Kategorie

Konto

Koszyk

Prezent na roczek dla dziewczynki – 15 pomysłów

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Prezent na roczek dla dziewczynki – 15 pomysłów

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie wydarzenie – nie tylko dla rodziców, ale także dla zaproszonych gości. Jego nieodłącznym elementem są prezenty, których wybór może jednak przysporzyć nie lada kłopotów. Jaki prezent na roczek dla dziewczynki najlepiej kupić?

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Sklepowe półki pełne są najróżniejszych zabawek i akcesoriów dla dzieci, więc możliwości raczej nie powinno ci zabraknąć. Nieco trudniejszy może okazać się dobór prezentu. Co zatem należy wziąć pod uwagę, kupując prezent urodzinowy na roczek dla dziewczynki?

Najważniejszą kwestią jest etap rozwoju, na którym znajduje się dziecko. Maluchy, które kończą roczek z reguły potrafią się już samodzielnie przemieszczać – raczkując lub chodząc. Roczne dzieci doskonalą też swoją motorykę i zaczynają interesować się kolorami oraz kształtami. Krócej rzecz ujmując, prezent na pierwsze urodziny musi być dostosowany do wieku dziecka, a jeszcze lepiej, gdy będzie również stymulował jego rozwój.

Co na roczek dla dziewczynki?

Najpopularniejszym prezentem na roczek są oczywiście zabawki – w przypadku dzieci to zawsze dobre rozwiązanie. Co więcej, obecnie projektowane zabawki służą nie tylko uciesze maluchów, ale także mogą wspomagać rozwój poszczególnych zdolności i umiejętności.

Prezent na roczek dla dziewczynki – zabawki interaktywne

Rodzice zwykle za nimi nie przepadają, ale dzieci wprost je uwielbiają. Mowa o zabawkach interaktywnych, czyli takich, które świecą, ruszają się i wydają rozmaite dźwięki. Tego typu zabawki mogą zająć malucha na dłuższą chwilę czy zażegnać niejeden kryzys. Co wybrać? Kupując prezent dla rocznej dziewczynki, możesz zdecydować się na maskotkę, która po naciśnięciu wydaje dźwięki lub wygrywa melodie, muzyczny stolik czy tańczący robot.

Prezent na roczek dla dziewczynki – lalki i przytulanki

Wiele osób, mimo upływu lat, ma ogromny sentyment do pierwszej lalki lub przytulanki. Przyznajcie się, trzymacie ją jeszcze w kartonie w piwnicy? Lalka albo przytulanka to super prezent na roczek dla dziewczynki, z którym prawdopodobnie nie będzie chciała się rozstać przez długi czas. Świetnie sprawdzają się zarówno tradycyjne misie, jak i popularne ostatnio szmaciane lalki, często wykonywane ręcznie, które zazwyczaj można spersonalizować. Szczególnie polecamy jako prezent na roczek dla dziewczynki od chrzestnej.

Prezent na roczek dla dziewczynki – książeczki

Zdaniem wielu trudno o lepszy prezent dla dziecka niż książka. Będzie ona też znakomitym pomysłem na prezent na roczek dla dziewczynki. Oferta książeczek dla rocznych dzieci stale się powiększa. Na rynku znajdziesz klasyczne kolorowe wydania z dużymi obrazkami, jak również książeczki z ruchomymi elementami – nie ma możliwości, by maluch szybko znudził się lekturą.

Prezent na roczek dla dziewczynki – sortery, piramidy, klocki

Zainteresowanie zabawkami konstrukcyjnymi najczęściej pojawia się około pierwszego roku życia. Z tego powodu sortery, piramidy czy klocki to naprawdę fajny prezent na roczek dla dziewczynki. Należy jednak pamiętać, że takimi zabawkami dziecko najbardziej lubi bawić się w towarzystwie starszego rodzeństwa lub dorosłych. W związku z tym sortery, piramidy i drewniane klocki polecamy zwłaszcza jako prezent na roczek dla dziewczynki od chrzestnego – wujek z pewnością sam chętnie się nimi pobawi, pokazując, jak się ich używa oraz budując nowe wieże, które będą regularnie burzone.

Praktyczny prezent na roczek dla dziewczynki

Praktyczne prezenty to zazwyczaj znak rozpoznawczy dziadków. Oni i tak już obdarowali swoją wnuczkę niezliczoną ilością zabawek, dlatego przy okazji pierwszych urodzin lubią postawić na funkcjonalność. Jaki prezent na roczek dla dziewczynki od dziadków sprawdzi się najlepiej? Kubek niekapek, bidon ze słomką, dziecięca zastawa, szczoteczka do zębów z oryginalną aplikacją, uroczy plecaczek na pierwsze piesze wyprawy czy fartuszek, który przyda się podczas prób samodzielnego jedzenia – początkowo często nieudanych.

To oczywiście tylko kilka propozycji prezentów dla dziewczynki na roczek. Równie trafnym wyborem będą zabawki do kąpieli, bujaki, zabawki na kółkach do ciągnięcia lub pchania czy element wyposażenia pokoju dziecka, przykładowo materiałowy tunel, namiot lub piankowy fotelik. Możliwości są ogromne, dlatego znając maluszka i jego upodobania, bez wątpienia uda ci się kupić coś, co podbije jego serce.