Kategorie

Konto

Koszyk

Zabawki drewniane dla dziewczynki – 5 propozycji

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Zabawki drewniane dla dziewczynki – 5 propozycji

Co można powiedzieć o zabawkach drewnianych? Przede wszystkim to, że zabawki drewniane pomagają dzieciom kształtować wyobraźnię i zdolności motoryczne. Na dodatek pięknie wyglądają i są ekologiczne. Oprócz tego są również dużo trwalsze od plastikowych i często służą rodzinie nawet przez kilka pokoleń. Jakie jeszcze zalety mają drewniane zabawki i które z nich sprawdzą się jako prezent dla dziewczynki? Podpowiadamy!

Drewniane zabawki dla dziewczynki – jak wybrać odpowiednią?

Drewniane zabawki dla dziewczynek nie różnią się tak naprawdę od zabawek dla chłopców – muszą spełniać niemal identyczne wymagania. Na pewno musisz zwrócić uwagę na kilka elementów wspólnych dla wszystkich dziecięcych akcesoriów, niezależnie od materiału, z którego je wykonano.

Należą do nich:

  • jakość,
  • atesty bezpieczeństwa,
  • znaczek CE,
  • wykonanie.

Jeżeli te cztery kryteria zostaną spełnione przez zabawkę, którą chcesz kupić, to możesz teraz dopasować ją ze względu na wiek i zainteresowanie dziecka. Inną zabawkę kupisz przecież córce, która kocha gry i układanki logiczne i ma 8 lat, a inną dwulatce, która dopiero rozpoczyna swoją drogę z zabawkami i uwielbia lalki interaktywne typu niemowlaki (na przykład Baby Born).

Wśród drewnianych zabawek znajdziemy między innymi wózki, klocki, domki, zwierzątka, kuchnie, instrumenty, plansze i wiele innych. Jak widać, alternatyw dla plastiku i sztucznych materiałów jest wiele.

Drewniane zabawki mają wiele zalet i to między innymi z tego powodu zdobywają coraz większą popularność. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wśród rodziców, którzy chcą żyć ekologicznie i stawiają na naturalne, bezpieczne rozwiązania. Drewniane zabawki są dużo wytrzymalsze, nie pękają i nie kruszą się, a co za tym idzie – są po prostu trwałe. Dzięki temu mogą służyć kolejnym pokoleniom.

5 drewnianych zabawek dla dziewczynek

Poniżej przedstawimy 5 naszych propozycji drewnianych zabawek, które powinny spodobać się dziewczynkom w różnym wieku. Pamiętaj jednak, że to, czy Twoje dziecko pokocha podarowaną zabawkę, w dużej mierze zależy od jego indywidualnych upodobań, wieku i częściowo od charakteru. Nie kupuj maluchowi, który jest bardzo niecierpliwy, skomplikowanej gry logicznej, która nie jest dedykowana dzieciom w jego wieku, bo dziecko szybko się znudzi i rzuci zabawkę w kąt.

Jakie zabawki drewniane warto więc wybrać?

Drewniane zabawki to prawdziwie ponadczasowe rozwiązanie. Odznaczają się ciekawym designem, są funkcjonalne i ekologiczne, a do ich produkcji używa się obecnie wyłącznie nietoksycznych farb i lakierów.