierwszoklasisty?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki piórnik dla pierwszoklasisty?

Wyprawka dla dziecka idącego do pierwszej klasy to nie lada wyzwanie. Książki, zeszyty, ćwiczenia, artykuły szkolne, odpowiedni tornister – wszystko to dużo kosztuje, a szeroki wybór dostępnych opcji powoduje, że rodzice często czują się zagubieni. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, co powinno znaleźć się w piórniku pierwszoklasisty, tak, by maluch był zawsze odpowiednio przygotowany do zajęć, a jego tornister nie był zbyt ciężki.

Piórnik dla pierwszaka – co musi zawierać?

Mazaki, kredki, kredki ołówkowe i świecowe, ołówek z gumką, nożyczki… Jakie jeszcze przybory szkolne powinien zawierać piórnik pierwszoklasisty? Przede wszystkim postaw na dobre, niezacinające się i nie robiące kleksów pióro kulkowe. Do tego wyposaż dziecko w dwa miękkie ołówki z gumką, temperówkę, kredki, mazaki, klej, nożyczki oraz linijkę. Komplety mazaków i kredek nie muszą być zbyt duże – sześć podstawowych kolorów w zupełności wystarczy.

Piórnik szkolny – z wyposażeniem czy bez?

Wybierając piórnik najpierw stajemy przed decyzją – z wyposażeniem czy bez? Piórnik z wyposażeniem pozwoli nam nieco zaoszczędzić, ponieważ tego rodzaju piórniki są zwykle tylko kilka złotych droższe od piórników bez wyposażenia. Z drugiej strony, samodzielnie komplementując zawartość piórnika mamy na nią większy wpływ. Możemy wybrać produkty lepszej jakości, które wystarczą na dłużej, a także pominąć elementy zbędne, które dodatkowo obciążają plecak ucznia.

Poniżej znajdziesz przegląd najpopularniejszych piórników, zarówno z wyposażeniem, jak i bez.

Piórnik z wyposażeniem

Piórnik z wyposażeniem to świetny wybór dla dzieci, które lubią duże zestawów mazaków i kredek, a także dla tych maluchów, które są wiernymi fanami określonej bajki lub serii, ponieważ zawartość piórników często także ozdobiona jest wizerunkami ulubionych bohaterów

Piórnik z wyposażeniem Star Wars

Piórnik Star Wars będzie świetnym prezentem dla fana kosmicznej sagi. Do wyboru mamy piórniki z różnymi postaciami – pozwólmy więc wybrać dziecku jego ulubioną.

Piórnik dla pierwszaka Transformers

Świetny wybór dla chłopców – piórnik z wyposażeniem z bohaterami popularnej serii Transformers jest nie tylko solidnie wykonany, ale też w pełni wyposażony.

Piórnik z wyposażeniem Atomówki

Piórnik z Atomówkami ucieszy każde dziecko, które jest fanem tej zabawnej bajki. Wesołe, nieustraszone siostry, dodadzą odwagi w pierwszych dniach szkoły świeżo upieczonego ucznia.

Piórnik bez wyposażenia

Piórnik bez wyposażenia pozwala na samodzielne skompletowanie ulubionych przyborów szkolnych. Dzięki niemu możemy na przykład podzielić przybory dziecka na dwie części – te potrzebne na wszystkich lekcjach i te potrzebne na zajęciach plastyczych.

Piórnik My Little Pony

Piórnik-saszetka My Little Pony to piórnik idealny dla dziewczynki, która chce mieć przy sobie swoich ulubionych bohaterów i samodzielnie dobrać przybory, jakie nosi ze sobą do szkoły.

Piórnik FC Barcelona

Piórnik FC Barcelona to świetny wybór dla dziecka, które jest fanem piłki nożnej. W tej serii znajdziemy zarówno dwukomorowe piórniki, z przegródkami na mazaki, długopisy, linijkę i inne drobiazgi, jak i saszetki idealne dla nieco starszych uczniów.

Przed zakupem piórnika zwróćmy baczną uwagę na jakość wybranych produktów. Zakup tanich kredek to żadna oszczędność, jeśli będą łamać się podczas temperowania. Gumka, która fajnie wygląda, ale źle gumkuje, będzie frustrować małego ucznia, a mazaki, które przebijają na drugą stronę i szybko się wypisują, to też nie będzie trafny wydatek.