Kategorie

Konto

Koszyk

Laptop do szkoły – 4 najlepsze propozycje

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Laptop do szkoły – 4 najlepsze propozycje

Technologia ma dziś ogromny wpływ na każdą dziedzinę życia. Nic więc dziwnego, że dość szybko laptopy zaczęły okazywać się niezastąpione w procesie edukacji. Komputery są przecież nie tylko rozrywką, ale także najszybszym źródłem informacji. Jeśli zastanawiasz się, jaki laptop do szkoły kupić swojemu dziecku, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Laptop do szkoły – co powinien mieć?

Branża urządzeń elektronicznych rozwija się w niesamowitym tempie. Na każdym kroku można natknąć się na nowe rozwiązania techniczne, laptopy o wyższych parametrach i zapewniające jeszcze lepszy komfort użytkowania. Trudno za tym nadążyć, zwłaszcza osobie, która na co dzień nie śledzi trendów i nie interesuje się nowymi modelami, pojawiającymi się na rynku.

Na szczęście przy wyborze laptopa dla dziecka wybór staje się nieco prostszy. Pamiętaj, że mówimy tu przede wszystkim o urządzeniach, które mają być przydatne w szkole i podczas nauki w domu. Niekoniecznie są to sprzęty, które poradzą sobie z najnowszymi grami.

Przy wyborze laptopa do szkoły zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar i podstawowe parametry. Urządzenie będzie najpewniej często noszone, więc na pierwszym miejscu postaw na wygodę. Nie ma sensu kupować dużego, ciężkiego i nieporęcznego laptopa, jeśli ma z niego korzystać kilkuletnie dziecko ze szkoły podstawowej.

Chwilę należy poświęcić również podzespołom. Jeśli chodzi o procesor, rozsądnym wyborem będzie tu czterordzeniowy procesor z serii Celeron. W laptopie, który ma służyć przede wszystkim do nauki, w zupełności wystarczy zintegrowana karta graficzna. Warto jeszcze zwrócić uwagę na matrycę, matowa pozwoli na bardziej komfortową pracę w dobrze oświetlonych miejscach, i długość życia baterii.

Jaka powinna być cena laptopa do szkoły?

Ceny laptopów są zależne przede wszystkim od ich parametrów i wydajności. Wszystko zależy więc od tego, na jak wysokim komforcie pracy Ci zależy i jakie oczekiwania wobec laptopa będzie miało Twoje dziecko.

Z powodzeniem można jednak założyć, że ceny laptopów odpowiednich do szkoły wahają się w granicach 1000-3000 zł, przy czym te droższe posłużą świetnie również studentom czy nieco mniej wymagającym graczom.

Najlepsze laptopy do szkoły

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa dla dziecka, zobacz kilka interesujących propozycji. Poniżej przygotowaliśmy listę urządzeń, które mogą Cię zainteresować!

Laptop HP Notebook 15

Ceny laptopów HP z tej serii wahają się pomiędzy 1000 a 2000 zł. Za nieco ponad 1800 zł możesz otrzymać model z 15-calową matrycą, o rozdzielczości 1366 x 768, czyli HD, co przy laptopie tego typu jest w zupełności wystarczające. Matryca jest błyszcząca, przez co może nieco obciążać wzrok podczas pracy w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Laptop wyposażony jest w procesor Intel Core i5 ze zintegrowaną kartą graficzną, posiada 4 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 500 GB. Wszystkie notatki i materiały do szkoły będą więc miały gdzie się podziać.

Asus X453MA

Ten laptop marki Asus ma 14-calową matrycę, dzięki czemu świetnie nadaje się do podróży. Jest lekki – waży jedynie 2 kg – co czyni go poręcznym i łatwym w transporcie. Stosunkowo niewielki ekran wynagradza wbudowane wejście HDMI, dzięki któremu urządzenie można połączyć z telewizorem i korzystać z dużego wyświetlacza.

Dell Latitude

Warto przyjrzeć się także tej serii. Laptop Dell w cenie ok. 2000 zł oferuje naprawdę dobrą jakość i z pewnością będzie odpowiedni dla ucznia szkoły średniej. Procesor Intel Core i5, 8 GB RAMu, duża matowa matryca i dedykowana karta graficzna AMD Radeon HD8790M czynią z niego komputer, który spełni oczekiwania większości użytkowników.

Jeśli jednak uważasz, że Twoje dziecko do szkoły potrzebuje czegoś mniej zaawansowanego, spójrz na pozostałe laptopy z tej serii. Za mniejsze pieniądze znajdziesz urządzenia o nieco gorszych, ale wciąż dobrych parametrach.

Acer Aspire One

Na koniec jeszcze opcja budżetowa, czyli niewielki netbook w niskiej cenie. Netbook firmy Acer otrzymasz za nieco ponad 500 zł. Z pewnością nie jest to urządzenie, które zadowoli graczy, ze względu na niewielki ekran trudno będzie również zaprosić znajomych z klasy na seans filmowy.

Z drugiej strony netbook świetnie wywiąże się jednak z funkcji, jakich najbardziej oczekuje się po tego typu sprzęcie do szkoły. Dziecko bez problemu będzie mogło korzystać z niego, by wyszukać w internecie potrzebne informacje, sprawdzi się także przy przygotowywaniu materiałów na zajęcia. Jeśli szukasz taniego, niezłego rozwiązania, pomyśl nad netbookiem.

W dobie prezentacji multimedialnych i szybkiego dostępu do informacji, bycie uczniem pozbawionym laptopa to bardzo trudne i niekomfortowe zadanie. Laptop do szkoły z pewnością pomoże Twojemu dziecku przyswajać wiedzę i ułatwi rozwijanie pasji!