Wszystkie kategorie
Moja Arena

Klocki LEGO dla dziewczynek – 3 najciekawsze zestawy

Opublikowano: sty 05,2018 14:51

Klocki LEGO dla dziewczynek – 3 najciekawsze zestawy

Klocki LEGO zostały stworzone przez Olego Kirka Christiansena i stały się absolutnym hitem nie tylko w jego rodzinnym państwie, Danii, ale również na całym świecie. Od 1932 roku ich popularność wciąż rosła. Dzisiaj, w XXI wieku, gdy słyszymy „klocki” to automatycznie chcemy dopowiedzieć „LEGO”. W tym artykule skupimy się na klockach LEGO dla dziewczynek: podpowiemy, jak je wybrać i podamy 3 nasze propozycje najlepszych zestawów klocków LEGO, za którymi dzieci wręcz szaleją.

Klocki LEGO dla dziewczynek – jak je wybrać?

Firma LEGO słynie z produkcji różnego rodzaju klocków. Dzięki temu powstało mnóstwo różnych serii tematycznych, wśród których znajdziemy między innymi zestawy, które przypadną do gustu każdemu fanowi popularnych filmów i programów telewizyjnych (Star Wars, księżniczki Disneya itp.). Oprócz tego LEGO stworzyło niezwykłe serie LEGO Technic, LEGO Duplo i LEGO Friends. Te ostatnie zabawki LEGO dla dziewczynek zawierają zestawy z lalkami, samochodami, domkami, zwierzętami czy na przykład z salonem piękności.

Żeby wybrać odpowiednie dla naszej pociechy klocki, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czym interesuje się nasze dziecko, jakie bajki lubi i w jakim jest wieku. Dla mniejszych dzieci (do lat 4-5) polecamy większe klocki LEGO Duplo oraz zestawy, które nie zawierają drobnych elementów, które można połknąć. Jeżeli córka kocha Elsę i inne księżniczki Disneya, to nie będziemy mieli problemu z wybraniem odpowiedniego zestawu. W szczególności polecamy LEGO dla dziewczynek z serii LEGO Friends. Pamiętajmy, że klocki LEGO dla dziewczynek mogą oznaczać zarówno zestawy z fryzjerem, jak i z Sokołem Millenium z filmów Star Wars. Najważniejszą zasadą, którą zawsze powinniśmy kierować się przy wyborze zabawek dla naszych dzieci, są wiek i ich zainteresowania.

Zestaw LEGO dla dziewczynek – 3 nasze propozycje

Poniżej prezentujemy zestawy LEGO dla dziewczynek, które są uniwersalne i na pewno spodobają się dzieciom w wieku od 5 lat. Pamiętajmy jednak, że jeżeli córka woli pojazdy (koparki, motocykle, czołgi), to powinniśmy postawić raczej na LEGO Technic dla dziewczyn, zamiast na klocki LEGO Friends.

1. LEGO Duplo wielka budowa

Te klocki pokocha każdy mały budowniczy – niezależnie od płci. LEGO Duplo to seria klocków przeznaczona dla dzieci od dwóch lat. Ten konkretny zestaw zawiera 3 różne modele maszyn budowlanych do złożenia, a także 3 figurki robotników. Dzięki temu dziecko będzie mogło wysypać materiały z ciężarówki lub oczyścić plac budowy z klocków i innych materiałów. Dodatkowo figurki pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i stymulują je do wymyślania historii z podziałem na role.

2. LEGO City Posterunek policji

Ten zestaw LEGO City dla dziewczynek nadaje się dla dzieci od lat 6 – zawiera bowiem drobne elementy, które mogą zostać połknięte przez mniejsze pociechy. W zestawie znajduje się trzypoziomowy posterunek z celą, wieżą strażniczą, garażem i biurem. Oprócz tego zestaw zawiera helikopter, radiowóz pościgowy i motocykl policyjny, a także samochód złodziei (z rozsuwanym, obrotowym wysięgnikiem). Dodatkowo w pudełku znajdziemy aż 7 minifigurek i jedną figurkę policyjnego psa.

3. LEGO Friends Pizzeria

Ten zestaw przeznaczony jest dla dzieci od lat 6. Zawiera dwie figurki – Emmę i Olivię, które pracują w pizzerii. Bawiąc się tym zestawem, dzieci mogą przygotowywać pizzę, sprzątać kuchnię i komponować unikatowe placki. W zestawie znajduje się dwupoziomowy budynek pizzerii, skuter do rozwożenia zamówień, kuchnia z otwieranymi drzwiami i oknami, a w niej piec do pizzy, blat, zlew, płyta do gotowania, kasa i podstawka pod roślinę. Na górnym piętrze umieszczono balkon ze stołami i krzesłami. Dodatkowo zestaw wyposażono w ciekawe akcesoria: podstawę pizzy, trzy gotowe pizze (różne dodatki), pojedynczy kawałek pizzy, łopatkę, patelnię, tarkę do sera, miskę, ubijaczkę, wałek, pojemnik na żywność, buteleczkę z sosem, krzaczki pomidora i bazylii, talerze, szklanki, przenośny telefon i rachunek.

Jeżeli więc nasze dziecko chce otrzymać w prezencie klocki LEGO, to możemy mieć ciężki orzech do zgryzienia – zestawów jest bowiem mnóstwo! Najpierw wybadajmy, jakie dokładnie filmy i bajki lubi, a także czy przypadkiem zamiast pizzerii (lub salonu piękności dla psów) córka nie wolałaby X-Winga z filmu Star Wars. Jeżeli już poznamy odpowiedź na to pytanie, to pozostanie nam tylko znaleźć zestaw, który będzie odpowiedni dla jej wieku – z tym na szczęście nie będzie żadnego problemu. Zawsze możemy też postawić na uniwersalne klocki LEGO Friends dla dziewczynek.


Pokaż więcej