Wszystkie kategorie
Moja Arena

Wybieramy łóżka dla dzieci – sprawdź nasze propozycje!

Opublikowano: lip 06,2018 10:46

Wybieramy łóżka dla dzieci – sprawdź nasze propozycje!

Wybór najlepszego łóżka dla dziecka wcale nie jest prosty i nic dziwnego, że wielu rodziców ma z tym kłopot. No bo jakie łóżko dziecięce wybrać? W którym najmłodszemu członkowi rodziny będzie spało się wygodnie i bezpiecznie? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i przekonaj się, na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem!

Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Zakup jakichkolwiek akcesoriów dla dzieci to zawsze wyzwanie. Rodzicom zależy przecież, by ich pociechy otrzymały to, najlepsze. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na jakość, praktyczność i bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku łóżek dla dzieci.

Wybierając łóżko, powinno się poświęcić najwięcej uwagi na bezpieczeństwo, funkcjonalność i oczywiście wygląd.

Kiedy pomyśleć o nowym łóżku dla dziecka?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy rodzice śpią w jednym łóżku z dzieckiem przez kilka lat, inni starają się jak najszybciej nauczyć malucha samodzielnego spania. Niewątpliwie przeniesienie do łóżka dziecięcego jest ogromnie ważne dla rozwoju naszej pociechy.

O zakupie łóżka dla dziecka można pomyśleć po upływie półtora roku lub dwóch lat. To moment, w którym dziecko jest już na tyle duże, że wspólne spanie staje się coraz bardziej niewygodne. Także z psychologicznego punktu widzenia to okres, w którym warto zacząć oswajać dziecko z samodzielnym spaniem.

Ważne jest także, aby czuwać nad momentem, w którym pierwsze łóżeczko staje się zbyt ciasne i niewygodne. Trzeba pamiętać, że to miejsce, w którym maluch będzie spędzać dużo czasu. Dlatego niezwykle istotnym jest, by czuło się tam jak najlepiej.

Jakie są rodzaje łóżek dziecięcych?

Producenci wiedzą, że łóżeczko jest sprawą priorytetową dla każdego rodzica. Dlatego starają się zapewnić konsumentom ogromny wybór mebli i idealnie dopasować je do potrzeb. Jakie są rodzaje łóżek dzięcięcych i czym się charakteryzują? Niżej spróbowaliśmy to podsumować!

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca, kiedy w domu pojawia się więcej dzieci. Dobrze, gdy jest to łóżko dla dzieci z szufladą czy skrzynią, można wówczas zyskać naprawdę sporo przestrzeni. Nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo, ponieważ tego typu łóżka dla dwójki dzieci zawsze zabezpieczone są barierką.

Dziecięce łóżko-samochód

Przyzwyczajenie dziecka do samodzielnego spania może być kłopotliwe. Nie dla każdego rezygnacja ze spędzania nocy w łóżku rodziców jest łatwa i naturalna. Dlatego ważne jest, aby dziecięce łóżko było miejscem przyjaznym i kojarzyło się z błogością i bezpieczeństwem.  

Bardzo interesującym i skutecznym sposobem na przekonanie dziecka do samodzielnego spania może być łóżko-auto. Drewniane łóżko tego typu, w wymiarach 140×70 cm, można kupić już za ok. 200 zł.

Parterowe łóżko pojedyncze

Nie można zapominać o klasycznych propozycjach i przejść obojętnie obok standardowego, pojedynczego łóżka. Trzeba przy tym pamiętać, aby łóżko dziecięce dobrze dopasowało się do wystroju całego mieszkania. Standardowe łóżka, dostępne w wielu różnych kolorach, na pewno dużo łatwiej wkomponować w przestrzeń.

Wybór łóżka dla dziecka nie jest łatwą sprawą i wiele rzeczy wymaga przemyślenia. Warto się dobrze zastanowić, bo odpowiednie łóżko może stać się nie tylko meblem, ale prawdziwym królestwem dla naszego malucha.  


Pokaż więcej